Деменція – симптоми, лікування та причини судинної деменції (придбане слабоумство). Профілактика деменції

Зміст статті:

 • Причини деменції (набутого недоумства).
 • Критерії при яких можна поставити діагноз деменції судин. Симптоми деменції:
 • Можливий марення і галюцинації.
 • Обстеження пацієнта з деменцією (придбане слабоумство).
 • Профілактика деменції.
 • Лікування деменції (придбане слабоумство).

Деменція — це хвороба, слабоумство, яке відбувається в корі головного мозку і знеособлює людину. Під час протечения хвороби людина утрачает більшу частину мислення, припиняється пізнання навколишнього світу, забуваються вже имеющеися вміння та побутові навички, згасає інтерес до життя, швидкість мислення притармаживается, відбувається розпад основних функцій мозку. Але в цей час людина не розуміє що з ним відбувається.

Є рызные віді деменций: коркова, з гострим початком, мультифокальна та інші. 60% з них розвиваються внаслідок хвороби Альцгеймера, а 15-20% виражаються при судинних захворюваннях — це деменція субкортикальная.


Причини деменції (набутого недоумства).

Часто причиною деменції є ураження магістралі судин, викликаних атеросклерозом, також причиною може бути артеріальна гіпертензія, порушення згортання крові, аритмія, порушення властивостей крові, різного роду ангіопатії.

Етіопатогенетичні варіанти захворювань деменції судин – змішані або микроаниопатические. У корі мозку при цьому з’являються мультиинфарктные зміни і лакунарные поразки.

Атеросклероз, емболія — це макроангиопатический процес розвитку хвороби. При такому процесі може формироватся інсульт, в подальшому розвивається судинна деменція.

Микроангиопатический варіант хвороби — гіпертонія, надалі розвиток геалиноза маленьких артерій,або інші судинні захворювання або захворювання серця, в наслідок цього починається демієлінізація білої речовини, можливо і розвиток лакунарного ураження, з нього починається хвороба Бінсвангера, а вона в свою чергу тягне за собою деменцію.

При алкоголізмі, пухлинах та інших подібних захворюваннях деменція може розвиватися в 10-20% випадків, 1% — це наслідок хвороби Паркінсона або хвороби Піка, або ж захворювання нервової системи, часто бувають метаболічні порушення, процеси інфекції в організмі. Захворювання дегенерації можуть потягнути за собою повну декортикацию.

Цукровий діабет може теж стати причиною розвитку деменції. Діабет може погіршувати перебіг хвороби,викликаних іншими причинами.

Критерії при яких можна поставити діагноз деменції судин. Симптоми деменції:

 • — зниження критики, нездатність вести плани вигадок, порушення мислення.,
 • — порушення мови (афазія).,
 • — моторні функції не порушені, але рухова активність знижується, апраксія.,
 • — агнозия, або втрата можливості розпізнати об’єкти або идентефецировать їх.,
 • — цереброспинальное захворювання.,
 • — від моменту інсульту протягом 3 місяців може розвиватися деменція.,
 • — хворий втрачає можливість ходити, повністю або частково.,
 • — порушення функцій вестибулярного апарату, випадкові падіння і втрата рівноваги.,
 • — посилення не контрольоване сечовипускання, але воно не пов’язане із захворюванням сечового міхура або видільної системи.,
 • — особистість людини змінюється настрій погіршується, трапляються раптові напади люті і неврозу.,
 • — порушується поведінку в соціумі., людина не може самостійно жити в суспільстві.

Деменція  симптоми, лікування та причини судинної деменції (придбане слабоумство). Профілактика деменціїПричини і симптоми деменції. Як лікувати деменцію (придбане слабоумство).

Розрізняється легка, помірна і важка форма дименции. При цьому знижується здатність до адаптації і самообслуговування.Хворий потребує окрущающей допомоги і обслуговування його іншими людьми.
Захворювання, що призводять до деменції.

Хвороба Альцгеймера — буває різних типів,найчастіше вона буває рання, пізня і атипова. Це нейрогедеративный процес, в його результаті гинуть нейрони і утворюються сенільні бляшки в клітинах головного мозку. Такими симптомами отображется кортикальна деменція.

Причиною деменції може бути генетична сторона хвороби.Хвороба може передаватся дітям від батьків або ж і в більш пізній період від прадіда або інших родичів. Ризиками є — літній вік, сімейний анамнез,також може бути психологічний стрес або ж довгий психологічно розлад, виражені захворювання серця або судинної системи. Хвороба Альцгеймера — це захворювання мозку і слабоумство в літньому віці.

З часом інтелектуальні функції спадають, розуміння навколишнього світу знижується, мислення знижується теж. Людина стає егоїстом, утрачаются здібності считания і орієнтації. Минуле приймається за справжнє, поганий прийом нової інформації, провали в пам’яті.

Надалі хвороба прогресує і всі симптоми погіршуються. Хворі забувають родичів. втрачають навички,які придбали раніше, порушується мова,втрачається словниковий запас,уважність і пильність знижується , починається нісенітниця в голові, утрачается здатність читати і рахувати. Людина утрачает можливість ходити, і не контролює себе.

Можливий марення і галюцинації.

У важких випадках хворі не можуть самостійно жити і повністю залежать від людеей живуть поруч з ними.Настає повний розпад особистості людини. Розумові здібності знижуються, мова стає невиразною, рухи припиняються, людина стає повністю прикутий до ліжка на довгий час. Хворий залишається на довгий час у межах постелі. З’являються безглузді крики і розмови, хворий може почати марити, трапляються галюцинації,може наступити атрофія мозку.

Подкорковая судинна деменція — розлад пам’яті й мови, порушення процесів запам’ятовування і сприйняття навколишнього світу, сповільнення реакції, порушення абстрагування, складна апатія, порушення ходьби і руху, збільшення площі опори у хворого.

В особливо важких випадках хвороби наступає слабоумство, повна безпорадність — такими симптомами харектеризируют хвороба Бінсвангера. При цьому настає судинна лейкоэнцефалопатия і атеросклироз.
Відсутні коркові поразки. Вогнища в білій речовині, розмірами більше 2 див.

Хвороба Піка — при такій хворобі руйнуються скроневі частки, кора головного мозку, починаються проблеми в головному мозку. Захворювання хронічне і швидко прогресирует, відбувається в центральній нервовій системі. Проходить хвороба значно гірша ніж хвороба Альцгеймера. Більш швидше відбувається розпад особистості, симптоми погіршуються, наступає амнезія, апатія, афазія. Наростає тотальне слабоумство, мовленнєві функції значно погіршуються.

Диференціальний діагноз вибирають між хворобами Піку, Якоба, Альцгеймера та іншими хворобами,які пов’язані з соматичними хворобами та інтоксикаціями.

Обстеження пацієнта з деменцією (придбане слабоумство).

Коли пацієнт звертається до лікаря з симптомами деменції, то проводиться повне і всебічне обстеження. Часто хворий на початкових стадіях розвитку цього захворювання не може сам звернути увагу на симптоми деменції, тому близьким і родичам слід звернути увагу на зниження активності, підвищення пильності, він може почати плутати слова, стає замкнутим і часто з поганим насроением.

Рекомендується обстеження окуліста, невропатолога, терапевта. Використовуються шкали перевірки психометричного стану пацієнта.

Також досліджують кров на цукор, беруть проби з нирок, щитовидної залози, спостерігають рівень вітамінів, перевіряють пацієнта на ВІЛ та сифіліс, а також другі захворювання подібного роду.

Проводять генетичні тести, ЕКГ, доплерографію, компютерну томографію, резонансну томографію мозку, оцінюють кровотеча в організмі, при хворобі Альцгеймера, знижений кровотік в скроневій області і в тім’яній області. Також проводять эмисионную томографію, проводять оцінку рівня глюкози в корі головного мозку.

При діагностуванні хвороби Альцгеймера і деменції судин лікарі використовують ішемічну шкалу Хачинского, в ній позначено по балах початок хвороби, її перебіг і швидкість прогресу, сплутаночть мови, нервозы, часта депресія, соматичні скарги,неврологічні симптоми, підвищується можливість инсульна, атеросклероз і інші симптоми.

Якщо на шкалі більше 7 балів, то можливий розвиток хвороби деменції, а якщо менше 4 , то швидше за все це хвороба Альцгеймера.

Профілактика деменції.

Профілактикою судинної деменції є попередження захворювань церебро — васкулярного типу і скорочення їх прогресування. Потрібно скоротити рівень ліпідів, лікувати атеросклероз, артеріальну гіпертонію, потрібно дотримуватися дієти, використання оливкової олії. у їжу потрібно додавати корінь куркуми ( каррі не дозволяє поширяться бляшкам в мозку, які викликають слабоумство).

Потрібно підтримувати здоровий спосіб життя, виконувати всі необхідні рекомендації лікаря після інсульту. Необхідно поступово повертатися до нормального життя — читати, писати, вчитися, ходити і розмовляти. Якщо хворий в літньому віці, то можливість повністю вилікуватися не велика, але якщо хвороба трапилася в ранньому або зрілому віці, то можна поступово вилікуватись і повернутись до нормального життя.

Лікування деменції (придбане слабоумство).

Спроба поліпшити дефіцит когнитива. Лікування деменції призначається невропатологом або психотерапевтом. Препарати для лікування деменції: мемантин,галантомин, донепезил, ривастигмін та інші подібні препарати. Вони приймаються пна постійній основі. При курсах лікування деменції, призначаються нейропротекторы — цитоколин, церебролізин, семакс, кортексин та інші. Також можуть призначається антидепресанты, снодійне і транквілізатори.

Також можливе звернення до специфічних лікарям і до іноземних формами медицини. Можна застосувати голковколювання, терапія, лікувальний сон і інші різні форми лікування деменції. Потрібно приділяти велику вагу психоневрологічної частини хвороби. Багато людей мають шанс вилікуватися та профілактика деменції не завадить.