Вагітність після позаматкової вагітності: відновлення організму, коли можна планувати повторне зачаття

Вагітність після позаматкової вагітності, яка спричинила за собою видалення однієї з труб, настає не відразу. Шанси на неї скорочуються вдвічі. Кожна Вагітність після позаматкової вагітності: відновлення організму, коли можна планувати повторне зачаттяпредставниця прекрасної статі мріє про материнство і бажає скоротити термін до настання довгоочікуваної вагітності. Для цього доведеться пройти необхідні обстеження і дотримуватися рекомендацій лікарів.

ОСОБЛИВОСТІ ПЛАНУВАННЯ

Зміст:

 • 1 ОСОБЛИВОСТІ ПЛАНУВАННЯ
 • 2 НЕОБХІДНІСТЬ ВІДНОВЛЕННЯ
 • 3 ПРИСКОРЮЄМО НАСТАННЯ ВАГІТНОСТІ
 • 4 НАРОДНА МЕДИЦИНА
 • 5 ЕКЗ І ІКСІ

Планування повинне включати:

 • піврічну контрацепцію відразу після операції,
 • визначення прохідності труб та її корекція при необхідності,
 • визначення періоду овуляції,
 • здача аналізів на наявність інфекцій та запалень,
 • здача аналізів на перевірку гормонального рівня.

Після позаматкової вагітності можна завагітніти відразу, але це вкрай небажано для ослабленого жіночого організму, та й до того ж, вагітність знову може опинитися ектопічної. Тому 6-місячний термін після операції з видалення труби фахівці радять берегтися з використанням оральних контрацептивів. Їх прийом є одним з найбільш надійних способів виключити вагітність і дозволить яєчниках взяти тайм-аут і відпочити, а після скасування – почати посилену роботу. Низкодозированные таблетки сьогодні не завдають ніякої шкоди здоров’ю жінки, використовувати їх можна необмежено довго.

Прийом таких препаратів починають з першого дня місячних, які прийшли після операції. Гінекологи радять утриматися перший місяць після видалення труби від інтимних відносин. Також не можна приступати до планування відразу після скасування таблеток, так як це може стати причиною ще однієї позаматкової. Необхідно почекати ще місяць.

Планування вагітності після позаматкової вагітності необхідно починати з детального обстеження для того, щоб постаратися виключити ризик виникнення таких проблем у майбутньому і прискорити народження малюка. Необхідно обстежитися на виявлення ІПСШ обом партнерам. Неважливо, що раніше ви його вже здавали. Існує чимало прихованих інфекцій, які виявляються тільки у одного з партнерів. Бактерії, які є винуватцями зараження ІПСШ, можуть провокувати запалення жіночих органах і виникнення спайок. А вони, утворюючись в трубах, є причиною позаматкової.

Вагітність після позаматкової вагітності: відновлення організму, коли можна планувати повторне зачаттяЩе одним важливим обстеженням після видалення однієї з труб, є перевірка залишилася труби на прохідність. Необхідно пройти курс профілактики утворення спайок відразу після операції. Для цього використовуються внутрішньом’язові уколи і свічки лідази і лонгидазы. Добре допомагає фізіолікування та лазеротерапія. За допомогою процедури ГСГ – гістеросальпінгографії — перевіряється прохідність труби. Суть її полягає в тому, що труби і матка заповнюються спеціальним розчином. Після чого робляться рентгенівські знімки.

На них точно визначається, наскільки труба прохідна за кількістю залишилася рідини. Процедура неприємна, жінкам з низьким больовим порогом робиться знеболення. Якщо лікар ставить діагноз про непрохідності залишилася труби, то після лікування позаматкової вагітності буде включати лапароскопічну операцію за розсічення спайок.

Також описати стан залишилася труби може лікар, який проводив операцію з видалення ектопічної вагітності. Якщо він сказав, що стан незадовільний, то можна відразу відправлятися на лапароскопію.
Також жінці необхідно провести обстеження гормонального фону. Якщо він порушений, необхідна корекція.

НЕОБХІДНІСТЬ ВІДНОВЛЕННЯ

Обов’язковою умовою для виключення патології в майбутньому є відновлення після позаматкової вагітності – фізичне і психологічне. Жінці бажано відвідувати психолога, тому що багато хто після перенесеної операції бояться пережити це ще раз і відкладають планування на невизначений термін.

Читайте також: Вагітність у другому триместрі вагітності, розвиток плода, відчуття мами

Це, звичайно, зрозуміло, адже ймовірність настання ектопічної вагітності завжди зберігається. А адже це може спричинити видалення другої труби. Тоді самостійна вагітність не настане. Але завжди потрібно налаштовуватися на краще, забути про невдачу. Психологічно добре допомагає читання історій жінок, що потрапили в ту ж ситуацію, після якої вони змогли стати мамами.

Потрібно пам’ятати, що якщо пройдені всі обстеження, медики дали висновок про те, що залишилася труба в хорошому стані, то ймовірність настання позаматкової вагітності дуже низька. Також лікарі рекомендують з’їздити на відпочинок до моря.

ПРИСКОРЮЄМО НАСТАННЯ ВАГІТНОСТІ

Вагітність настане швидше, якщо знати точний день овуляції.
Способи визначити овуляцію:

 • стрибок базальної температури,
 • тести, що визначають овуляторний процес,
 • УЗД,
 • аналіз своїх відчуттів.

В одному з яєчників овуляція відбувається частіше, ніж в іншому. Жінці «пощастить», якщо цим яєчником стане той, де збережена труба. Так вагітність після позаматкової настане швидше. Для прискорення цього процесу необхідно знати дні виходу яйцеклітини.

Сьогодні існує декілька способів визначення овуляції. Існують покупні аптечні тести. Виглядають вони, як і тести на вагітність, тільки реагент враховує кількість лютеїнізуючого гормону. Для визначення початку тестування з кількості днів циклу віднімають 17. Якщо стандартний цикл 28 днів, то початком проведення таких тестів буде 11 день. Проводять його протягом 5 днів. Найбільш яскравий тест вважається позитивним.

Бюджетним варіантом для вираховування овуляції стане визначення стрибка базальної температури. Її вимірюють щодня, не встаючи з ліжка, в ранкові години. Вимірювання проводяться ректально. Різкий підйом температури говорить про майбутню овуляції.

Найбільш дорогим, але найбільш інформативним є визначення дозрівання яйцеклітини по УЗД. Уникнути зайвих витрат можна за допомогою вимірювання базальної температури і одноразового підтвердження овуляції по УЗД. В іншому випадку ультразвук доведеться робити кілька разів.

Крім овуляторного процесу, УЗД допоможе побачити патології малого тазу, виключити будь-які пухлинні процеси.
Деякі жінки стверджують, що під час овуляції відчувають больові відчуття в районі яєчника, з’являються водянисті виділення без запаху.

НАРОДНА МЕДИЦИНА

Багато жінки розповідають, як завагітніти після позаматкової вагітності за допомогою народної медицини. Якщо ви плануєте активно малюка, то після статевого акту не варто підніматися з ліжка і вирушати в ванну, краще полежати якийсь час, використовуючи позу «берізка» з піднятими догори ногами. Кажуть, що добре допомагає прийом настоянок шавлії і борової матки всередину.

ЕКЗ І ІКСІ

Але бувають ситуації, коли, незважаючи на хороші аналізи, вагітності немає. Тоді фахівці радять вдаватися до методу ЕКЗ. Для цього беруть яйцеклітини з яєчників і запліднюють в штучних умовах. Запліднені яйцеклітини підсаджують жінці відразу в матку.

Виходить так, що маткові труби при цьому не беруть участь. Тому їх наявність або відсутність не має значення для виникнення вагітності.
Якщо безпліддя пари встановлюється на підставі чоловічого фактора, коли якість сперми погане, то допоможе метод ІКСІ. Виділяють активні сперматозоїди і вводять їх у цитоплазму яйцеклітини.
Як видно, не варто зневірятися на шляху до народження дитини. Сьогодні існує безліч способів стати батьками, не дивлячись ні на що.