Де краще жити гіпертонікам: кращий клімат при гіпертонії

Зміст статті:

 • 1 Як клімат впливає на рівень АТ?
 • 2 Залежність від атмосферного тиску
 • 3 Який клімат краще для гіпертоніка: поради
 • 4 Курорти Анапи при гіпертонії

Артеріальним називають внутрішньосудинне тиск, за допомогою якого просувається кров і приводяться в дію метаболічні процеси.

ПЕКЛО визначається такими показниками як характеристики крові (кількість, в’язкість), опірність судинних стінок, частота скорочення серця, тиск, створюване в черевній порожнині і грудей.

Коли скорочується лівий шлуночок, кров надходить до аорті. Під час такого процесу тиск може зростати до 140 мм рт. ст. Але при попаданні крові в маленькі артерії, його рівень знижується до 80 мм рт. ст.

Так, чим більше відстань від серця, тим менше кров’яний тиск. Норма АД – 130 (верхнє) і 80 (нижнє) мм рт. ст. Але у фізично активних людей, такі показники можуть бути нижче 90-100/60-50 мм рт. ст.

Варто зауважити, що здоровий організм добре пристосовується до змін зовнішнього оточення. Наприклад, під час занять спортом ПЕКЛО збільшується, але після запускаються процеси саморегуляції і тиск нормалізується само по собі

Однак гіпертонікам інтенсивні навантаження, а тим паче інший клімат може принести масу проблем зі здоров’ям. Адже при збоях в таких процесах ПЕКЛО завжди або занижена або збільшено. Але як кліматичні зміни впливають на організм людини, що страждає від гіпертонічної хвороби? І де в Росії краще жити людям з таким діагнозом?

Як клімат впливає на рівень АТ?

Де краще жити гіпертонікам: кращий клімат при гіпертоніїСьогодні проводиться безліч досліджень, спрямованих на визначення впливу атмосферних умов на організм людини. Цікаво, що їх результати різняться.

Так, було встановлено, що у людей, які мешкають в тропіках і субтропіках, показники АТ менше, ніж у росіян чи європейців.

Різниця в цифрах для діастолічного – 8-15, а систолічного – 10-20. Хоча у жителів серверної Росії тиск ідентичне з показниками тих, хто проживає в Підмосков’ї.

У разі порівняння схильності до гіпертонічної хвороби, чітких висновків у такому випадку теж немає.

Так, клімат у Східній і Західній Африці однаковий, але люди, які проживають у західній частині материка в 2-3 частіше страждають від артеріальної гіпертензії, ніж їхні східні сусіди.

Залежність від атмосферного тиску

Примітно, що у гіпертоніків рівень АТ безпосередньо взаємопов’язаний з коливаннями атмосферного тиску. Так, у разі перепаду відбуваються зміни тиску в людському організмі (черевна порожнина, легені), іншими словами, вплив атмосферного тиску на артеріальний тиск людини завжди досить значно.

Крім того, різниця між тиском атмосфери і розчиненими газами в крові впливає на гіпертензію. Таким чином, при падінні атмосферного тиску рівень АТ у гіпертоніка збільшується. Однак перш, ніж вибирати місце, де краще жити в Росії, слід звернути увагу на деякі поради.

Так, на коливання АТ при гіпертонічній хворобі впливають такі фактори як:

 • дощі;
 • вологість повітря;
 • сонце;
 • температура.

Який клімат краще для гіпертоніка: поради

Де краще жити гіпертонікам: кращий клімат при гіпертоніїНезважаючи на те, що результати досліджень неоднозначні, все ж для гіпертоніків існують певні поради щодо вибору місця для відпочинку та проживання.

Так, краще всього вибирати клімат, де немає різкої зміни погоди і тиску. Наприклад, для відпуску підійдуть курорти Анапи, але все ж в Росії краще жити на півночі.

Крім того, важливо враховувати вологість і середні показники річної температури. Вологість повинна бути помірною, а температура – не вище 22 градусів. Отже, поради лікарів зводяться до того, що гіпертонікам краще відпочивати на півдні Росії (курорти Анапи) в осінньо-зимовий період.

До того ж висока вологість не завжди сприятливо позначається на функціонуванні серцевої і легеневої системи. З цих причин необхідно вибирати гірські, степові і лісові території.

Варто зауважити, що через кліматичні зони при гіпертонії перескакувати не бажано. Тому слід відвідувати сусідні пояса. Наприклад, людям, які проживають в середніх широтах, рекомендується відпочивати в субтропічних, але не тропічних країнах.

Гірський клімат у південних областях Росії, такий як в санаторіях Анапи, дуже корисний для гіпертоніків, завдяки теплому, сухому, чистому повітрю і відсутності різких погодних змін.

Також поради багатьох лікарів зводяться до того, що при артеріальній гіпертензії корисний лісовий клімат, з причини низької або помірній вологості і поступовій зміні температури. Крім того, гілки дерев створюють тінь, під якою можна сховатися в жарку погоду.

Варто зауважити, що при частих гіпертонічних кризах, краще жити або періодично відпочивати біля хвойних лісів. Адже свіже повітря з фітонцидами надає благотворний вплив на серце та судини і активізує кровообіг. Ще при важких стадіях гіпертонії буде корисний степовий клімат, поліпшує склад крові (збільшення концентрації еритроцитів) і знижує ПЕКЛО.

Морський клімат середніх широт і субтропіків також рекомендований гіпертонікам. Адже в таких місцевостях, як правило, немає температурних стрибків, вологість помірна, а повітря насичене іонами морських солей.

Курорти Анапи при гіпертонії

Де краще жити гіпертонікам: кращий клімат при гіпертоніїКліматотерапія – це ефективний метод боротьби з хворобами серця і судин, в тому числі і артеріальною гіпертензією. Морський, лісове і гірське повітря в санаторіях Анапи насичений мінералами та фітонцидами, що роблять позитивний вплив на людський організм.

Примітно, що для досягнення лікувального ефекту зовсім не обов’язково проходити процедури в лікарнях і санаторіях Анапи, що безперечно корисно для здоров’я. Так, для нормалізації АТ і поліпшення самопочуття гіпертоніка досить перебувати на території міста.

Однак, при гіпертонії і для її профілактики поради лікарів вказують на те, що краще пройти терапевтичний курс в курортно-санаторній зоні. Так, мінеральні джерела, помірний клімат, лікувальні грязі та чисте морське повітря роблять Анапу найкращим місцем для лікування хвороб серця і судин.

Санаторне лікування включає в себе масу корисних процедур і заходів:

 • кліматотерапія;
 • перлинні, йодобромні, радонові ванни;
 • дієтотерапія;
 • збалансований режим сну і відпочинку;
 • електротерапія;
 • масаж при гіпертонії;
 • гідрокінезотерапія та інше.
 • Крім вищеописаних процедур, гіпертонікам можуть призначатися всілякі фитосборы і прийом кисневих коктейлів. Також застосовується інфрачервона сауна, гідромасаж і спелеотерапія. До того ж сильне терапевтичну дію роблять піші прогулянки і тривале перебування на свіжому повітрі.

  Перш ніж призначити якісь процедури санаторні лікарі проводять повне обстеження, що дозволяє з’ясувати особливості перебігу гіпертонії (стадія, форма, фактори ризику) і наявність супутніх хвороб. З цією метою проводяться такі дослідження:

  • аналіз сечі і крові;
  • ЕКГ;
  • ультразвукове обстеження серця.

  Варто зауважити, що при початковій стадії гіпертонії санаторне лікування дає гарні результати навіть без застосування медикаментозних засобів. Адже відпочинок від фізичних та розумових навантажень, спокійна і комфортна обстановка разом з позитивними емоціями сприяють природної нормалізації тиску.

  Для ознайомлення з проблемою гіпертонії пропонуємо відео в цій статті, в якому порушено питання високого артеріального тиску.