D3DCOMPILER_47.dll що це за помилка і як її виправити

Ви як і я раніше не знаєте, що це за помилка D3DCOMPILER_47.dll і як її усунути? Давайте разом розберемося з вирішенням проблеми. Кожен користувач може зіткнутися з що з’явилися повідомленням при спробі запустити програму або гру, сигналізує про відсутність в системі файлу D3DCOMPILER_47.dll. Зазвичай це пов’язано з некоректною версією запущеної програми, а також з відсутністю ряду важливих системних оновлень, що забезпечує повноцінний функціонал вашої ОС.

D3DCOMPILER 47.dll що це за помилка і як її виправитиПовідомлення з текстом системної помилки DLL

Зміст статті

 • Що таке «D3DCOMPILER_47.dll»?
 • Як виправити дисфункцію D3DCOMPILER_47.dll
  • Спосіб 1. Використовуємо веб-установник ДиректХ
  • Спосіб 2. Ставимо потрібне оновлення KB4019990
  • Спосіб 3. Працюємо з вірусними і антивірусними програмами
  • Спосіб 4. Встановлюємо файл в систему самостійно
  • Спосіб 5. Викачуємо іншу версію проблемної програми
  • Спосіб 6. Використовуємо відкат системи
 • Висновок

Що таке «D3DCOMPILER_47.dll»?

Даний файл являє собою виконувану бібліотеку Microsoft Direct3d HLSL Compiler», що входить в набір API DirectX. Ви можете зустріти бібліотеку D3DCOMPILER_47.dll в тілі різних програм, розташованих на жорсткому диску, при цьому найбільш часто вона представлена в ігрових програмах.

Помилка з відсутністю даного файлу, зазвичай виникає із-за некоректної встановлюваної версії програми (наприклад, який-небудь піратський ріпак). Також причиною цієї проблеми є відсутність в системі деяких оновлень (зокрема, відсутні або застарілі файли API DirectX, а також не встановлено оновлення KB4019990 для ОС Віндовс 7,8, Віндовс Сервер 2008, 2012).

У малому ряді випадків причиною дисфункції може стати діяльність вірусних (даний файл пошкоджений або знищений) або антивірусних (файл видалено або заблокований) програм. Тому дуже важливо знати що це таке D3DCOMPILER_47.dll і як виправити його відсутність.

D3DCOMPILER 47.dll що це за помилка і як її виправитиАтрибути аналізованого файлу

Найбільш часто дана проблема спостерігається на ОС Віндовс 7.

Як виправити дисфункцію D3DCOMPILER_47.dll

Для вирішення проблем з цим файлом рекомендую скористатися наступними рішеннями:

Спосіб 1. Використовуємо веб-установник ДиректХ

Першим, і найбільш логічним рішенням буде використання веб-установника ДиректХ, який додасть в систему потрібні файли зазначеного API, включаючи і згаданий «компайлер_47». Для здійснення даної операції перейдіть на сайт Майкрософт, скачайте і запустіть файл веб-установника. Всі необхідні випуски бібліотек ДиректХ будуть додані функціонал системи, після чого знадобиться її перезавантаження.

Даний спосіб актуальний для користувачів Віндовс 7, Віста, XP.

D3DCOMPILER 47.dll що це за помилка і як її виправитиДля вирішення проблеми використовуйте веб-установник ДиректХ

Спосіб 2. Ставимо потрібне оновлення KB4019990

Ефективним вирішенням проблеми D3DCOMPILER_47.dll для користувачів ОС Віндовс 7, 8 і Віндовс Сервер 2008 і 2012 стане установка системного оновлення KB4019990, спрямованого на вирішення проблем з розглянутим у статті файлом. При цьому важливою умовою для роботи цього оновлення є наявність у вашій системі з Віндовс 7 обов’язкового «Service Pack 1», без якого вказане оновлення працювати не буде.

Для установки оновлення перейдіть на сайт корпорації Майкрософт, виберіть оновлення, відповідне вашої версії ОС, завантажте і встановіть його на ваш ПК. Після установки перезавантажте ваш комп’ютер.

D3DCOMPILER 47.dll що це за помилка і як її виправитиВстановіть відповідне оновлення для вашої версії ОС
Сподіваюся ви зрозуміли, що це за помилка D3DCOMPILER_47.dll і вам вдасться виправити її одним із способів. Пишіть в коментарях, якщо у вас залишаться запитання.

Спосіб 3. Працюємо з вірусними і антивірусними програмами

У ряді випадків причиною виникнення проблеми D3DCOMPILER_47.dll будуть вірусні та антивірусні програми, з різних причин блокуючі коректну роботу файлу D3DCOMPILER_47.dll. Рекомендую перевірити онлайн вашу систему на наявність вірусів за допомогою «Dr.Web CureIt!» або «AdwCleaner», а також на час встановлення проблемної програми відключити антивірус, здатний заблокувати або видалити) зазначений dll-файл.

Рекомендую: Кращі безкоштовні антивіруси для Windows 7, 8, 10.

Спосіб 4. Встановлюємо файл в систему самостійно

Найменш рекомендованим варіантом вирішення проблеми є «ручне» встановлення в систему (з подальшою реєстрацією) зазначеного dll-файлу. Цей спосіб несе за собою ймовірність появи на ПК різних вірусних програм, тому його варто використовувати тільки в крайніх випадках, коли інші методи не допомогли.

Для реалізації цього скачайте файл D3DCOMPILER_47.dll з сайту dllme.com, розпакуйте, і скопіюйте в директорії:

 • Для 32-розрядної Віндовс – в C:WindowsSystem32
 • Для 64-розрядної Віндовс – в C:WindowsSysWOW64

Якщо ви не знаєте, яка у вас версія Віндовс, натисніть сполучення клавіш Win+Pause, та перегляньте значення параметра «Тип системи».

Також врахуйте, що якщо у вас 64-розрядна ОС, необхідно встановити зазначений файл як по першому (для 32-бітної ОС), так і по другому шляху (для 64-бітної ОС).

Після установки може знадобитися реєстрація даного файлу в системі, для чого запустіть командний рядок від імені адміністратора, і там наберіть:

regsvr32 d3dcompiler_47.dll

Натисніть на enter і перезавантажте ваш PC.

D3DCOMPILER 47.dll що це за помилка і як її виправитиЗареєструйте в системі дану бібліотеку

Спосіб 5. Викачуємо іншу версію проблемної програми

Також рекомендується пошукати іншу версію програми, при роботі з якою у вас виникає розглянута помилка (наприклад, від іншої репакера). Адже причиною дисфункції D3DCOMPILER_47.dll може виявитися некоректно написаний інсталятор або злом до гри.

Спосіб 6. Використовуємо відкат системи

Якщо раніше проблем з даними dll-файл не спостерігалося, і ви не встановлювали в систему новий софт, спробуйте виконати відкат системи на колишню (і стабільну) точку відновлення. Натисніть на кнопки Win+R, там введіть rstrui, і откатите систему на попереднє стабільний стан.

D3DCOMPILER 47.dll що це за помилка і як її виправитиВиконайте відкат системи

Висновок

Щоб позбавитися від помилки D3DCOMPILER_47.dll необхідно скористатися наведеними вище способами, звернувши особливу увагу на перші два, які допомогли в левиному більшості випадків. Небажаним методом є точкова завантаження та встановлення вказаного файлу, яка повинна застосовуватися дуже обережно, так як існує ймовірність занесення в систему шкідливих вірусних програм.