Анальгін знижує тиск або підвищує при гіпертонії?

Зміст статті:

 • 1 Анальгін при підвищеному тиску
 • 2 Анальгін знижує або підвищує артеріальний тиск?
 • 3 Ризик застосування
 • 4 Взаємодія з ліками, передозування

Анальгін відноситься до медикаментозних препаратів, зокрема до нестероїдних протизапальних засобів дії. Ліки включає в свій склад основний діючий компонент – це метамізол натрію, який і виступає речовиною, знімає больовий синдром у людини.

Дана речовина здатне зняти хворобливі відчуття в незалежності від локалізації, володіє вираженим і швидкою дією. Таблетки знімають імпульс больових сигналів, що підвищує тепловіддачу в організмі людини. Діяти Анальгін починає через 20-30 хвилин після прийому таблеток.

У будь-якої людини зненацька може виникнути біль, зняти яку допомагають медикаменти різної спрямованості. Однак Анальгін є найбільш доступним засобом, і є в кожній домашній аптечці.

Як впливає Анальгін на артеріальний тиск крові? Дане питання викликає інтерес у багатьох людей, так як гіпертонія і гіпотонія – це найбільш розповсюджені захворювання в світі. І намагаючись купірувати біль, можна серйозно нашкодити собі, знизивши або підвищивши артеріальний тиск.

У зв’язку з цим необхідно дізнатися, підвищує або знижує засіб тиск крові? Чи можна його приймати при високому, а також низькому тиску?

Анальгін при підвищеному тиску

Анальгін знижує тиск або підвищує при гіпертонії?Перш ніж дізнатися, знижує або підвищує ліки тиск, необхідно розглянути його особливості.

Відомо, що саме неприємне почуття, яке тільки може мати людина – це біль. І пацієнт намагається усунути ці відчуття, приймаючи лікарські засоби, при цьому не завжди читає інструкцію із застосування, показання та протипоказання препарату.

В 1920 році був синтезований Анальгін. У нього є й інше, хімічне називання – це метамізол натрію.

Препарат чудово зарекомендував себе за рахунок свого болезаспокійливого ефекту, при цьому в його склад не входять наркотичні компоненти.

Анальгін допомагає зняти болі легкої інтенсивності. Наприклад, лікарський засіб можна прийняти в наступних ситуаціях:

 • Менструальні болі.
 • Головний біль.
 • Зубний біль.
 • Хворобливі відчуття всередині вуха.
 • Больовий синдром в області попереку або шийному остеохондрозі.
 • Невралгія різної етіології.

Анальгін випускається у формі таблеток та внутрішньом’язових ін’єкцій. Він має протизапальну, болезаспокійливу та жарознижувальну властивістю.

Анальгін знижує або підвищує артеріальний тиск?

Анальгін знижує тиск або підвищує при гіпертонії?Багато людей до сих пір сперечаються про вплив препарату на артеріальний тиск. Деякі пацієнти стверджують, що ліки діють на кров людини, внаслідок чого підвищується тиск. І навіть більше, Анальгін здатний перешкоджати утворенню згустків крові.

Інші ж стверджують, що Анальгін навпаки, можна приймати при підвищеному тиску, і він його знижує. Де ж, правда, і як розібратися?

В цій ситуації, щоб отримати достовірний відповідь на таке актуальне питання, необхідно звернутися до медичних фахівців. Лікарі кажуть, що таблетки здатні незначно знижувати ПЕКЛО.

Однак якщо швидко вводити Анальгін у відень, то ліки знижує тиск крові різко, більш ніж на 10 мм ртутного стовпа. Тому ліки завжди вводять дуже повільно, при цьому виключно в невеликих дозах.

Поради гіпертонікам:

 • Пацієнтам з анамнезом артеріальна гіпертензія не варто віддавати перевагу Анальгіну як єдиного засобу для зниження АТ, так як його ефект короткочасний, і не виражений.
 • Тривалий ефект можна отримати тільки в тому випадку, якщо приймати ліки тривалий період часу.
 • Що ж стосується гіпотонії, то ліки приймають з особливою обережністю і лише у крайніх випадках, контролюючи тиск крові і свій стан.

  Офіційна інструкція по застосуванню каже, що у пацієнтів із систолічним тиском 100 і менше, Анальгін може спровокувати різке падіння тиску.

  Ризик застосування

  Анальгін знижує тиск або підвищує при гіпертонії?Як вже було з’ясовано, препарат не підвищує, а знижує артеріальний тиск. Тому приймати гіпотонікам необхідно з обережністю.

  Гіпертонікам не рекомендується вибирати ліки в якості основного препарату для зниження артеріального тиску. Так як на тлі тривалого прийому активні речовини ліки здатні змінювати якісний склад крові.

  У крові виявляє мала кількість лейкоцитів, а також в ній знижується вміст нейтрофілів, що призводить до такого стану як нейтропенія.

  Якщо у пацієнта є в анамнезі алергічні реакції, або спостерігається схильність до їх проявів, ліки приймають обережно. Справа в тому, що Анальгін у алергіків здатний викликати важкі форми алергічної реакції.

  І найпростіша з них – це висип і почервоніння шкірного покриву. Найгіршим варіантом можна назвати анафілактичний шок, внаслідок чого летальний результат через миттєвого набряку легенів. Однак дані реакції можливі тільки в тих випадках, коли ліки вводиться в вену. Прийом таблеток такі побічні явища не провокує.

  Виділяють такі протипоказання до застосування засоби:

  • Гіперчутливість до препарату або його допоміжних елементів.
  • Бронхіальна астма. Таблетки здатні спровокувати сильний бронхоспазм.
  • Алергічні реакції.
  • Набряки будь-якої локалізації.
  • Анафілактичний шок (при введенні ін’єкції).
  • Захворювання кровоносної системи.
  • Порушення функціональності кісткового мозку.
  • Патологічний стан нирок, печінки.
  • Дітям до 10 років.

  Як показує інструкція по застосуванню, ряд протипоказань досить великий, тому перш ніж прийняти лікарський засіб, необхідно уважно вивчити всю інформацію.

  Взаємодія з ліками, передозування

  Анальгін знижує тиск або підвищує при гіпертонії?При введенні у вену і м’яз дозування препарату становить 0,25-0,5 г за день, причому за три прийоми. Одне введення не повинна перевищувати за раз дозування в 1 грам.

  Під час застосування Анальгіну в незалежності від способу (таблетки або ін’єкція), варто відмовитися від ліків пеніцилінового ряду, рентгеноконтрастних засобів.

  Крім цього ліки не поєднують з іншими ненаркотичними анальгетиками, контрацептивними гормональними засобами, антидепресантами.

  Особливості взаємодії Анальгіну з іншими ліками:

 • У поєднанні з седативними ліками посилюються болезаспокійливі властивості.
 • Одночасний прийом з миелотоксическими препаратами посилює побічні реакції.
 • У симбіозі з цитостатиками збільшує імовірність розвитку лейкопенії.
 • При передозуванні засоби сильно знижується артеріальний тиск, температурний режим тіла, знижується кількість виділеної сечі, спостерігаються судомні стани, збільшується частота биття серця, знижується рівень тромбоцитів.

  Якщо раніше хтось думав, що нешкідлива кругла таблетка – це панацея від больового синдрому без побічних ефектів, то прочитавши всю інформацію, що усвідомив свою помилку. З усього можна зробити висновок, що будь-який лікарський засіб апріорі не необразливе, тому приймати його необхідно з розумом. Відео в цій статті допоможе гіпертонікам розібратися, що їм можна пити при високому тиску.