Діоксидин: інгаляції дітям проти хвороб дихальних шляхів

Інгаляції старий перевірений спосіб боротьби з інфекційними захворюваннями дихальних шляхів. Подихати парами над каструлькою з відваром трав або содою один із способів, яким нас лікували в дитинстві. Зараз для інгаляції використовують апарат небулайзер. Це сучасний універсальний інгалятор. Ефективним засобом для боротьби з гострими інфекціями є інгаляції Діоксидином.

Зміст:

 • 1 Діоксидин. Властивості препарату, як діє
 • 2 Показання препарату
 • 3 Протипоказання
 • 4 Як приготувати розчин для інгаляції
 • 5 Як правильно проводити процедуру
 • 6 Передозування

Діоксидин. Властивості препарату, як діє

Основним компонентом препарату є антибіотик хиноксалин (гидроксиметилхиноксалиндиоксид). Це сильний антисептик. Він вбиває бактерії і мікроби, впливаючи на них на рівні клітин. Відбувається руйнування ДНК патогенних організмів. Одним з переваг препарату є той факт, що бактерії не можу адаптуватися до нього. У чистому вигляді речовина виглядає як кристали жовто-зеленого кольору без яскраво вираженого запаху.

Діоксидин: інгаляції дітям проти хвороб дихальних шляхів

Ампули Діоксидину

Для інгаляцій використовують розчин Діоксидину в ампулах(1%, 0,5%). Інгаляції з Діоксидином застосовують у гострій стадії захворювань носових проток і дихальних шляхів, коли інші ліки не справляють належного впливу.

Робити інгаляції треба строго за рекомендацією лікуючого лікаря, так як Діоксидин відноситься до сильних антибіотиків і досить токсичний. Тому потрібно строго дотримувати дозування в момент приготування розчину для інгаляції. Діоксидин не діє на віруси. Застосовувати Діоксидин можна в тому випадку, якщо вірусна інфекція призвела до запальних процесів і спровокувала розвиток патогенної бактеріальної флори.

Показання препарату

Інгаляції Діоксидину допомагають побороти затяжний кашель, закладеність носа, коли у дитини рясні виділення, що утрудняють дихання.

Рекомендований при:

 • ринітах, з ураженням гайморових пазух
 • плевритах, що супроводжуються гнійним запаленням
 • запальних процесах, які можуть спровокувати абсцес легені
 • розвивається пневмонії
 • гострих інфекційних запальних процесах в бронхах

Діоксидин знищує не тільки стрептококи і стафілококи, але і комбіновані інфекції.

При інгаляції верхніх дихальних шляхів парова дисперсія охоплює великі ділянки уражених органонов і проникає глибоко всередину. Це сприяє більш ефективному впливу на патогенну флору. Пари розм’якшують слизову, розширюють бронхи, що призводить до відтоку мокроти. Ліки вражає безпосередньо вогнище інфекції, обминаючи шлунок. Тим самим знижується негативний побічний вплив на організм.

Лікування нежиті інгаляціями Діоксидин призначають, коли він може спровокувати ускладнення і має затяжний характер. Для того щоб проводити інгаляцію, канали треба промити слабким розчином Фуросеміду. Це можна зробити за допомогою мікроклізми. В іншому випадку пари розчину не пройдуть через носові протоки. При ринітах констатують значне поліпшення стану вже після перших інгаляцій.

Протипоказання

Як для будь-якого потужного антибіотика до Диоксидину потрібен зважений підхід і правильне дозування. Застосовується препарат тільки за призначенням лікаря. Необхідно детально слідувати інструкції по застосуванню.

Діоксидин: інгаляції дітям проти хвороб дихальних шляхів

Інгаляції для дітей

Не рекомендовано:

 • дітям до 2 років. Слизова і дихальні шляхи у дитини досить ніжні і застосування доксидина може викликати опік
 • вагітним і годуючим
 • при недостатній функції надниркових залоз і нирок
 • дітям, у яких алергічна реакція на препарат
 • інгаляції з Діоксидином протипоказані, якщо температура більше 37,5 градуса

Перед тим як зробити інгаляцію, необхідно протестувати ліки на алергічну реакцію. Невелику дозу речовини нанести на шкіру або слизову. У тому випадку, якщо немає явної позитивної реакції, можна проводити процедуру.

Як приготувати розчин для інгаляції

Кращий спосіб для інгаляції, це апарат небулайзер. Вони бувають мембранні, компресорні і ультразвукові. Мембранні та ультразвукові найчастіше використовують в стаціонарах і поліклініках. Самим доступним для побутового застосування є паровий небулайзер універсального дії. Вони доступні за ціною, спеціально для дітей випускають інгалятори у вигляді різних іграшок. У комплекті йдуть маска для особи, насадки для оральних інгаляцій і носа. Для кожного сеансу використовується одна ампула Діоксидину, наступні процедури проводять з новим розчином препарату.

Не рекомендують зберігати ампули в холодильнику більше 11 годин, так як він може кристалізуватися. Перед розведенням ліки можна злегка підігріти фізрозчин в теплій воді. Оптимальний температурний режим не нижче 20 градусів і не вище 40. Використовують для інгаляції Діоксидин в ампулах.

Приготування розчину для інгалятора:

 • розводимо ампулу Діоксидину(1%; 0,5%) фізрозчином. 1%-на одну порцію препарату три порції фізрозчину, 0,5%- дві порції. Краще використовувати шприц
 • заливаємо в ємність інгалятора
 • закриваємо інгалятор, надягаємо необхідну насадку
 • підключаємо інгалятор

Як правильно проводити процедуру

При проведенні інгаляції потрібно дотримуватися певні правила. Важливо підготувати дитину психологічно. Показати прилад, розповісти, як він працює. Пояснити, для чого потрібно дихати через інгалятор. Дайте малюкові самому притримувати маску або насадку.

Діоксидин: інгаляції дітям проти хвороб дихальних шляхів

Небулайзер

 • якщо процедура робиться через носові пазухи, то попередньо потрібно очистити ніс
 • інгаляцію роблять за годину до їжі або годиною пізніше
 • інгаляцію проводять 2-4 хвилини
 • після сеансу інгаляції дитина повинна відпочити
 • від прогулянки в холодну пору краще відмовитися або виходити на свіже повітря через 3 години
 • одягнути дитину треба так, щоб не стягувало горло, не стесняло рухів

У добу дозування не повинна бути більше 8 мг, одна процедура 3-4 мг. Курс інгаляцій призначається лікарем індивідуально.

Передозування

Діоксидин сильний антисептик, тому передозування може викликати перепади температури, слабкість, блювоту, діарею, задишку. Дитини може морозити. При появі перших ознак інтоксикації потрібно припинити інгаляції і рясно поїти дитину. Подальші дії узгодити з педіатром.

Препарат Доксидин відноситься до групи Б. Це лікарські речовини, токсичні та зберігаються з особливою обережністю. Відпускається за рецептом лікаря. Придбати можна в мережі аптек.

Інгаляції препаратом Диокседин ефективний засіб боротьби з інфекціями носоглотки. Призначається в критичних випадках, коли захворювання має затяжний характер або тенденцію до погіршення стану. Самостійно призначати курс лікування протипоказано, так як препарат токсичний і може спровокувати інтоксикацію при неправильному застосуванні. Прислухайтеся до призначення лікаря і бережіть здоров’я дітей.