Де зберігати Протаргол. Рекомендації по застосуванню

Протаргол відноситься до застарілим ліків, але, незважаючи на це, його по праву вважають потужним антисептиком серед своїх аналогів.

Зміст:

 • 1 Опис препарату Протаргол
 • 2 Умови зберігання Протарголу
 • 3 Застосування Протарголу
 • 4 Побічні дії і протипоказання препарату на основі срібла

Опис препарату Протаргол

Де зберігати Протаргол. Рекомендації по застосуванню

Протаргол

Протаргол є протизапальним препаратом місцевої дії коричневого кольору з гіркуватим смаком, без яскраво вираженого запаху. Він має протигнильним і знезаражувальним дією. До його складу входять протеїни срібла, які й руйнують ДНК хвороботворних бактерій.

В залежності від концентрації іонів металу білого кольору залежить його дія. Високий відсоток сприяє повного знищення патогенних мікробів, а незначний лише гальмує розмноження і розвиток. Але слід пам’ятати, що велика концентрація може вплинути не лише на погані мікроби, але і на здорові клітини, передчасно руйнуючи їх і наносячи шкоду всьому організму.

Дія препарату виглядає наступним чином: після нанесення на пошкоджену мікробами слизову, Протаргол утворює обволікаючу плівку, яка звужує судини і перешкоджає метаболізму грибків, бактерій, патогенних мікроорганізмів. Варто зауважити, що на віруси препарат не повною мірою може діяти.

Перед використанням розчин обов’язково збовтують, а після застосування щільно закривають кришкою.

Перевагою є: ефективність дії (нехай і не моментального), доступна ціна і вільний продаж.

Протаргол – ліки широкої дії, яке часто призначається лікарями в області офтальмології, оториноларингології та урології.

Умови зберігання Протарголу

Антисептичний засіб продається в аптеках в тарі з темного скла, але, незважаючи на те, що пляшечка має невеликі обсяги, препарат часто залишається. Так де зберігати протаргол після розтину, щоб він не втратив своїх лікувальних властивостей до наступного застосування? Необхідно дотримувати наступні правила:

Де зберігати Протаргол. Рекомендації по застосуванню

Зберігати у холодильнику!

 • Вибрати прохолодне і темне місце для зберігання. Це може бути бічна полиця холодильника, коробка в ванній кімнаті та інші
 • При розтині рекомендується на етикетці зазначити дату, оскільки засіб не може зберігатися більше місяця
 • При заощадженні нерозведеного порошку слід уникати попадання в нього вологи, оскільки засіб стане непридатним для застосування
 • Кожен раз прибирати розчин від денного світла, не залишаючи його для обробки до наступного разу
 • Якщо ж препарат був залишений на ніч, його слід викинути і купити (приготувати) новий

Позитивний ефект від розчину можливий тільки при правильному приготуванні і дотриманні концентрації, тому рекомендується уникати покупки порошку для домашнього приготування. Тільки фармацевт зі спеціальним обладнанням здатний зробити правильний розчин з дотриманням всіх правил гігієни (скляні ємкості, ложки для змішування та зберігання, дистильована або кип’ячена вода, інші).

Якщо Протаргол неправильно зберігали, то його термін придатності може закінчитися раніше 30 днів. Визначити це можна за зовнішнім виглядом розчину: він втрачає однорідність, а на стінках темної ємності чітко видно сріблястий блиск.

Неправильне зберігання або закінчення терміну призводять до випадання срібла в осад, який не розчиняється у воді і не дає позитивного ефекту, тільки дарма накопичується в організмі.

Обов’язковими умовами зберігання є: темрява і прохолода. Після кожного застосування рекомендується відразу прибирати препарат в холодильник, уникаючи мимовільних випадків забування на столі до чергового прийому.

Застосування Протарголу

Показаннями до застосування є захворювання слизової горла, вуха, очей, носа.

 • Отит, в тому числі гнійний. Ліки на основі іонів срібла застосовують у якості додаткової терапії для лікування тканин вуха. Його дія спрямована на попередження проникнення інфекції у вушний прохід.
  Де зберігати Протаргол. Рекомендації по застосуванню

  Кон’юнктивіт

 • Кон’юнктивіт. Це захворювання очей, що виражається в гнійному процесі слизової оболонки і супроводжується неприємною різзю, підвищеною чутливістю до світла. Протаргол призначають в якості антисептика, здатного зруйнувати патогенну середовище і прибрати гнійні виділення.
 • Гайморит. При запаленні верхньощелепної придаткових пазух носа також спостерігаються гнійні виділення, які можна усунути з допомогою іонів срібла. По інструкції, Протаргол необхідно застосовувати регулярно, але дозовано. Тільки в цьому випадку препарат знищує грибок, бактерії, не завдаючи шкоди для здоров’я.
 • Цистит. При запаленні слизової сечового міхура та уретри Протаргол застосовують для промивання сечового каналу. Він ефективно знімає запалення, руйнуючи ДНК інфекції.
 • Простудні захворювання. Розчин застосовується при виділенні великої кількості слизу і закопується в носові пазухи. У разі сильного нежитю капають до 4 крапель у кожен носовий прохід двічі на день (вранці, ввечері перед сном). Протаргол для дітей випускається в 2% співвідношенні, а для дорослих до 8%, тому важливо придбати препарат за віковим критерієм, щоб не завдати організму шкоди у вигляді ускладнень.
 • Дозування ліків для дорослих і дітей може не відрізнятися, але процентне співвідношення діючої речовини (срібло) – обов’язково.

  Побічні дії і протипоказання препарату на основі срібла

  Вагітні та жінки, що годують груддю матері потрапляють у зону ризику непередбаченої реакції організму при використанні Протарголу, оскільки розчин має компоненти, що збільшують чутливість слизової оболонки.

  Застосування препарату рекомендується під наглядом фахівця в разі схильності дітей і дорослих до алергічних реакцій. Обмеження у використанні отримують сім’ї з несприятливим анамнезом (часті хвороби у найближчих родичів).

  Використовуючи зовнішньо препарат, слід уникати випадкового його застосування всередину, оскільки його токсична дія призведе до отруєння і розладу ШКТ.

  Слід пам’ятати, що Протаргол, як і всі ліки, має побічні дії при регулярному, тривалому та неконтрольованому використанні. Вони виражаються в наступних ускладнень:

  Де зберігати Протаргол. Рекомендації по застосуванню

  Алергія

  • алергічні прояви на шкірі: свербіж, подразнення слизової оболонки, уртикария
  • почервоніння очних яблук
  • анафілаксія (алергія негайного типу)
  • атопічний дерматит
  • мігрень
  • відчуття оніміння та сухість у роті
  • сонливість

  Протаргол є ефективним антисептичну та протимікробну препаратом, але неправильне використання може привести до різних алергічних реакцій або ускладнень, пов’язаних із захворюванням вуха, горла, носа, сечових каналів або очей.