Біль у шиї, між лопатками, причини виникнення. Гостра, сильна, різка біль в шиї і в хребті

Зміст статті:

  • Можливі причини болю в шиї і між лопаток
  • Захворювання, які супроводжуються болем у шиї, хребті, в районі лопатки або між лопаток.
  • Допомога яких фахівців може знадобитися при виникненні болю в шиї?

Больові відчуття в шиї, спині, між лопатками або в районі лопатки найчастіше є м’язової реакцією на якусь патологію в цій області.


Можливі причини болю в шиї і між лопаток

В шиї людини є сім шийних хребців, вони оточують спинномозковий канал і є частиною хребта. Поряд з цими хребцями і між ними знаходяться нерви шиї. У будову шиї входять м’язи, артерії, лімфатичні вузли, відня, щитовидна і паращитовидная залози, гортань, стравохід і трахея. Різка біль в області шиї і голови може виникнути із-за пошкодження різних її структур або від розташованих поруч інших ділянок тіла.

Крім болю в області шиї і лопаток пацієнти часто скаржаться на скутість шиї (знижується рухливість), а якщо уражені нерви, то відбуваються зміни в чутливості, слабшають м’язи, може виникнути відчуття поколювання і ряд інших симптомів.

Захворювання, які супроводжуються болем у шиї, хребті, в районі лопатки або між лопаток.

Хворобливі відчуття можуть виникнути при дегенеративно-дистрофічної патології в хребті.

Біль може мати різний характер, вона може бути гострою, простреливающей, ниючим або выкручивающей, але вона залежить від руху. В результаті повороту голови, нахилів, при підніманні і опусканні рук больові відчуття посилюються. Якщо нахиляти голову вперед, то біль з’являється в основному в грудному або шийному відділах хребта. У нічний час гостра біль в шиї і спині часто посилюється.

Біль у шиї, між лопатками, причини виникнення. Гостра, сильна, різка біль в шиї і в хребтіСильний і різкий біль у шиї, між лопатками.

Прояв болю відбувається в основному після навантажень, після переохолодження, а також, якщо людина довго перебував у вимушеній позі (перед комп’ютером, швачок, машиністів і водіїв). Слід відзначити той факт, що при цьому аналізи крові залишаються в нормі, і не відбувається підвищення температури.

Часто такі болі в спині і шиї виникають із-за м’язового гіпертонусу, тобто м’язові болі. Під час огляду можна спостерігати болі в остистих відростках, парвертебральных точках, межлопаточной області, м’язах грудного відділу і шиї, в підлопаткових області, між ребрами, а також спостерігається обмеженість у рухах, що супроводжується болем. Виникає сколіоз, і м’язи стають більш напруженими. Больовий синдром може бути як одностороннім, так і двостороннім. А діагноз у підсумку може виявитися клінічним.

На рентгенівських знімках хребта можна виявити початкові ознаки остеохондрозу і спондилоартрозу грудного і шийного відділів. Можливо наявність нестабільності хребців шийного відділу та сколіозу грудного відділу. Якщо є необхідність, то слід зробити комп’ютерну томографію та магнітно-резонансну томографію.

Для лікування можна застосовувати нестероїдні протизапальні препарати, габантины, міорелаксанти, вітаміни групи В, можна використовувати растирки, сухе тепло та аплікатори Кузнєцова. Після того як гострий больовий синдром пройде то можна застосувати лікувальну фізкультуру, масаж, плавання, санаторно-курортне лікування та голкорефлексотерапію. В якості профілактики слід робити щоденну зарядку, а також підійде плавання. Ниючі відчуття між лопатками зазвичай проходять під час руху. Слід звернути увагу, що больові відчуття найменше турбують тих, у кого гарні м’язи.

Болі в грудному відділі хребта і шиї (біль в спині і шиї) можуть бути симптомом розвитку остеопорозу.

В такому випадку біль між лопаток буває ниючий і постійна, не пов’язана з рухами і при цьому вона поєднується з болем у суглобах і кістках у людей старшого віку. Точний діагноз можна поставити після проведення денситометрії та рентгену. Для лікування застосовують бісфосфонати, хондропротектори і препарати кальцію.

Болі в межлопаточной області і шиї можуть бути з-за атипового перебігу інфаркту міокарда. Больові відчуття виникають найчастіше в грудній клітці у її лівій половині. Але можуть перейти в ліву лопатку або ліву руку, або проявитися тільки в лопатці або шиї. При цьому може підвищитися артеріальний тиск і серцебиття, може з’явитися задишка та аритмія.

При наявності таких симптомів діагноз можна ставити на електрокардіограмі. Таким чином, при болях між лопаток і шиї слід робити ЕКГ, щоб виключити інфаркт міокарда.

Біль у шиї, між лопатками, причини виникнення. Гостра, сильна, різка біль в шиї і в хребтіІнфаркт міокарда.

Якщо ж після всього обстеження діагноз «Інфаркт міокарда» підтвердиться, то потрібно госпіталізувати людину в інфарктне відділення, а потім знадобляться різного роду курси реабілітації.

Біль у шиї, між лопатками, причини виникнення. Гостра, сильна, різка біль в шиї і в хребтіПневмоторакс.

До того ж, ще однією причиною появи болю в шиї і між лопатками може стати пневмоторакс.

Пневмоторакс виникає при попаданні повітря в плевральну область. Причиною виникнення пневмотораксу можуть стати травми грудної клітини, перелом ребер, ножове і вогнепальне поранення. А також хронічні обструктивні захворювання легень, туберкульоз, муковісцедоз, емфізема, бронхіальна астма, пневмонія, пухлина легені, системне захворювання сполучної тканини. Пневмоторакс може бути закритим або відкритим. Може статися його спонтанне розвиток.

Гостра стріляючий біль у грудях або лопатці при вдиху може перейти в плече, при цьому може поєднуватися з задишкою. Дихання послаблюється, можлива тахікардія, артеріальний тиск знижується, вени на шиї можуть набрякнути. В такому випадку необхідно терміново госпіталізувати людину.

Болю в лопатках і шиї можуть бути і при різних запальних процесах в лор-органах, наприклад, при ангіні, ларингіті, фарингіті, трахеїті і заковтувальному абсцесі.

Біль у шиї, між лопатками, причини виникнення. Гостра, сильна, різка біль в шиї і в хребтіАнгіна, Фарингіт, Тонзиліт фото.

При температурі, болях у горлі, біль при ковтанні, зміну голосу, закладеності горла варто йти на прийом до ЛОР лікаря. При гострому отиті можуть виникнути односторонні сильні болі в шиї.

Хворобливі відчуття в межлопаточной області і шиї можуть також бути і при пневмонії, плевриті, бронхіальній астмі й при пухлини легені.

При підвищенні температури, появою кашлю, задишки, слабкості, поганого самопочуття слід звернутися до терапевта. Він призначить загальноклінічні аналізи, рентгенографію легень, і при постановці діагнозу призначить лікування.

При сильному кашлі може статися міозит міжреберних м’язів. Такі болі між ребрами при промацуванні та на зітханні вимагають візиту до невролога. Він може призначити нестероїдні протизапальні засоби, габантин, вітаміни групи В, міорелаксанти, гірчичники, розтирання, а також перцевий пластир в поєднанні з терапевтичним лікуванням.

Біль у міжребер’ї, лопатки і шиї одностороннього характеру можуть виникнути при герпетичної інфекції.

Можуть виникнути бульбашкові висипання, які супроводжуються больовим синдромом і виражаються різним ступенем складності, навіть з підвищенням температури. Все це потребує уваги дерматолога або інфекціоніста. Вони призначать противірусні препарати. А в якості знеболюючих препаратів можна застосувати гебалентины, протизапальні нестероїдні препарати, вітаміни групи В.

Можуть виникнути постгерпетические невралгії, які полягають в довгих і сильних болях після зникнення висипки і можуть тривати майже півроку.

Ниючий біль в грудному відділі хребта і шиї може бути викликана метастазами пухлини в хребет. Діагноз можна поставити після рентгену та МРТ.

Утворення шкіри, особливо злоякісні, також можуть привести до больових відчуттів.

Захворювання щитовидної залози також може викликати біль у шиї. Для постановки діагнозу потрібно УЗД щитовидної залози, а потім лікування у ендокринолога або онколога.

Біль у шиї, між лопатками, причини виникнення. Гостра, сильна, різка біль в шиї і в хребтіШийний лімфаденіт.

Гострий біль у шиї може виникнути при шийному лімфаденіті. У цьому випадку прощупується збільшене утворення на шиї, воно «катающееся» під пальцями і хворобливе, при цьому підвищується температура. В основному це може бути ускладнення після запальних захворювань в порожнині рота або лор-органів. Необхідно пройти обстеження і подальше лікування вогнищ інфекції.

Захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразка, гастродуоденіт, панкреатит, холецистит) можуть викликати болі в зоні лопаток. Вони не виникають при русі, а лише при загостренні наявних захворювань.

У літніх людей є й інші причини виникнення такого роду больових відчуттів. До них можна віднести і грижу міжхребцевих дисків, і артрит (запалення міжхребцевих суглобів). При менінгіті може бути важка тупий біль у шиї і відчуття скутості шиї.

Допомога яких фахівців може знадобитися при виникненні болю в шиї?

  • — ревматолог
  • — терапевт
  • — травматолог
  • — невролог
  • — фізіотерапевт
  • — ортопед
  • — мануальний терапевт або масажист