Режим дня новонародженої дитини

Режим дня новонародженої дитини

Ось ви і приїхали додому з довгоочікуваним маленьким згортком в руках. Чоловік, який зовсім недавно з’явився на світ беззахисним і зворушливий, а тому безмірно оточений турботою зі всіх сторін. Молода мама зазвичай повертається з пологового будинку з масою громоздящихся в голові власних планів по вихованню малюка і з не меншим списком рад від бабусь, педіатрів, подруг і інтернету. Але безсонні ночі, проблеми з годуванням, частий невщухаючий плач немовляти, причину якого ви не можете визначити, нескінченні турботи можуть зробити з жінки робота. Тому головним вашим помічником повинен стати режим дня новонародженого.

Для чого потрібен режим

Зміст:

 • 1 Для чого потрібен режим
 • 2 Перший місяць життя дитини
 • 3 Не забувайте про гімнастики
 • 4 Розпорядок дня з четвертого по шостий місяць життя
 • 5 Розпорядок дня з восьмого по десятий місяць життя

Перший місяць життя немовля – найважчий для молодої мами. Особливо коли дитина — первісток. Весь день ви присвячуєте своїм немовля. Тим часом, на меблях і полицях починають нагромождаться розкидані речі і осідати шари пилу, зварений обід і помиті підлоги – на плечах бабусі або чоловіка, а власний повноцінний відпочинок, не кажучи про підтримку зовнішнього вигляду, перетворюється в рідкісне задоволення.

Щоб не перетворитися на робота по вгадуванню і виконання бажань дитини, щоб життя з малюком була не обтяжливою, а світлою, встановіть приблизний режим дня. Багато хто заперечать, що для новонародженого, чиї бажання й вчинки лімітовані фізіологічними потребами і не підлягають контролю з самого немовляти, режим дня, встановити неможливо. Це в корені невірно.

Дітям першого року життя, в тому числі і для новонароджених, особливо важливо вчасно встановити правильний режим дня. Їх емоційний стан, фізичний розвиток і поведінка залежать від того, під час чи вони нагодовані, чи добре спали, наскільки активно і різноманітно було їх неспання. Веселий і задоволений малюк – запорука гарного настрою всієї родини. Режим дня новонародженого дозволить мамі виспатися, приділити час іншим домочадцям, привести себе в порядок.

Режим дня новонародженого дозволить виконати кілька основних завдань:
забезпечить своєчасне фізичний і психічний розвиток немовляти;допоможе малюкові вирости міцним і здоровим;сформує правильний ритм сну і неспання.

Перший місяць життя дитини

Перші тижні життя малюка часто наповнені сумбурними діями з боку батьків і бабусь протягом дня, які не допомагають дитині адаптуватися в цьому великому незвіданому світі. Саме правильне для молодої мами – завести органайзер, де розписати по годинах всі дії, необхідні для немовляти.

Режим дня новонародженої дитини

Не хвилюйтеся, якщо спочатку все буде йти не так, як заплановано. Наберіться терпіння і не нервуйте.
Основні позиції вашого органайзера повинні бути такі:
сон немовляти – не менше 4-х разів на добу. Нічний сон з перших днів життя намагайтеся доводити до 5-6 годин, для цього достатньо укладати малюка не в 21:00, як того вимагали норми радянського виховання, а до півночі, після досить пізнього купання.

Втомлений і разнежившийся в теплій ванні малюк буде міцніше і довше спати.

Годування немовляти – 6 разів на добу з денним інтервалом у 3 години.

Прогулянка – кожен день, краще за два рази. Починайте з п’ятихвилинних променадів в закритому візку, температура повітря при цьому повинна бути не більше 30 градусів за Цельсієм і не менше мінус 3.

Ігри та розвиток. Необхідно забезпечити максимально активне неспання малюка.

Читайте дитині книги для найменших, співайте пісеньки, развлекайте іграшками. Дитина не може ще зрозуміти сенс вашої промови, але він вловлює інтонацію. Він не зупиняє свій погляд на обличчі або іграшці тривалий час, але це не означає, що він не сприймає навколишні предмети. Він поступово знайомиться з новим світом.

Перший раз годувати новонародженого в 6 годин ранку, після чого дитина може ще пару годин поспати.
У 8 підніміть дитину, здійсните ранковий туалет – протріть ватяним тампоном очі і рот, обробіть носик і вушка.
До 13 годин дня погуляйте з немовлям, пограйте, після чого малюк зможе повноцінно відпочити вдень, а ви – зайнятися своїми справами.

Починайте купати і укладати малюка не раніше 10 годин, а краще після 11, адже якщо ви рано укладіть його спати, то малюк обов’язково прокинеться вночі, захоче їсти і гуляти.
Не здавайтеся!
Головна проблема в дотриманні правил режиму дня – частий безпричинний плач малюка, який може виникати і вночі. Тоді, провозившись зі страждаючим малятком, батьки просипають перше ранкове годування, так і будити успокоившегося дитини шкода.

В цьому випадку потрібно постаратися зрозуміти, від чого дитина плаче. Не пропонуйте йому молоко, якщо не пора годувати. Дайте звичайної або кропової води, зробіть масаж, увімкніть спокійну музику. Звичайно, малюк буде періодично плакати, не завжди йому можна допомогти, адже дитина не скаже про свої бажання. Але і в цьому випадку намагайтеся не порушувати режим немовляти.

Читайте також: Розвиток дитини по місяців до року

Це допоможе його організму впоратися з внутрішніми проблемами і вночі, і протягом дня.
Другий і третій місяць життя дитини
Режим дня новонародженого бажаного встановлювати з перших днів, однак не завжди стан здоров’я малюка і мами дозволяє це зробити. Не засмучуйтеся, якщо ви підійшли до більш усвідомленого віком вашого чада з хаосом в розпорядку дня, все ще можна надолужити.

Якщо у вас вийшло відразу привчити дитину до правил, то продовжуйте в тому ж дусі, але включіть в свій органайзер ще кілька нескладних пунктів:

 • Активно розвивати слух і зір новонародженого. Для цього постійно розмовляйте з дитиною. Якщо з малюком протягом дня лагідно розмовляють одні і ті ж люди, то через короткий час він починає дізнаватися їх по голосу.
 • Придбайте різні іграшки, брязкальця і мобайли, на яких малюк зможе зупиняти погляд.
 • Протягом дня часто викладайте малюка на живіт. Якщо за 4 тижні життя дитини практикувати цю вправу, то до кінця 3 місяця він вже вільно піднімає голову, вигинає спину і спирається на передпліччя.
 • Вчіть дитину брати іграшки – простягайте йому брязкальця і трусіть ними. До кінця 3 місяця малюк буде вистачати предмет однією рукою, обмацувати її, тягнути в рот.
  Коли діти починають обмацувати і захоплювати іграшки, їх потрібно підвішувати так, щоб дитина могла випростати руки і легко дістати. Іграшки повинні бути зручними для схоплювання.

Малюка з другого місяця життя на час неспання можна на більш тривалий час залишати в манежі. Розмістіть там у різних місцях гумові і целулоїдні яскраві іграшки, це буде спонукати дитину до пересувань і поворотів на протязі дня.

Не забувайте про гімнастики

Приблизна гімнастика для малюка 2 і 3 місяців життя: