Підлітковий суїцид. Причини і методи профілактики

Підлітковий суїцид. Причини і методи профілактики

Найчастішими причинами суїцидів у підлітків, на думку психологів, є: нерозділена любов, конфліктні ситуації між однолітками та з батьками, страх перед майбутнім, проблеми самотності.

Ситуація ускладнюється широкої трансляцією засобами масової інформації різних випадків самогубств, а також відкритим доступом до сайтів інтернет-ресурсів, мають певну тематику.

Підлітковий суїцид відрізняється особливістю: тільки 10%підлітків насправді хочуть померти, решта таким чином висловлюють протест або намагаються залучити до себе і своїх проблем увагу. Така поведінка називається суїцидальним шантажем, воно носить демонстративний характер. Але такі вчинки теж часто закінчуються загибеллю дитини.

Самим критичним періодом загострення самогубств у підлітків є весняний період або літні канікули.

Профілактика підліткового суїциду

Зміст:

  • 1 Профілактика підліткового суїциду
  • 2 «Синій Кіт» група смерті
  • 3 Правила безпеки для дитини.
  • 4 Важливі моменти для захисту дитини від суїциду.
  • 5 Профілактика дитячих самогубств! Інтерв’ю з відомим психологом (Відео)
  • 6 Групи смерті: суїцид в соц.мережах (Відео)

 

Підлітковий суїцид. Причини і методи профілактики

Щоб уникнути негативних наслідків або смерті підлітка батькам слід приділяти йому достатньо уваги. Безперервний контакт з близькими людьми заспокоює дитину, формує почуття емоційної прихильності, яке завадить зробити необачний крок через переживання за рідних. Необхідно створити умови, які забезпечать підлітку впевненість у тому, що він завжди буде зрозумілий і прощений, що він любимо.

Члени сім’ї завжди повинні брати участь у житті дитини, приймати друзів, з якими відбувається спілкування, навіть якщо вони не особливо приємні, організовувати спільні поїздки, колективно обговорювати всі виниклі проблеми. Часто батьки із-за завантаженості роботою, побутовими справами і фінансовими проблемами не можуть приділити достатньо уваги дитині, залишаючи його наодинці зі своїми переживаннями.

Сучасні підлітки, захоплюючись комп’ютерними іграми, зовсім випадають з реальності, перестають сприймати смерть як процес незворотної втрати. Для деяких дітей демонстративні спроби самогубства є свого роду грою, яку можна починати з нового раунду кожен раз, коли з’явиться бажання.

Не можна приховувати від дитини загибель домашнього вихованця, мотивуючи його зникнення тим, що він пішов і загубився, або смерть близької людини, пояснюючи його відсутність довгою поїздкою. Діти повинні розуміти, що смерть реальна, вона необоротна.

Періоди гормональної активності характеризуються різкими перепадами настрою. Кожен батько повинен проявляти уважне ставлення до емоційного стану дитини. Своєчасна підтримка близьких потрібно, якщо спостерігаються: пригнічений настрій, плаксивість, підвищена тривожність, невіра в свої сили.

Підліткові суїциди відбуваються і внаслідок нестабільної обстановки в родині. Проблеми дорослих діти в перехідному віці сприймають дуже гостро. Економічна нестабільність, скандали і розлучення батьків, захворювання близьких є основними факторами, що провокують зростання дитячих самогубств.

Якщо батьки не можуть знайти підхід до своєї дитини, допомогти йому у важкій ситуації, підтримати і порадити, необхідно звернутися за допомогою до фахівця. Психолог допоможе виявити причину депресивного стану дитини і надасть йому своєчасну кваліфіковану допомогу.

«Синій Кіт» група смерті

 

 

Підлітковий суїцид. Причини і методи профілактики

На жаль, у сучасному світі соціальні мережі та інтернет стали досить небезпечним місцем. Деякі психологи прирівнюють соціальні мережі за рівнем небезпеки для життя з темною, безлюдною вулицею.

Читайте також: Психологія спілкування в школі

І це не дивно, адже випадки самогубства, психічних розладів та інших негативних моментів в житті дітей та батьків все частіше відбуваються саме під впливом несприятливого простору інтернету.

Останнім часом набирає популярність гра Синій Кит, суть якої, якщо говорити коротко, смерть дитини. Звичайно, поліція і органи роблять все, щоб врятувати дітей, але і батькам важливо бути напоготові. Шпаргалка нижче, можливо, допоможе комусь врятувати своє чадо.

Правила безпеки для дитини.

З дитиною підліткового віку, а, як правило, саме такі попадаються на такі хитрощі, краще всього будувати діалог про безпеку в соціальних мережах не заборонами, а за допомогою простих домовленостей.

Наприклад, при реєстрації аккаунта важливо дати дитині зрозуміти, що реальний світ і віртуальний схожі. За екранами комп’ютерів і сторінок сидять такі ж люди, які можуть мати як благі наміри, так і не зовсім чисті.

Існують теми і питання, які батькам в коректній формі варто донести до своєї дитини:

Дитині слід дати зрозуміти, що найбезпечніше додавати в друзі лише реальних своїх знайомих і з обережністю ставитися до незнайомців;

Деякі діти на автопілоті приймають запрошення в різні спільноти. Краще обговорити з дитиною цей момент, оскільки не всі групи однаково безпечні для психіки незміцнілого організму;

Також варто застерегти дитину про повідомлення від незнайомих людей і донести до нього, що краще їх не читати і ніяк не реагувати;

Нерідко діти, вплутуючись в авантюри, під страхом сварок і сварок бояться сказати про це батькам. Важливо дати дитині зрозуміти, що якщо така неприємність трапилася, батьки завжди допоможуть і підтримають не тільки його, але і друзів;

Ні в якому разі не варто розміщувати в мережі свою адресу й інші реальні дані. До речі, у випадку з кібер безпекою, так звані фейки більш захищені;

У соціальній мережі існують ті ж правила спілкування та етикету, що і в звичайному світі. Важливо дати дитині зрозуміти, що якщо його хтось ображає, або примушує робити щось проти його волі, дорослі завжди допоможуть;

Важливі моменти для захисту дитини від суїциду.

Для захисту дитини і своїх близьких від інтернет – небезпеки, одних правил, на жаль, мало. Є частина рад, яка допоможе виробити життєві навички, які знадобляться не тільки в соціальній мережі, але і в реальному житті.

Так, неправильне виховання може стати причиною появи проблем, коли дитині важко навіть попросити про допомогу в скрутних ситуаціях. Подібна картина зустрічається дуже часто в тих випадках, коли дитина виховувалася в режимі гіперопіки.

Він розуміє, що батьки самі все вирішать за нього і не поспішає покликати на допомогу в складній ситуації, яка може обернутися більш сумними наслідками, ніж двійка в школі.

Правильне виховання і знання техніки безпеки допоможуть уберегти від небезпек Рунета.

 

Профілактика дитячих самогубств! Інтерв’ю з відомим психологом (Відео)

 

 

Групи смерті: суїцид в соц.мережах (Відео)