Агресивний підліток. Рекомендації батькам

Агресивний підліток. Рекомендації батькамСьогодні агресивний підліток у сім’ї майже норма. Він не сприймає критику, цинічний, жорстокий, може легко нагрубити, образити, вступити в бійку. Батьки часто не знають, як з ним впоратися і допомогти йому змінитися в кращу сторону.

Перехідний вік

Зміст:

  • 1 Перехідний вік
  • 2 Профілактика агресивної поведінки підлітків
  • 3 Що таке перехідний вік?
  • 4 Дитяча злість і агресія. Чому стають злими наші діти? Виховання дітей. Мамина школа (Відео)

 

Існує таке поняття, як перехідний вік. Це шлях від дитинства до становлення підлітка як дорослої особистості. Далеко не завжди цей перехід протікає у дітей легко. Це залежить від стосунків у сім’ї, виховання, оточення, характеру підлітка. Агресія може проявлятися по-різному. Підліток ображається на батьків, вчителів, однолітків без видимої на те причини.

Частим явищем перехідного віку є дратівливість з будь-якого приводу. Дитина перестає довіряти навколишнього світу, вважає, що всі його не розуміють. Прохання, що надходять на його адресу, не сприймаються всерйоз і ігноруються. Часто підліток вчиняє дії з точністю навпаки, на зло. Негативні емоції накопичуються, і як наслідок, дитина може вихлюпувати агресію на певної людини, труїти його ображати, жартувати і навіть застосовувати фізичну силу.

Неможливо передбачити, чи буде виявлятися агресія у підлітка в перехідному віці. Навіть якщо дитина в дитинстві не страждав від нестачі уваги, все може змінитися в майбутньому. Саме тому необхідні профілактичні заходи, які повинні проводитися в сучасній сім’ї. Батьки можуть зробити мінімальними прояву агресії у підлітка, щоб він не заподіяв шкоди іншим і міг стати порядною, гідною людиною.
Агресивний підліток. Рекомендації батькам

Профілактика агресивної поведінки підлітків

 

При перших проявах розладів у підлітка батьки повинні підняти тривогу. Якщо вони не відреагують на критичну ситуацію зараз, то потім вже може бути запізно.

На агресію не варто відповідати агресією. Необхідно заспокоїтися і вміти контролювати ситуацію. Батьки повинні бути прикладом для наслідування. Підліток копіює їх поведінку, тому ні в якому разі не можна лаятися, підвищувати тон. Якщо щось і забороняти, то обов’язково спокійно і дохідливо пояснювати чому.

Необхідно спробувати стати другом своїй дитині. Не тиснути на нього і знизити рівень впливу. Потрібно допомогти дитині розгледіти в собі найкращі якості: відповідальність, цілеспрямованість, самостійність. Показати йому, яким чином можна розвинути ці якості. Тільки батьки можуть, як ніхто інший, зрозуміти свою дитину.

Вільний час підлітка має бути зайнято. Хорошим варіантом для цього стане відвідування різних секцій: плавання, художня школа, і т. д. Хобі прищеплюють дитині лідерські якості, волю до перемоги, допомагають виразити себе і позбавляють від невпевненості, незадоволення собою, що також допомагає передбачити появу агресії.

Батьки повинні показати, що підліток є повноправним членом сім’ї, чия думка поважають. Ні в якому разі не потрібно нав’язувати йому свої погляди на життя. Підліток є особистістю, нехай ще не до кінця сформованою, але вже має право на свій вибір. Потрібно приймати підлітка таким, яким він є, дарувати йому любов і турботу. Тоді він відповість тим же і спрямує свою енергію в сприятливе русло.
Агресивний підліток. Рекомендації батькам

Що таке перехідний вік?

Для початку давайте розберемо, що таке перехідний вік, тільки не за медичними параметрами, а вдаримося в спогад, що б розібрати на собі що ми відчували в той період, чого нам хотілося, що нас дратувало і чому?

Ми вважаємо, що у нас все було «по-іншому», наші батьки були з іншого покоління, і вони нас не розуміли, вони думали, що ми ще малі для любові, або вони не вірили в те, що у нас щось вийде, не те що б не вірили, просто саме цей навик нам би не знадобився у дорослому житті. І ще купа цих дрібних нюансів, які виводили нас з себе…

А що ж робимо ми? Звичайно, можна відразу почати відмовлятися, що ми не наші батьки, ми йдемо нога в ногу з молоддю, ми люди цього покоління і т. д., але це все не так, ми з покоління батьків. Та я навіть запропоную створити окрему гілку товариства » Батьки».

В цій гілці нам здається, що ми знаємо, як буде краще для нашої дитини зараз і в майбутньому, вічно прагнемо оберегти від поганої компанії, нещасливе кохання і всього іншого, що повинно бути в житті кожної людини.

Непорозуміння з’являється, коли на одну й ту ж ситуацію дитина батько дивиться з різних сторін (батько — оберегти, дитина — спробувати)

Що означає «зберегти» це зрозуміло, а що значить «спробувати» так це спробувати бути самостійним, самому прийняти рішення та бути відповідальним за результат, намагатися бути дорослим.

Батьки повинні давати дітям можливість помилятися, набивати шишки, адже саме так і буде формуватися особистість.

Дитяча злість і агресія. Чому стають злими наші діти? Виховання дітей. Мамина школа (Відео)