Доктор Шишонин: лікування гіпертонії, гімнастика і методика вправ

Зміст статті:

  • 1 Як пов’язані шия і гіпертонічна хвороба
  • 2 Суть гімнастики Шишонину
  • 3 Інші методи лікування гіпертонії за Шишонину

Відомо безліч причин, які можуть викликати розвиток гіпертонічної хвороби.

Порушення кровопостачання через передавлювання судин в шийному відділі хребта – одна з них.

Так вважає доктор наук Олександр Шишонин – як вилікувати гіпертонію з допомогою простих вправ для шиї, його авторська розробка.

Як пов’язані шия і гіпертонічна хвороба

Малорухливий спосіб життя і сидяча робота шкодять всім органам людини, в тому числі і серцево-судинної системи. Недостатня фізична активність може призвести до порушень кровообігу і такого захворювання, як артеріальна гіпертензія. Що відбувається, коли людина щодня кілька годин поспіль проводить за столом, схилившись над паперами або комп’ютером?

Доктор Шишонин: лікування гіпертонії, гімнастика і методика вправЗвичайно ж, в першу чергу без руху і навантажень починають затікати шия і спина, можуть виникати болі, обмеження рухливості. Все це призводить до м’язового спазму, в результаті якого пережимаються нервові закінчення і кровоносні судини. Те, що страждають на нервові закінчення, людина відчуває відразу – спина і шия починають хворіти.

А ось нестача кровопостачання помітний не завжди. І навіть якщо пацієнт відчує яскраво виражені головні болі, запаморочення, втома, погіршення пам’яті та концентрації уваги, він спише це перевтома, але ніяк не на болю шию.

Хоча причина саме в цьому, переконаний доктор Олександр Шишонин – як вилікувати гіпертонію з допомогою гімнастики для шиї він теж докладно роз’яснює.

Якщо головний мозок отримує недостатньо крові, починається його кисневе голодування. При цьому підвищується внутрішньочерепний тиск, а це прямо веде до розвитку гіпертонічної хвороби.

Регулярно виконується гімнастика для шиї по Шишонину попередить розвиток такої патології і допоможе зберегти хороше самопочуття.

Суть гімнастики Шишонину

Цей комплекс вправ був розроблений майже десять років тому в реабілітаційному Центрі Бубновського. Тому такий метод лікування нерідко називають також вправи при гіпертонії за Бубновскому. Але по суті це одне і те ж.

Спостерігаючи за пацієнтами різного віку, з різними діагнозами, кандидат наук Олександр Шишонин прийшов до висновку, що причина всіх хвороб і недуг людини криється в порушеннях кровообігу.

Доктор Шишонин: лікування гіпертонії, гімнастика і методика вправЯкщо кров циркулює нормально, всі тканини і органи отримують достатньо кисню і поживних речовин, а це головне для їх повноцінного функціонування.

Досить постійної напруги м’язів шиї, щоб викликати порушення кровообігу головного мозку і, як наслідок – головні болі, мігрені, підвищення артеріального тиску.

Якщо ж виконувати деякі вправи, м’язи шиї розслабляються і кровообіг відновлюється. А значить, і більша частина хвороб йде.

Показання до гімнастики по Шишонину або Бубновскому наступні:

  • Остеохондроз шийного відділу спини;
  • Схильність до мігрені і частих головних болів;
  • Вегето-судинна дистонія;
  • Порушення сну або сонливість;
  • Порушення концентрації уваги;
  • Погіршення пам’яті.

Варто звернути увагу на цей комплекс вправ всім людям, які багато часу проводять в сидячому положенні, знаходяться в стані стресу, не стежать за своїм харчуванням.

Важлива умова – вправи потрібно виконувати регулярно, у самому початку лікування кожен день. Пізніше, коли болі в шиї або мігрені стануть менше і тиск нормалізується, можна робити гімнастику 2-3 рази в тиждень.

Комплекс включає сім нескладних вправ, робити які можна прямо на робочому місці. На їх виконання піде не більше п’ятнадцяти хвилин, і найголовніше – вони будуть посильними і для літніх пацієнтів, і для людей, які страждають ожирінням.

Інші методи лікування гіпертонії за Шишонину

Доктор Шишонин: лікування гіпертонії, гімнастика і методика вправГімнастика – це не єдиний метод лікування, який пропонує Шишонин. В інтернеті нескладно знайти як комплекс вправ, так і відео кандидата наук, в якому Олександр Шишонин детально пояснює, як і чому розвивається гіпертонія у дорослої людини.

На думку лікаря, щоб позбутися від цієї хвороби і повернути артеріальний тиск до нормальних показників, зовсім не обов’язково приймати медикаменти. Тим більше, що вони допомагають лише в 20% випадків захворювань, в інших же випадках тільки завдають шкоди іншим внутрішнім органам.

Все, що потрібно зробити – це подбати про нормальному кровообігу. А для цього треба не лише виконувати гімнастику, але і обов’язково стежити за своїм харчуванням.

Рекомендується повністю відмовитися від алкоголю, а якщо не виходить – то хоча б не вживати його більше 50 мл на тиждень. І обов’язково намагатися частіше бувати на свіжому повітрі замість того, щоб проводити вихідні на дивані перед комп’ютером або телевізором. А відео у цій статті якраз і покаже основні вправи для гіпертоніків за Шишонину.