Дизурія: обстеження, тести і лікування дизурії (розлади сечовипускання)

Зміст статті:

  • Що таке дизурія?
  • Обстеження при дизурії
  • Тести проводяться при дизурії.
  • Лікування дизурії (розлади сечовипускання)


Що таке дизурія?

Дизурія — прискорене хворобливе сечовипускання, є поширеним симптомом у жінок і чоловіків. У її основі, як правило, ІМП, але можуть спостерігатися множинні неінфекційні причини, пов’язане з розладом сечовипускання.

Обстеження при дизурії

Анамнез і фізикальне дослідження дизурії. Локалізація больових відчуттів часто неспецифічна, але їх уточнення може допомогти ідентифікувати вогнище запалення. Так, переважно на пери-уретральні та промежностные болю припускають уретрит або кольпіт, біль в надлобковій області — цистит. Хронічне запалення характеризується рецидивами. Піхвові виділення у жінок, диспареуния можуть бути характерні для вестибулита, кольпіту, бактеріального вагінозу. Поява лихоманки і болю в поперековій області на тлі дизуриии характерно для гострого пієлонефриту. Супутні болю у спині, суглобах, іноді кон’юнктивіт припускають спондилоартропатию.

Виділення з уретри припускають уретрит. Болючість придатка і яєчка, гіперемія і набряклість мошонки характерні для орхоэпидидимита, зміни консистенції простати і її болючість припускають простатит. І гіперемія, і атрофічні зміни складок піхви при наявності виділень припускають кольпіт.

Тести проводяться при дизурії.

На жаль, єдиний підхід до обстеження відсутня. Деякі воліють призначення антибіотиків без обстеження. Тим не менш, його завжди слід розпочинати з загального аналізу сечі. Якщо дослідження правильно зібраної середньої порції сечі виявляє лейкоцити, показано бактеріологічне дослідження сечі, виявлення >1 ТОВ бактеріальних КУО/мл передбачає бактеріальне запалення. Лейкоцити в стерильній сечі можуть бути виявлені при ІПСШ, запаленні в піхву, простатиті, урогенітальному туберкульозі, новоутвореннях нирок і сечових шляхів, конкрементах, а також як ознака інтерстиціального нефриту.

Мазки уретральних, цервікальних і піхвових виділень вимагають транспортування у вологому середовищі. Вони повинні бути досліджені на gonococcus Chlamyda, інші збудники ІПСШ. Зіскрібки зі слизової уретри і жіночих статевих органів необхідно також дослідити методом ПЛР. Далі в процесі обстеження показані методи візуалізації нирок та сечових шляхів для виключення обструкції, конкрементів, тубур-кулеза, новоутворень тощо

Лікування дизурії (розлади сечовипускання)

Феназопиридин всередину двічі на день по 200 мг може бути призначений для полегшення гострої нестерпним дизурії в перші 24-48 год. Препарат змінює колір сечі в червоно-оранжевий; пацієнтів слід застерегти і не переплутати цей ефект з прогресією інфекції або гематурією. Остаточне лікування дизурії спрямоване на причину дизурії. Короткий курс антибактеріальних препаратів ефективний для більшості пацієнтів.