Чи можна пити цикорій при підвищеному тиску і гіпертонії?

Зміст статті:

 • 1 Корисні властивості рослини
 • 2 Цикорій при гіпертонії
 • 3 Цикорій: як приймати?

Цикорій відноситься до трав’янистим рослинам, цвіте красивими квітами блакитного відтінку, володіє довгим кореневищем. У нетрадиційній медицині для лікування багатьох захворювань застосовуються суцвіття рослини, а також його корінь.

На сьогоднішній день діагностується багато проблем з артеріальним тиском у людей. Деякі все життя страждають стійким зниженим артеріальним тиском, але найчастіше діагностується артеріальна гіпертонія – стійке підвищення показників тиску крові.

Як правило, на початкових етапах розвитку захворювання лікар намагається впоратися немедикаментозними методами терапії. У них включається корекція способу життя, правильне і раціональне харчування, оптимальні фізичні навантаження, відмова від шкідливих звичок.

А також лікування народними засобами, які не поступаються у своїй ефективності багатьом медикаментозним препаратам. Тому необхідно з’ясувати, який зв’язок має цикорій і тиск, і як він впливає на показники артеріального тиску? Крім цього, вкрай важливо відповісти на максимально актуальне питання: цикорій підвищує або знижує тиск?

Корисні властивості рослини

Чи можна пити цикорій при підвищеному тиску і гіпертонії?Серед культивованих видів цикорію виділяють два основних – це салатне і звичайне рослина. Перше використовується для приготування різноманітних холодних закусок і салатів, зокрема саме його листя.

Цикорій звичайний, а саме його кореневище, застосовується для приготування напоїв, здатних замінити каву. Крім цього його можна додавати в звичайний кави, щоб підсилити аромат і смакові якості останнього.

У нетрадиційній медицині використовуються різні частини рослини, все залежить від того, для яких цілей воно необхідно, і на боротьбу з яким захворюванням направлено.

Лікарська рослина володіє багатим складом корисних речовин, мінералів, вітамінів. До складу цикорію входить наступне:

 • Речовина інулін.
 • Білкові елементи, що мають природне походження.
 • Вітамін А, С, Ст.
 • Пектини, органічні речовини з кислотними властивостями.
 • Речовини ароматичного ряду нерозчинні у воді.
 • Мікроелементи, макроелементи.

Основний елемент цикорію – це інулін, який є полісахаридом, який не можуть «знищити» ферменти шлунково-кишкового тракту. Цикорій за рахунок свого насиченого складу володіє протизапальними, седативними, сахаропонижающими, снодійними, судинорозширювальні, жовчогінні і багатьма іншими властивостями.

Спираючись на все вищесказане можна сказати, що цикорій застосовується для терапії багатьох патологічних станів внутрішніх органів.

Цикорій при гіпертонії

Чи можна пити цикорій при підвищеному тиску і гіпертонії?Багато пацієнтів, у яких підвищений артеріальний тиск, цікавляться, знижує напій високе ПЕКЛО?

Клінічні дослідження показали, що дійсно, якщо пити цикорій при високому тиску крові, то воно з плином часу йде на зниження.

Всі знають, що будь-які кофеинсодержащие напої впливають на показники артеріального тиску, підвищуючи їх. Тому при діагнозі гіпертензія прекрасною альтернативою стане напій з цикорію.

Цікавий факт полягає в тому, що при гіпотонії напій можна пити, так як відбувається незначне зниження тиску. У цьому випадку можна зробити висновок, що рослина впливає на організм людини виборчим чином:

 • Не шкодить гіпотонікам, якщо пити напій, залишаючи тиск практично на колишньому рівні.
 • При гіпертонії сприяє суттєвому зниженню артеріального тиску, і його нормалізації на необхідному рівні.
 • При підвищеному тиску лікарі рекомендують вживати цей напій, але в міру, не зловживаючи їм. Ідеальною дозою вважається 400-600 мл на добу.

  Варто відзначити, що якщо пацієнт приймає гіпотензивні медикаментозні препарати, то йому радять відмовитися від цикорію, так як сильнодіючі речовини рослини в такому симбіозі можуть «зіграти погану службу», та мати негативний вплив на організм людини.

  Цикорій: як приймати?

  Чи можна пити цикорій при підвищеному тиску і гіпертонії?Якщо грамотно застосовувати цикорій при тиску, то можна не тільки знизити показники АТ, але і відновити повноцінне функціонування внутрішніх органів. Для приготування лікувального напою можна використовувати сухий корінь рослини, які потрібно подрібнити до порошкоподібного стану за допомогою кавомолки.

  Далі певну кількість порошку засипається в турку, заливають холодною водою і доводять до кипіння. Як показує практика прихильників нетрадиційної медицини, цикорій можна використовувати і у вигляді лікувального відвару.

  Для цього знадобиться приблизно 2 грами порошку залити 450 мл холодної рідини. Суміш на водяній бані доводиться до киплячого стану, і проварюється протягом півгодини. Після того, як відвар стане кімнатної температури, його потрібно процідити.

  Приймають по 120 мл до 2 разів на добу. Тривалість терапії варіюється від 5 до 15 днів. Відгуки пацієнтів показують, що за такий термін артеріальний тиск приходить в норму, і стабілізується на необхідному рівні.

  Лікувальна ванна на основі цикорію:

  • Придбати 200 грамів кореневища цикорію, ретельно його промити.
  • Залити в ємкість приблизно 2,5 літра холодної рідини, кинути в неї коріння, проварити на маленькому вогні 30-40 хвилин.
  • Відвар процідити, перелити в ванну.
  • Ванни приймають через день, тривалість процедури не повинна перевищувати 20 хвилин.
  • Курс лікування включає в себе 10 процедур.

  Безсумнівно, цикорій володіє багатьма корисними властивостями, і допоміг тисячам людей нормалізувати артеріальний тиск. Проте варто відзначити, що рослина володіє своїми протипоказаннями:

 • Якщо пити цикорій і одночасно приймати антибактеріальні препарати, то такий симбіоз призводить до варикозного розширення вен, можуть випадати гемороїдальні вузли.
 • Не можна використовувати при гаймориті, так як рослина здатна посилити інтенсивність запальних процесів за рахунок спазмів кровоносних судин.
 • Не можна поєднувати велике споживання цитрусових фруктів та цикорію.
 • Цикорій не рекомендують пити, якщо в анамнезі, бронхіальна астма, так як його дія може посилити негативну симптоматику захворювання, і привести до серйозних наслідків у майбутньому.
 • У підведення підсумків важливо сказати, що цикорій може у порівняно однакових картинах діяти по-різному. Все залежить від індивідуальних особливостей людини, від його чутливості до лікарської рослини, а також від форми цикорію: рідкий або концентрований розчин.

  Відео до цієї статті розповість про користь цикорію.