Базальна температура при овуляції

Базальна температура

Зміст:

  • 1 Базальна температура
  • 2 Базальна температура перед настанням овуляції
  • 3 Як виміряти температуру для визначення овуляції
  • 4 Базальна температура (Відео)

Базальна температура при овуляції

Бажання народити дитину у жінок з’являється в різному віці: у кого ще на заняттях в університеті, а у кого і ближче до 40 років. Незалежно від бажання, вагітність може настати несподівано або заплановано.

У другому випадку для планування (визначення) дати зачаття використовується простий метод вимірювання базальної температури, за допомогою якого можна дізнатися про настання овуляції (сприятливих і несприятливих періодах для запліднення).

Базальна температура при овуляції

Базальна температура перед настанням овуляції

У кожної жінки овуляція проходить в різні дні менструального циклу і має свої відмінності. Те ж саме можна сказати про базальної температури перед овуляцією – у всіх вона різна, немає точної таблиці.

Відповідь на питання «базальна температура перед овуляцією, яка вона повинна бути?» жінки шукають в довідниках і жіночих журналах. Але найпростіше вивчити свій організм і завжди знати про зміни в ньому.
Такий метод визначення настання овуляції, як вимірювання базальної температури тіла, простий і доступний усім.

У жінок дітородного віку до овуляції базальна температура знижується приблизно на 0,2 градуси. Відбувається це приблизно до 14-16 дня циклу. Такого зниження сприяє наявність в крові високої концентрації гормону естрогену. Після зниження температура тримається на такому рівні протягом 2 днів, потім починає знову зростати, що свідчить про те, що відбулася овуляція.

У багатьох жінок базальна температура тримається на рівні 36-36,2 градусів. Для точності вимірів необхідно вести записи, будувати письмові графіки. За допомогою цих «чернеток» особистий гінеколог зможе прогнозувати настання вагітності.

Читайте також: Вагітність у другому триместрі вагітності, розвиток плода, відчуття мами

Цей метод ще називають «природна контрацепція», так як без втручання медикаментозних препаратів можна уникнути небажаної вагітності. Також при вимірюванні і побудові графіків можна легко визначити деякі гінекологічні проблеми, серед яких:

  • запалення придатків,
  • ендометрит,
  • гіперпролактинемія та інші.

Як виміряти температуру для визначення овуляції

Базальна температура при овуляції

В жіночому організмі базальна температура перед овуляцією не так просто вимірюється, як може здатися на перший погляд. Цей метод має свої тонкощі і нюанси:

Вимірювання необхідно проводити до початку будь-якої активності, відразу після нічного сну. Навіть простий похід в туалет, прийом ванни може кардинально вплинути на результат.

Вимірювати температуру можна в трьох порожнинах жіночого організму: ротової, вагінальної і анальної. В один менструальний цикл потрібно вибрати один із варіантів і використовувати його до завершення циклу.

Робити вимірювання потрібно в один і той же час для точності результатів, одним і тим же градусником. Якщо він скляний, то тримати його 4-7 хвилин. Цифровий термометр теж необхідно тримати до тих пір, поки не задзвонить сигнал.
Необхідно пам’ятати: одних знань про те, яка повинна бути базальна температура перед овуляцією, недостатньо.

Щоб точно визначити дату настання овуляції, необхідно брати до уваги інші взаємопов’язані чинники: вживання алкогольних напоїв різного ступеня фортеці напередодні вимірювання, стреси, прояви безсоння, традиційний або оральний статевий акт за кілька годин до проведення вимірів.

Вміння правильно вимірювати базальну температуру тіла може допомогти жінці не тільки спланувати вагітність, але і запобігти можливі гінекологічні проблеми, визначити гормональні зміни і бути спокійною, впевненою в собі.

Базальна температура (Відео)