Розвиток дрібної моторики у дітей дошкільного віку

Розвиток дрібної моторики у дітей дошкільного віку

Зміст:

  • 1 Розвиток дрібної моторики у дітей дошкільного віку
  • 2 Ігри для розвитку дрібної моторики
  • 3 Розвиток Дрібної Моторики. Заняття, ігри для розвитку (Відео)

Розвиток дрібної моторики у дітей дошкільного віку

Напевно, багато батьків не раз питали себе, чому їх трирічна дитина, так і не почав говорити, коли деякі діти починають це робити вже рік або два.

Згідно з безлічі проведених досліджень рано починають розмовляти тільки ті діти, яким дуже часто доводиться чути розмови дорослих, особливо тоді, коли їх спонукають включатися в розмову.

Однак це не означає, що такі розмови мають відбуватися саме з дитиною, і зовсім не обов’язково вони повинні бути на дитячу тему. У більшості випадків балакунами стають не ті діти, яким батьки читають багато казок на ніч, а саме ті, чиїм батькам доводиться вести розмови більше чотирьох годин на день з родичами, друзями або знайомими.

Саме в таких ситуаціях, коли дорослі дуже багато спілкуються між собою і сприяють ранньому розвитку у дитини розмовних навичок.

Однак, почати рано говорити і швидко розвивати свої інтелектуальні здібності дитини можуть допомогти ігри, які призначені для розвитку дрібної моторики. Погравши з малюком в такі ігри протягом декількох днів, можна буде вже помітити позитивний результат.

Розвинена дрібна моторика може допомогти не тільки раннього придбання мовленнєвих навичок, але і успішному оволодінню точними науками в майбутньому, тому що складання пазлів, гра з гудзиками, шнурками, вкладишами Монтессорі, будуть розвивати у нього логічне мислення.

Ігри для розвитку дрібної моторики

До ігор для розвитку дрібної моторики слід відносити не тільки всім відомі народні ігри для потіхи малюків, але і будь-яку іншу діяльність, яка вимагає від дитини максимальну увагу і сосредоточености.

Ігри під час купання для розвитку дрібної моторики.

Коли дитина знаходиться у ванні з водою його, звичайно ж, будуть оточувати різні іграшки, кораблики, гумові каченята, і т. д. В таких випадках можна дати йому кілька різних ємностей і запропонувати перелити воду з однієї чашки в іншу.

Читайте також: Що подарувати дитині на день народження

У цей час потрібно звертати його увагу на різну кількість води в ємностях, і запитати, чому в одній води більше, а в другого менше, чому там залишилася вода, а тут не залишилося і т. д. Такі заняття обов’язково його захоплять і зацікавлять.

Гра з дрібної крупою для розвитку дрібної моторики рук у дітей.

Розвиток дрібної моторики у дітей дошкільного віку

Для цього заняття знадобиться будь-яка дрібна крупа, наприклад гречка або рис. Її потрібно висипати на стіл і запропонувати малюкові з нею погратися. Якщо у батьків багата фантазія і уяви вони можуть придумати свої ігри з крупою.

Головним завданням у них повинно бути досягнення того, щоб дитина сам збирав пальцями кожну рисинку. Наприклад, можна запропонувати йому зібрати усю крупу в його невеликій іграшковий вантажівка.

Ігри на сортування для розвитку моторики.

Розвиток дрібної моторики у дітей дошкільного віку

Метою даного заняття повинно стати досягнення того, щоб дитина сам навчився сортувати різні предмети за формою, кольором, матеріалу і т. д. Наприклад, можна заздалегідь вирізати 4 кружечки різних кольорів і підготувати 4 коробочки цих же кольорів. Потім попросити малюка, щоб він поклав кожен з цих кружечків у коробці відповідного їм кольору. Червоний кружечок – в червону коробку, і т. д.

Створення малюнків та аплікацій.

Якщо малюк поки ще не досяг успіхів у малюванні з чистого аркуша, можна йому в цьому допомогти, а саме попросити його не малювати малюнок заново, а домалювати вже готовий намальований батьками, або готову картинку.

Якщо батьки можуть малювати, то можна намалювати, наприклад, силует собаки, і нехай дитина сама домальовує їй вуха, хвіст і т. д. Точно так само можна попрацювати і з аплікацією. Для цього потрібно заздалегідь вирізати фігуру якогось предмета, будиночка наприклад, і попросити дитину додати до нього додаткові заздалегідь підготовлені елементи: вікна, двері, паркан, димову трубу.

Всі ці заняття безсумнівно допоможуть у розвитку дрібної моторики рук у дітей.

Розвиток Дрібної Моторики. Заняття, ігри для розвитку (Відео)