Олімпіади для початкової школи

Олімпіади для початкової школи

Крім звичайних уроків і домашніх завдань в шкільному лексиконі і на практиці широко використовується поняття з спортивного лексикону — «олімпіада». Спорт привніс в шкільні інтелектуальні змагання з навчальних предметів змагальний дух здорового суперництва. Фахівці вважають, що чим раніше дитина почне приймати участь у олімпіадах, тим більше він придбає корисного досвіду. Залучення учнів початкової школи тільки вітається.

Олімпіади для початкової школи

Які олімпіади і конкурси бувають і як до них готуватися?

Зміст:

 • 1 Які олімпіади і конкурси бувають і як до них готуватися?
 • 2 Обстановка під стати чесній спортивній боротьбі
 • 3 Думка школярки про олімпіадах
 • 4 Всеросійська олімпіада школярів Офіційне відео

Для кожного подібного заходу існують Положення, в яких чітко прописуються:

  • умови проведення;
  • вік учасників;
  • склад журі;
  • тимчасові критерії виконання;
  • система оцінювання та заохочень.

Важливо також враховувати рівень олімпіади і подачу перевірочного матеріалу. Існуючі конкурси відбуваються на різному рівні: всеукраїнському, регіональному, районному, шкільному та класному. Стали популярними в освітньому середовищі відомі Всеросійські олімпіади з російської мови – «Русский медвежонок», з математики — «Кенгуру», з природознавства — «ЧІП» (людина, що вивчає природу), з іноземної мови – «Французький бульдог».

Зазвичай, стаючи призером на певному рівні, учень отримує можливість взяти участь у наступному турі. Позашкільні олімпіади рівномірно розподілені протягом навчального року, щоб не викликати перенапруження, підвищене навантаження у дітей. Адміністрація навчального закладу планує шкільні версії проводити з метою згаданої у зручний час.

Запропоновані для виконання завдання, як правило, підвищеної складності, що вимагають прояву оригінального рішення і кмітливості. Вчитель-предметник не може безпідставно «призначити» учня на участь в олімпіаді. До конкурсних змагань дитина повинна готуватися:

   • по-перше, регулярно відвідувати факультативні, гурткові заняття;
    по-друге, самостійно систематично вирішувати варіанти завдань, що розміщуються в інтернеті, у продажу є відповідні друковані видання.

При дистанційних випробуваннях питання і завдання, розраховані таким чином, щоб в учасників не було часу і можливості шукати відповідь, використовуючи джерела інформації.

Олімпіади для початкової школи

Обстановка під стати чесній спортивній боротьбі

Щоб участь в олімпіаді сприяло розвитку пізнавальної та інших видів активності молодших школярів:

   • дорослі передбачають невеликі стимулюючі подарунки;
    ксерокопії грамот, дипломів переможців або учасників поміщаються в портфоліо учнів;
    результати випробувань (предметних, спортивних, художніх), зазвичай виражаються в балах, є прозорими для всіх;
    куратори проводять порівняльні аналізи шкільних робіт з метою усунення прогалин у знаннях і вміннях учасників.

Читайте також: Що подарувати дитині на день народження

Порушення процедури проведення та необ’єктивність оцінювання можуть викликати, як мінімум, неприємний осад в душі маленької людини. Для батьків є можливість оскаржити сумнівні результати. Від адміністрації та педагогічного колективу потрібно сумлінне дотримання всіх пунктів Положення про конкурс.

Думка школярки про олімпіадах

Подаю документи і постійно стикаюся з “олимпиадниками”! Приходжу до висновку, що ці та олімпіади придумали спеціально для дітей багатих батьків, щоб їм не треба було мучитися на ЄДІ і їм все купили.

Скільки розумних знайомих хлопців, які мучилися на олімпіадах, а нічого не зайняли! І скільки знайомих не надто розумних, які займали призові місця! (тобто з ким в близьких відносинах, зізнавалися, що їм їх купили). І злять ще, що на школярів тиснуть через їх вчителів та батьків, щоб вони брали участь у цих ярмарках марнославства, щоб створювати масовку для тих, кому вже все куплено.

Не заперечую, є олімпіади, які важко купити (всеросійська, наприклад, хоча теж можливо теж не зовсім чесний: провінціалам підіграють, а москвичам і пітерцям занижують бали). Але все одно: чому від школярів, навіть дуже здібних, вимагають нереального!? Немає чіткого переліку того, що запитують в олімпіадах. Що б мені придумати в цьому році? І придумує якусь невідому нікому крім нього і вузького кола наближених (у яких купують олімпіади).

Я шкодую, що витрачала свій час і сили на олімпіади, хоча вони сформували в мені вміння писати іспити, посидючість, вміння програвати гідно, але я могла б провести цей час з більшою користю для здоров’я і психіки, підірваної роком навчання без вихідних і просто роками посиленою навчання. У мене були призові місця (я призер регіонів з біології, екології, італійської мови, конференції старт в медицину). Але все одно я відчувала несправедливе ставлення до мене і далося мені це взагалі не легко.

На італійському були носії мови, а хіба це справедливо до тих, хто вчать мову роками! Хлопці, які роблять ставку на олімпіаду: подумайте сто разів, чи потрібно це вам! Витратьте цей час з більшою користю, не годуйте цю корупційну систему!

 

Всеросійська олімпіада школярів Офіційне відео