Болить шлунок при вагітності на ранніх термінах: сильна різь після прийому їжі або коліки, які препарати можна приймати, як купірувати процес і чи варто переживати

Дискомфортні відчуття в шлунку супроводжують під час вагітності майже завжди. Гінекологи зазвичай вважають, що болі виникають через зростання матки, загострення хронічних хвороб. Але, іноді виникають небезпечні для життя матері і дитини стани, які необхідно терміново вирішувати. Тому важливо ознайомитися з причинами виникнення дискомфорту, сучасними методами терапії, і коли варто бити тривогу.

Зміст

 • Болі в шлунку при вагітності: норма чи патологія
 • Характер фізіологічних проявів болю в шлунку при вагітності
 • Тяжкість після їжі на ранніх термінах
 • Різь після ліки
 • Здуття і нудота
 • Характер патологічних больових відчуттів
 • Гострі і різкі болі в лівому боці на пізніх термінах
 • Сильні болі в шлунку зі спазмами
 • Спазми після їжі
 • Лікування болю при вагітності
 • До якого лікаря звернутися
 • Чи можна лікувати вдома
 • Чи можна пити таблетки для поліпшення травлення
 • Стани, що загрожують життю матері та дитини
 • Корисне відео
 • Болі в шлунку при вагітності: норма чи патологія

  Болить шлунок при вагітності на ранніх термінах: сильна різь після прийому їжі або коліки, які препарати можна приймати, як купірувати процес і чи варто переживатиЗ 1 по 12 тиждень вагітності, в організмі матері відбувається ряд серйозних змін.

  Зазвичай больові відчуття в животі з’являються внаслідок фізіологічних факторів, що не несуть небезпеки для жінки і плоду.

  Типові причини болю в животі у вагітної, які вважаються нормою:

 • Нестабільне функціонування шлунка і кишечника. У цьому випадку на ранніх стадіях перинатального періоду, виникає порушення травної роботи – утруднення або відсутність дефекації, метеоризм і здуття.
 • Гормони, які виробляються при вагітності – прогестерон. Цей компонент розм’якшує суглоби і зв’язки, сприяє повільному формування родових шляхів і готує жіночий організм до родового процесу. Маткові зв’язки стають еластичною і розтягуються, що викликає характерні болі.
 • Зростання і піднесення матки в очеревині. До кінця 1 триместру – на 10-12 тижні матка змінює свої розміри та з малого таза піднімається в черевну область. В цей час болю в животі можуть обумовлюватись розтягуванням м’язової тканини органу та його збільшенням.
 • Наведені зміни не вважаються небезпечними, їх тривалість коротке, але лікарі радять повідомляти про них гінеколога.

  Болить шлунок при вагітності на ранніх термінах: сильна різь після прийому їжі або коліки, які препарати можна приймати, як купірувати процес і чи варто переживатиТільки певний характер болю може сигналізувати про те, що перебігу вагітності немає загроз. Якщо больові відчуття не різкі і не гострі, а ниючого характеру, це може свідчити про впровадження ембріона в маткову стінку, відбувається прикріплення плодового яйця. Такий стан може супроводжуватися рожевими виділеннями, імплантаційним кровотечею.

  Характер фізіологічних проявів болю в шлунку при вагітності

  Болить шлунок при вагітності на ранніх термінах: сильна різь після прийому їжі або коліки, які препарати можна приймати, як купірувати процес і чи варто переживатиБолючість в шлунку не можна плутати з болем у кишечнику або інших органах очеревини. Вона може мати різний характер і силу, все залежить від причини. Інтенсивність неприємних відчуттів залежить від больового порогу жінки. Зазвичай вони носять ниючий, різкий, переймоподібний, але короткочасний характер.

  Тяжкість після їжі на ранніх термінах

  У 1 триместрі після прийому їжі можливі больові спазми внизу живота. Вони виникають внаслідок фізіологічних процесів, коли на зростаючу матку тисне наповнений кишечник. Дискомфорт настає приблизно через 15-30 хвилин після трапези. Лікування такий стан не потребує.

  Різь після ліки

  Іноді дискомфортні відчуття в шлунку виникають після вживання якого-небудь ліки. Стан нерідко характеризується нудотою, блювотними позивами або розладом стільця. Організм починає відторгати препарат з причин змін у ньому. В якості виходу рекомендують скасувати медикамент і очистити шлунок, випити сорбуючі кошти за типом активованого вугілля або Полисорба.

  Здуття і нудота

  Живіт роздувається і виникає нудота зазвичай при отруєнні. Це явище купірується сорбирующими препаратами, іноді застосовують дозволені спазмолітики. Щоб усунути нудоту, використовують протиблювотні медикаменти.

  Характер патологічних больових відчуттів

  Болить шлунок при вагітності на ранніх термінах: сильна різь після прийому їжі або коліки, які препарати можна приймати, як купірувати процес і чи варто переживатиПатологічні стани супроводжуються болями, інтенсивність яких залежить від першопричини.

 • У разі гастриту, ускладненого панкреатиту або коліту, відзначається різкий і сильний біль, що продовжується тривалий час. Переймоподібний Характер, різкий, як при виразці. Хвора може відчувати навіть кинжальную біль.
 • Фізичні або психологічні перевантаження напруги. Ці фактори виступають причинами болів сильної інтенсивності. Неприємні відчуття проходить самостійно через 1-2 дні.
 • При харчових отруєннях, жінка крім болю страждає від нудоти, блювоти, проносу, слабкість у тілі. Характер больових спазмів ниючий або гострий, залежно від ступеня тяжкості отруєння токсинами – продуктами життєдіяльності хвороботворних агентів.
 • Необхідно звертатися до лікаря, оскільки є ризик погіршення стану матері за рахунок прогресування хвороби.

  Гострі і різкі болі в лівому боці на пізніх термінах

  У 2 триместрі плід швидко зростає. Дитині стає тісно в матці, він рухається з низькою інтенсивністю, але сила поворотів наростає і часом істотно. Для матері ці рухи можуть відгукнутися болем, особливо якщо сечовий міхур повний. Такий дискомфорт не небезпечний, вважається природним процесом.

  Болить шлунок при вагітності на ранніх термінах: сильна різь після прийому їжі або коліки, які препарати можна приймати, як купірувати процес і чи варто переживатиЯкщо виникли відчутні болю, можна змінити позицію. Також варто розслабитися, зробити кілька глибоких вдихів, погладити живіт і поспілкуватися з немовлям – попросити його заспокоїться.

  Сильні болі в шлунку зі спазмами

  Болить шлунок при вагітності на ранніх термінах: сильна різь після прийому їжі або коліки, які препарати можна приймати, як купірувати процес і чи варто переживатиУтримання матки між клубовими кістками відбувається завдяки з’єднувальним зв’язкам. В період вагітності, її вага збільшується, і зв’язки натягуються сильніше.

  За рахунок цього, жінки відчувають біль. Дискомфорт зазвичай локалізується в нижній частині шлунка, пахових складках і області вище лобка.

  Сильні больові спазми можуть також виникати з-за різкої зміни положення тіла:

  • при швидких поворотах;
  • при вставанні;
  • при піднятті тягарів;
  • під час кашлю та чхання.

  Мати відчуває різкий біль, який швидко проходить без прийняття лікувальних заходів. Больові відчуття такого походження виникають на будь-якому терміні вагітності, можуть зникати до її кінця.

  Спазми після їжі

  Під час виношування плоду, виробляються специфічні гормони, які впливають на кишечник. Їжа перетравлюється повільніше, можливо розтягування окремих його частин, на тлі чого виникають запори. У жінки з’являються тупі, розпираючий больові відчуття в нижній частині живота, зазвичай в лівому боці. Також є підвищене утворення газів. У міру перетравлювання їжі, болі зникають, але можуть з’являтися знову при вживанні в їжу неправильних продуктів.

  Болить шлунок при вагітності на ранніх термінах: сильна різь після прийому їжі або коліки, які препарати можна приймати, як купірувати процес і чи варто переживатиВагітній слід пити багато рідини, є кисломолочні продукти, сирі овочі, фрукти і хліб з висівками. Для запобігання запорів, рекомендується помірна фізична зайнятість.

  Лікування болю при вагітності

  Болить шлунок при вагітності на ранніх термінах: сильна різь після прийому їжі або коліки, які препарати можна приймати, як купірувати процес і чи варто переживатиТерапія ускладнюється обмеженнями в можливості призначення медикаментів. Будь-які препарати призначають з обережністю, з урахуванням терміну вагітності. Основним завданням є усунення причини. Якщо болі сильні, дозволяється використання медикаментів. При слабких дискомфортних відчуттях, бажано обходиться дієтотерапією, лікувальною гімнастикою, посиленим питвом і масажами.

  Які аптечні засоби можна застосовувати при болях в животі у вагітних?

 • У 1 триместрі прийом аптечних засобів найбільш небезпечний. Сильні болі купируют Но-шпою, настоянкою валеріани та пустирника. Можна використовувати також Ренні, Гевискон, Тримедат. Сильні спазми усувають з допомогою Папаверину гідрохлориду або Церукала.
 • У 2 фазі вже менше обмежень. Широко радять лікувальну фізкультуру, прогулянки на свіжому повітрі, питво мінералки по типу Єсентуки і спеціальну дієту. Якщо жінка страждає від запору, можна використовувати гліцеринові супозиторії ректальні.
 • У 3 триместрі бажано використовувати нетрадиційні методи. Серед аптечних засобів можна вживати Смекту, Мотиліум та Есенціале. Їх народних рецептів виділяють настоянку з березових бруньок.
 • Болить шлунок при вагітності на ранніх термінах: сильна різь після прийому їжі або коліки, які препарати можна приймати, як купірувати процес і чи варто переживатиСеред продуктів рекомендують вживати курагу і чорнослив. Ці фрукти не тільки підвищать імунітет, але і поліпшать травну функцію.

  До якого лікаря звернутися

  При болях у животі слід записатися на прийом до гінеколога, гастроентеролога. Якщо мова йде про сильному нападі, викликають швидку і терапевт направляє до більш вузько профільних фахівців.

  Чи можна лікувати вдома

  Болить шлунок при вагітності на ранніх термінах: сильна різь після прийому їжі або коліки, які препарати можна приймати, як купірувати процес і чи варто переживатиБоротися з болем у шлунку можна в домашніх умовах, але тільки після консультації лікаря. Широко застосовують такі засоби.

 • Свіжий сік картоплі.
 • Настоянка льняного насіння.
 • Чай з мелісою та м’ятою.
 • Якщо болі супроводжуються нудотою, допомагають яблука і банани. У разі запальних реакцій, п’ють молоко з медом.

  Чи можна пити таблетки для поліпшення травлення

  Брак ферментів здатна проявлятися порушенням травної функції, виникає здуття і важкість у животі. Лікарі дозволяють приймати такі ферментні медикаменти:

  • Фестал;
  • Пепсин;
  • Мезим;
  • Панкреатин.

  Краще запивати ці кошти мінеральною водою, наприклад – Нарзан. Тоді ферменти будуть працювати повноцінно.

  Стани, що загрожують життю матері та дитини

  Болить шлунок при вагітності на ранніх термінах: сильна різь після прийому їжі або коліки, які препарати можна приймати, як купірувати процес і чи варто переживатиВиділяють ситуації, коли слід викликати швидку допомогу. До них відносять:

  • позаматкова вагітність – характеризується різкою хворобливістю, що віддає в ногу і задній прохід;
  • передчасне відшарування плаценти – супроводжується кровотечею і схваткообразной болем, сильної і тривалої;
  • передчасні пологи – починаючи від 22-37 тижня, обумовлюється дискомфортом в попереку і внизу живота переймоподібного типу.

  Шлункові болі вимагають звернення до лікаря в будь-якому випадку. Жінка не завжди самостійно може визначити ступінь небезпеки явища. Інколи дискомфорт служить сигналом серйозного захворювання, яке загострилося при вагітності.

  Корисне відео