Чи можна пити соду від печії при вагітності: можлива небезпека

Вагітні дівчата відчувають безліч неприємних відчуттів протягом дев’яти місяців. Нудота, печія в першому триместрі – ознаки токсикозу. Печіння в стравоході у другій половині вагітності виникає через гормональної перебудови організму і давить на органи, збільшеної матки. Багато майбутні мами, вважаючи соду альтернативним і безпечним засобом у лікуванні печії, вдаються до рецепту, не розуміючи, які наслідки здатні виникнути.

Чи можна пити соду від печії при вагітності: можлива небезпека

Як діє сода при палінні в стравоході

Харчова сода – побутова назва гідрокарбонату натрію. Луг, вступаючи в реакцію з шлункової кислотою, нейтралізує останню. Утворюються безпечні для здоров’я речовини – вода, натрієва сіль і вуглекислий газ. Хімічна реакція протікає миттєво, симптом зникає через пару хвилин. Але короткочасний ефект. Симптом повертається знову з-за вуглекислого газу, який впливає на парієтальні клітини шлунка. Сильна стимуляція клітин, що відповідають за вироблення кислоти, змушує їх виробляти кислоту в більшому обсязі. В результаті – відчуття печіння повертається. Описаний ефект називається «кислотним рикошетом».

Переваги і недоліки методу

Харчова сода від печії при вагітності цілком ефективна, розчин чудово нейтралізує кислоту, стан вагітної швидко нормалізується. Але засіб не здатне подолати причину симптому, якщо не нормалізувати харчування і спосіб життя – неприємні відчуття повернуться.

Продукт абсолютно нешкідливий для організму матері та плоду, але все ж метод не виключає негативних наслідків.

Перевага кошти – доступність. Порошок знайдеться у кожної господині, якщо немає необхідних медикаментів, а печію терпіти немає сил, сода стане рятівним засобом.

Недоліки методу

Регулярне застосування соди під час вагітності від печії може негативним чином позначитися на здоров’я дівчини. Наслідки частого прийому содових розчинів:

Чи можна пити соду від печії при вагітності: можлива небезпека

 • Розлади стільця.
 • Знизивши кислотність, жінка може спровокувати гастрит.
 • Гідрокарбонат натрію знижує рівень шлункового соку, що спричиняє метеоризм і здуття.
 • Недолік шлункового соку провокує поширення мікроорганізмів.
 • Натрій затримує рідину, приводячи до набряків, особливо небезпечним в кінці вагітності.
 • При частому вживанні виникає запаморочення, нудота, болі в голові.

Власне порошок не шкідливий, але його дія на організм вагітної жінки виявляється негативним. Наслідки прийому можуть позначитися на здоров’ї жінки, а від патологічних процесів в організмі матері страждає майбутня дитина.

Безпечне застосування

Терпіти печіння не можна, це може призвести до захворювань і негативних наслідків в органах шлунково-кишкового тракту.

Поширений спосіб лікування, але не самий безпечний – вода з содою, випита залпом. Соду нерідко гасять оцтом або лимонною кислотою. Вагітній жінці гасити порошок не можна. Розчин гідрокарбонату натрію з водою неприємний, а смак у жінки, яка страждає від токсикозу, може спровокувати блювотний рефлекс.

Використовувати соду при вагітності можливе без ризику для здоров’я, дотримуючись відомим правилам. Гідрокарбонат натрію краще розводити в склянці теплого молока. Такий розчин швидко і дбайливо усуне симптом. Вживати засіб потрібно повільно, потім прийняти сидяче положення до зникнення відчуттів.

Рекомендується пити розчин натще не частіше двох разів на добу. При частому застосуванні ефективність засобу знижується. Згодом для усунення симптому буде потрібно велика дозування порошку, що загрожує небажаними наслідками.

Рекомендації

Лікування печії гідрокарбонатом натрію просте, але рекомендації дотримуватися необхідно, щоб замість бажаного результату не завдати більшої шкоди організму.

Рекомендується:

 • Якщо розчин готується з водою, стежте за температурою рідини. У холодній воді порошок не розчиниться, рідина повинна бути температури людського тіла.
 • Холодний розчин може викликати розлад кишечника. Вживати засіб потрібно теплим, невеликими ковтками.
 • Не пити гідрокарбонат натрію після прийому їжі.
 • На 100 мл рідини потрібно не більше половини чайної ложки порошку.

Якщо дотримуватися рекомендацій, засіб подіє через 10 хв, довше чекати не доведеться.

Чи можна пити соду від печії при вагітності: можлива небезпека

Передозування

Гідрокарбонат натрію допустимо приймати виключно в крайньому випадку: якщо медикаменти, рекомендовані лікуючим лікарем, відсутні, а придбати немає можливості. При цьому важливо дотримуватися дозування. Для швидкого досягнення результату жінки намагаються додати зайву ложку порошку, не усвідомлюючи, що передозування має наслідки. Симптоми, що виникають при перевищенні допустимої дози:

 • Нудота, блювання.
 • Порушення кислотно-лужної рівноваги.
 • Кислотно-лужний дисбаланс порушує дихальні та інші функції.
 • Передозування гідрокарбонатом натрію може негативно впливати на серцево-судинну систему жінки.

Протипоказання

Майбутня мама повинна розуміти, що сода – не ліки. Вона тимчасово усуває симптом, покращуючи стан жінки, але вилікувати печію не здатна. Крім того, засіб має протипоказання і побічні ефекти.

Сода при печії не може застосовуватися при вагітності, якщо у майбутньої мами присутні патологічні процеси в організмі, серед яких:

 • Захворювання травної системи.
 • Перенесене хірургічне втручання на ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
 • Кишкова інфекція.
 • Порушення нормального функціонування серця.
 • Патології нирок.
 • Запалення підшлункової залози.
 • Набряки.

Чи можна пити соду від печії при вагітності: можлива небезпека

При виразці, гастриті пити розчин не можна. Не рекомендовано засіб жінкам з індивідуальною непереносимістю.

При вживанні варто дивитися на термін придатності гідрокарбонату натрію. Прострочений продукт вживати неприпустимо.

Альтернативні варіанти

Печія вимагає усунення в максимально короткі терміни, але кошти повинні бути безпечними для здоров’я майбутньої мами. Крім антацидних засобів, представлених в аптеках в широкому асортименті, відомі прості народні рецепти, здатні допомагати дівчатам боротися з неприємним відчуттям. Проблема добре усувається свіжовичавленим морквяним соком. Вживати напій належить невеликими ковтками, щоб не дратувати шлунок.

Жменю насіння гарбуза або соняшника нормалізує стан жінки.

Лікарі не рекомендують вдаватися до содовому методом дівчатам в положенні. Краще запобігти появі симптомів, відкоригувавши раціон. Виключити з меню гострі, жирні страви. Відмовитися від кави і міцного чаю. Включити в раціон молочні продукти. Харчуватися дробно і часто. Не їсти перед сном.

Сода – відмінний помічник при відсутності лікарських препаратів. Але лікування цим засобом не може носити постійний характер, гідрокарбонат натрію володіє побічними ефектами і може завдати серйозної шкоди здоров’ю вагітної при нерозумному використанні. При частій печії необхідно порадитися з лікарем і підібрати безпечний препарат, призначений для вагітних дівчат.