Розвиваюча книга своїми руками

Розвиваючі книги своїми руками у допомогу мамі. Як це знайомо, коли непосидючий малюк, ледь выучившийся бігати, постійно відволікає втомлену від домашніх турбот маму. «Господи, дай хоч хвилину тиші!» – мелькає в голові матері шалена думка. Хорошим виходом із ситуації є розвиваючі книги з тканини. Це кращий подарунок для малюка. Такі розвиваючі книжки ще називають тихими, так як дитина повністю занурюється в пізнавальний процес.

Розвиваюча книга своїми руками

Розвиваюча книга своїми руками

Зміст:

 • 1 Розвиваюча книга своїми руками
 • 2 Технологія створення розвиваючої книги своїми руками
 • 3 Правила виготовлення розвиваючої книжки своїми руками
 • 4 Розвиваюча книжка своїми руками майстер клас
 • 5 Викрійки для розвиваючої книжки (Відео)

Найчастіше такі сторінки створюються спеціально для розвитку яких-небудь навичок дитини. На першому етапі досить буде просто того, що малюк називає предмети і мацає їх. Сторінки книги найчастіше тематичні. Приміром, на одній з них дитина освоює основні поняття про навколишній світ: вивчає погодні явища, знайомиться з домашніми та дикими тваринами, доглядає за городом. На іншій – навчається заплітати кіски, робити хвостики, або шнурувати взуття. Такі інтерактивні сторінки надовго допоможуть розвинути вашої дитини. Досить просто витратити деякий час на пошук необхідної викрійки і ось, при чималої частки посидючості м’який шедевр готовий. І мама, нарешті отримала невелику перепочинок.

Технологія створення розвиваючої книги своїми руками

Розвиваючі книжки їх фетру чимось нагадує багатошаровий пиріг. Деталі та елементи в ній часто укладаються шарами. Приміром, якщо це квітка, то його пелюстки знімні, кожен з них кріпиться на основу з гудзики. В таких книжках широко використовуються матеріали різного типу, це можуть бути липучки, кнопки, гачки.

Часто умільці створюють сторінки, де малюки із задоволенням розглядають героїв улюблених мультфільмів, дізнаються про будову тіла, особи, які навчаються доглядати за собою, дотримуватися режиму дня. Дитина за допомогою декоративних елементів дізнається назви кольорів, знайомиться з різними формами предметів, з геометричними фігурами і напрямками – вліво-вправо-вгору-вниз. А також вчиться порівнювати предмети різного розміру і ширини, шукати схожі предмети.

Правила виготовлення розвиваючої книжки своїми руками

 

Не варто братися за все і відразу. Для початку краще вибрати одну або дві сторінки з великими елементами. Працювати з ними легше, а зрозуміти технологію буде простіше. На перших етапах експериментувати не варто, краще просто дублювати готові книжки. З досвідом прийде розуміння, який матеріал більше підходить для тих чи інших завдань.

 • Перш ніж приступати до роботи необхідно намалювати ескіз сторінки. Всі знімні елементи вирізати з картону, для того, щоб створити їх копії за шаблоном вже з тканини.
 • На цьому етапі краще скласти список необхідних матеріалів. Це може бути як сам фетр, так і декоративні елементи, ґудзики, намистинки, стрічки, всілякі кріплення.
 • Не економте на матеріалах! Фетр краще замовляти корейська. Він більш щільний, не скочується, не мнеться, а значить фігурки, створені з такого матеріалу, прослужать довше.
 • Не забувайте про безпеку. Вшиті елементи – ґудзики, гачки, застібки, декоративні деталі обов’язково мають бути укріплені з виворітного боку сторінки на гудзики і акуратно заховані всередину сторінки. Для знімних деталей на останній сторінці краще передбачити спеціальний кишенька.
 • Читайте також: Багаторазові підгузники для новонароджених

  Розвиваюча книжка своїми руками майстер клас

  Якщо ви використовуєте нову тканину, то її потрібно сполоснути в теплій воді і залишити сушитися. поки тканина сушиться підготуємо квадратну підставу для сторінок з дублерина.
  Використовуємо дублерин на тканинній основі, середньої жорсткості. Сторінки для нашої розвиваючої книжки робимо 21 на 21 сантиметр. Ширина дублерина 1м 10см, якщо ви шиєте книгу перший раз, то вам буде достатньо пів метра, тобто у вас вийде 8 розвиваючих сторінок, плюс два квадратика для обкладинки і шматочок для корінця палітурки.
  Після того як ми вирізали всі квадрати расстеливаем фетр на столі лицьовою стороною вниз, тепер клейовою стороною дублерина прикладаємо квадрати на виворітну сторону фетру та приклееваем їх за допомогою праски.
  Вирізаємо тканину по контуру дублерина, ось таким чином ми готуємо всі сторінки нашої книги.