Антибіотики при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки

При виразці шлунка і дванадцятипалої кишки лікар призначає антибіотики для пригнічення бактерії хелікобактер. Антибактеріальні препарати включені в комплексне лікування виразкової хвороби, але тільки при бактеріальному походження захворювання. Антибіотики — це не самі безпечні лікарські засоби, вони бувають натурального і напівсинтетичного походження, при попаданні в організм вони направлено пригнічують розвиток живих клітин. У разі виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки метою антибіотиків виступає бактерія хелікобактер пілорі, розташована в шарах слизової шлунка.

Антибіотики при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки

Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки — це хронічна патологія з періодами стихання і рецидивів. Патологія схильна до активного прогресу і залучення інших органів шлунково-кишкового тракту в патологічний процес. Антибіотики при виразці шлунка дієвими тільки в тому випадку, коли в стінках слизової виявлена бактерія, яка обтяжує захворювання. Основною причиною патології шлунка і дванадцятипалої кишки є агресивний вплив кислоти на слизову оболонку, бактерії ж у свою чергу, роблять слизову більше підлягає впливу несприятливого середовища.

При виразці шлунка і 12-палої кишки можуть призначатися такі антибіотики: Коаліціада СР, Макмірор, Пилобакт, Метронідазол, Тетрацикліну гідрохлорид, Сумамед та інші. Кожен препарат виписується лікарем і не допускається до використання на власний розсуд хворого з інфекцією шлунка і кишки.

Зміст статті

 • Тетрацикліну гідрохлорид і Хеликоцин
 • Сумамед і Пилобакт
 • Макмірор і Коаліціада СР
 • Хиконцил і Биноклар
 • Недоліки антибактеріальних препаратів

Тетрацикліну гідрохлорид і Хеликоцин

Ліки Хеликоцин має противиразкову та антибактеріальну дію. Призначається для лікування виразкової патології шлунка і дванадцятипалої кишки. Антибіотик випускається у формі таблеток, вкритих оболонкою, овальної форми. Одна таблетка містить 500 мг метронідазолу та 750 мг амоксициліну. Препарат протипоказаний людям з підвищеною чутливістю до цих препаратів, а також у разі патології нервової системи, алергічної реакції, при порушенні кровотворення, при інфекційному мононуклеозі, у період вагітності і годування груддю.

Антибіотики при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки

Препарат Тетрацикліну гідрохлорид направлено пригнічує бактерією хелікобактер пілорі, впливаючи на її білок.

Цей препарат ефективно застосовувати при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки зі зниженою кислотністю шлункового соку. Перевагами призначення цього препарату є те, що бактерія хелікобактер пілорі не стає до нього стійкою. Препарат випускається у формі таблеток, одна доза містить 0,1 г тетрацикліну гідрохлориду.

Сумамед і Пилобакт

Препарат Сумамед широкого спектра антибактеріальної дії спрямовано пригнічує типові і атипові провокатори інфекції. При виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки антибіотик проявляє свою активність по відношенню до бактерії хелікобактер пілорі, тому успішно входить в курс антигелікобактерної терапії.

Антибіотики при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки

Особливості препарату Сумамед:

 • короткий терапевтичний курс;
 • хороша переносимість ліків;
 • мінімальний ризик побічних реакцій;
 • можливість лікування дітей та літніх людей;
 • призначається по одному граму протягом 3 днів;
 • випускається у формі порошку, капсул і таблеток.

Антибіотик Пилобакт входить в комплексне лікування виразкової хвороби, призначається з метою ерадикації бактерії хелікобактер.

До складу препарату входить Кларитроміцин, Тинідазол, Омепразол. Омепразол блокує утворення кислоти в пошкодженому органі, Кларитроміцин впливає на бактерією хелікобактер, а Тинідазол знищує анаеробні бактерії. Упаковка препарату розрахована на 1 курс лікування. Один блістер містить одну капсулу і дві таблетки, які потрібно приймати в певний час.

Макмірор і Коаліціада СР

Антибіотик Коаліціада СР найбільш прийнятний для комплексного лікування виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. Коаліціада СР дає стабільний і швидкий результат за короткий антибактеріальний курс. Він високоактивний по відношенню до основного збудника виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки – бактерії хелікобактер. Коаліціада СР добре переноситься пацієнтами і всмоктується в шлунок незалежно від прийому їжі. Препарат стійкий до кислого середовища, безпечний і зручний у використанні. Антибіотик Коаліціада СР рекомендується хворим з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки провідними європейськими та російськими гастроентерологами.

Антибіотики при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки

Випускається антибіотик в таблетках, вкритих оболонкою. Одна таблетка Коаліціада СР містить 0,25 г Кларитроміцину. Також його можна застосовувати для внутрішньовенних ін’єкцій, він випускається у флаконах для приготування розчину.

Препарат Макмірор на відміну від Коаліціада СР містить активну речовину нифурател. Препарат має виражену протигрибкову, антибактеріальну, протипротозойну дію. Він пригнічує бактерією хелікобактер, тому успішно застосовується для лікування виразкової хвороби. Його дозволено призначати дітям у разі запальних захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки. Хороший терапевтичний ефект досягається за рахунок високої ефективності і добрій переносимості препарату.

Антибіотики Макмірор і Коаліціада СР популярні в гастроентерології, що обумовлено коротким терміном лікування і можливістю призначення дітям після 12 років.

Хиконцил і Биноклар

Антибіотик Хиконцил має діюча речовина Амоксицилін, має виражену антибактеріальну дію. Препарат можна призначати дітям і дорослим, а також під час виношування плоду. Метою призначення антибіотика є повне знищення бактерії хелікобактер. Це сучасний варіант лікування виразкової хвороби, який вже показав свою високу ефективність. Випускається препарат у вигляді капсул і порошку для приготування розчину або крапель. Одна капсула містить 0,25 чи 0, 5 г амоксициліну.

Антибіотики при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки

Препарат Биноклар показаний при бактеріальної інфекції шлунка та дванадцятипалої кишки. Містить Кларитроміцин, випускається в гранулах для приготування суспензії, капсулах і порошку. Показаний дітям старше 12 років і дорослим, середній курс лікування становить від 6 до 15 днів. Це макролідні антибіотики широкого спектру активності, впливають, в тому числі, і на бактерією хелікобактер.

Антибактеріальна терапія виразкової хвороби включає призначення декількох препаратів для посилення дії.

Недоліки антибактеріальних препаратів

Основним мінусом антибактеріальних препаратів є високий ризик побічних реакцій. При тривалому прийомі антибіотиків можна спостерігати зміни з боку центральної нервової системи. Може з’являтися запаморочення, галюцинації, сплутаність свідомості, апатія, депресія, судоми. Такі наслідки, звичайно ж, чекають не кожного, так як препарати призначаються строго за показаннями та завжди враховуються можливі ризики. Серйозні побічні реакції є абсолютним протипоказанням до застосування антибіотиків без призначення лікаря.

Антибіотики при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки

Можливі побічні ефекти:

 • порушення з боку шлунково-кишкового тракту – діарея, дисбактеріоз, болючість;
 • порушення сечовипускання, тимчасове нетримання сечі;
 • порушення роботи нирок і печінки.

Антибіотики не рекомендується вживати людям із захворюваннями органів видільної системи, в період вагітності, в разі ослабленої імунної системи, якщо в цьому немає гострої необхідності.

Всі антибактеріальні препарати, включаючи щодо безпечної Коаліціада СР, можуть за певних умов привести до неприємних наслідків. Найлегшими побічними реакціями можна виділити головний біль і запаморочення. Серед наслідків також можна спостерігати безпричинний страх, тривожність, безсоння і нічні кошмари. В деяких випадках організм реагує дезорієнтацією, психозом, деперсоналізацією, але це відбувається вкрай рідко. Частіше можна спостерігати такі ускладнення як блювання, нудота, стоматологічні захворювання, часте сечовипускання, шум у вухах. З боку кровоносної системи є ризик появи кровотечі, тромбоцитопенії. Ще частіше можуть виникати алергічні реакції, що проявляється шкірним свербежем, висипами, почервонінням.

Антибіотики при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки

Лікування антибіотиками при захворюванні печінки повинно постійно контролюватися, як і при патології серцево-судинної системи.

Прийом антибіотиків без призначення лікаря може призвести до диспепсичним симптомів, дисбактеріозу та ниркової недостатності. Без допомоги фахівця вгадати, чим обернеться самолікування, складно, і якщо в однієї людини симптоми виразки через кілька днів вщухнуть, то інший може опинитися в реанімаційному відділенні.