Фторування молочних зубів. Відгуки та рекомендації лікарів

Фтор вважається одним із самих необхідних матеріалів для нормального росту і розвитку дитини. Зазвичай він надходить в організм людини разом з їжею, але трапляється так, що фтору не вистачає. Основний сигнал до цього – руйнування структури молочних зубів. На щастя, ця проблема вирішувана. Можна давати дитині вітаміни з великим вмістом фтору, можна купувати пасту з фтором, а можна піти на процедуру фторування молочних зубів, яка вважається найбільш доцільним у такому випадку.

Зміст:

 • 1 Мета процедури
 • 2 Як проходить фторування зубів в клініці
 • 3 Показання та протипоказання до процедури фторування зубів
 • 4 Види фторування в клініці
  • 4.1 Просте
  • 4.2 Глибоке
 • 5 Ціни на фторування молочних зубів
 • 6 Фторування зубів самостійно в домашніх умовах
 • 7 Відгуки
 • 8 часті питання

Мета процедури

Процедура фторування зубів виконується з певною метою, ось найпоширеніші з них:

Фторування молочних зубів. Відгуки та рекомендації лікарів

Здоров’я зубів

 • Фторування зубів допомагає знизити ймовірність розвитку карієсу. Для багатьох дітей з молочними зубами та їх батьків це справжня проблема, так як солодке, так сильно улюблене дітьми, неминуче руйнує зуби. Після того, як цей процес запускається, батьки разом з дитиною буквально не залишають кабінет стоматолога. І добре ще, якщо дитина розуміє необхідність лікування зубів і героїчно стримує сльози в кабінеті лікаря. Але якщо батькам не вдалося виховати в дитини силу духу, то походи до зубного перетворюються на справжній кошмар. До речі, процедура підходить навіть для самих маленьких дітей.
 • Процедура фторування підвищує міцність зубів, робить їх не такими чутливими до шкідливого впливу ззовні.
 • Пломби, які ставлять дитині, служать набагато довше, не випадає від першої ж пожованої жуйки або жувальної цукерки.
 • Бактерії у ротовій порожнині перестають настільки сильно атакувати слизову оболонку рота, ясен і мову. Завдяки цьому зменшується і кількість захворювань, які вимагають звернення до лікаря.
 • Як проходить фторування зубів в клініці

  Ця процедура зовсім не страшна і абсолютно безболісна.

  Увага! Дитину потрібно приводити в клініку з вичищеними зубами і наполягати на тому, щоб по дорозі він не вживав ніякої їжі. Безпосередньо перед входом в кабінет лікаря рот дитині найкраще прополоскати чистою водою.

  Фторування молочних зубів. Відгуки та рекомендації лікарів

  Підготовка до процедури

  Дитини в кабінеті лікаря посадять у крісло, попросять відкрити рот і не закривати його. Спочатку потрібно висушити зуби, для цього використовується простий ватний тампон. Процедура очищення зубів від зубного каменю і нальоту опускається, так як діти, як правило, ще не страждають такими проблемами, на відміну від дорослих. Зубна емаль обробляється пензликом, на яку наноситься спеціальний лак. Після цього зуби ще раз обробляються спеціальною сумішшю, в якій міститься мідь, кальцій і фтор. Після процедури на зубах утворюється непомітна плівка, яка і робить зуби набагато міцніше.

  Увага! Процедура фторування зубів може зберігати свій ефект близько року, після того, як зазначений час спливає, процедуру потрібно повторювати заново. Якщо зуби дитини сильно пошкоджені і ослаблені, то робити її потрібно частіше, приблизно раз на півроку. Точні терміни її здійснення краще обговорювати з лікарем.

  Лікарями і батьками не було помічено жодних негативних наслідків від процедури.

  Показання та протипоказання до процедури фторування зубів

  Як не крути, а процедура фторування молочних зубів все ж вважається медичної, тому її не може зробити будь-який бажаючий просто тому, що йому так захотілося. Існує ряд свідчень до неї, але і не забувайте про низку обмежень.

  Фторування молочних зубів. Відгуки та рекомендації лікарів

  При ослабленій емалі

  Свідчення:

  • призначається при руйнуванні зубної емалі
  • допомагає вирішити проблему чутливості зубів
  • рекомендована для зниження розвитку каріозних захворювань
  • запобігає занадто часте випадіння пломб і збільшує термін їх служби

  Протипоказання:

  • непереносимість фтору або алергічна реакція на нього
  • підвищена чутливість дитини до смаків і запахів
  • наявність інфекційних захворювань або механічних пошкоджень порожнини рота

  Увага! Батьки повинні розуміти, що надлишок фтору в організмі, рівно як і його недолік, теж викликає певні проблеми, тому перед і після процедури не потрібно користуватися пастами з фтором і пити таблетки і вітаміни, що містять цей компонент.

  Види фторування в клініці

  Видів фторування молочних зубів буває всього два – просте і глибоке, кожне з них заслуговує більш детального розгляду.

  Просте

  Ця процедура також підрозділяється на 2 способи, підхід до здійснення яких докорінно відрізняється один від одного:

  Фторування молочних зубів. Відгуки та рекомендації лікарів

  Проста процедура фторування

  • 1 спосіб простого фторування зубів. Для такої процедури потрібно виготовити індивідуальний зліпок щелепи пацієнта. У лікарському побуті він називається «ложка». Для цього використовується гіпсова основа. Після того, як зліпок виготовлений, місця розташування зубів заповнюються розчином фтору, така каппа вставляється в рот пацієнта на 10-15 хвилин. У тому випадку, коли мова заходить про дітей, такий спосіб не зовсім хороший, так як він викликає деякий дискомфорт, та й навряд чи дитина погодиться так довго і тихо сидіти з каппой у роті.
  • 2 спосіб простого фторування зубів. Ця процедура не так складна, лікар повинен лише володіти певною вправністю для того, щоб швидко і рівно покрити зуби спеціальним фторлаком. Особливість роботи лікаря полягає в тому, щоб розчин не попадав на ясна, мова та слизову оболонку рота. Таке фторування зубів підійде і дітям, у тому числі.

  Ці процедури фторування зубів називаються простими тому, що вони недовговічні, для того, щоб зуби дійсно перестали руйнуватися, її потрібно повторювати через певний проміжок часу, для кожного він свій.

  Глибоке

  Фторування молочних зубів. Відгуки та рекомендації лікарів

  Глибоке фторування

  Глибоке фторування зубів – процедура складна, але ефект від неї зберігається на більш довгий термін. На зуби по черзі наносяться спеціальні речовини. Завдяки яким утворюються крихітні кристали. Вони проникають всередину емалі зубів і захищають її від негативного впливу.

  При такій процедурі використовується набагато більшу кількість фтору, ніж при першій, тому ефект зберігається приблизно на два роки. Крім того, в процедурі активно бере участь кальцій, що робить зуби ще більш міцними і здоровими.

  Ціни на фторування молочних зубів

  Ціна на фторування молочних зубів не так висока, повністю фторування порожнину рота можна за 2500-3000 тисячі рублів. Ця сума невелика, але з урахуванням того, що фторування дитячих зубів потрібно робити часто, для деяких сімей з невеликим достатком це може відчутно вдарити по гаманцю, тому економні батьки рано чи пізно поставлять собі цілком закономірним питанням про те, а чи можна робити фторування молочних зубів в домашніх умовах.

  Фторування зубів самостійно в домашніх умовах

  Перший спосіб фторування зубів в домашніх умовах – це використання спеціальних зубних паст з високим вмістом фтору. Ними потрібно ретельно чистити зуби, так і тримати деякий час у роті, це теж допомагає зміцнити зубну емаль.

  Другий спосіб домашнього фторування – це фторування за допомогою кап, таких, які використовуються в клініках. Для цього потрібно:

  Фторування молочних зубів. Відгуки та рекомендації лікарів

  Домашня процедура

  • Відвідати магазин чи аптеку, в яких можна придбати медичне обладнання, а саме нам знадобиться:
 • фіксатор, який допоможе утримувати губи під час процедури домашнього фторування
 • аплікатори з невеликими пензликами на кінці, з їх допомогою і буде наноситися фторирующий розчин на зуби
 • сам фторирующий гель будь-якої фірми, яка припаде Вам до душі
 • Все це коштує не так дорого, кожен зможе дозволити собі придбати всі перераховані пристосування.

  • Перед процедурою потрібно як слід збовтати флакон з фторгелем.
  • Зуби необхідно очистити від зубного нальоту, для цього підійде будь-яка зубна паста.
  • Після цього потрібно прополоскати рот водою і позбутися від залишків пасти.
  • Зуби необхідно висушити за допомогою ватного диска або звичайного фена.
  • Після цього в рот вставляється пристосування для фіксації губ, і починається обробка. Професіонали радять починати з верхньої щелепи. Не потрібно намагатися обробити зуби самому собі, для цього попросіть когось допомогти Вам. Лак наноситься обережно, тонким шаром. На слизові оболонки він потрапляти не повинен.
  • Після того, як зуби були покриті лаком, потрібно висушити їх феном. Сушити протягом 2-3 хвилин, краще використовувати максимально холодну струмінь повітря, без нагрівання.
  • Після процедури потрібно дати зубах відпочити і не їсти зовсім хоча б 3 години.
  • Коли цей час підійде до кінця, потрібно почистити зуби звичайним способом і повертатися до свого звичного ритму життя. Вживати їжу дозволяється.
  • Для того, щоб курс фторування зубів в домашніх умовах був повним, треба зробити таку процедуру 10 разів з регулярністю через день.

  Відгуки

  Фторування молочних зубів. Відгуки та рекомендації лікарів

  Рівноцінні відгуки

  Христина, 28 років, Астрахань. Моїй дитині фторування не допомогло, зуби все одно кришилися, ламалися, пломби вилітали ще до того, як ми встигали вийти з кабінету стоматолога. Процедурою я залишилася незадоволена.

  Олена, 31 рік, Москва. Лікар порекомендував зробити фторування зубів. На процедуру ходимо кожний півроку, поки що всім задоволені, карієсу немає, зуби не псуються.

  Маріанна, 40 років, Самара. Син від природи має дуже погані зуби. Лікар порадила нам глибоке фторування зубів, робили вже 3 рази, зуби наче підмінили! Немає карієсу, не ламаються, не кришаться, проблем з порожниною рота стало набагато менше. Будемо продовжувати і далі робити таку процедуру.

  Часті питання

  Найчастіше лікарям задають питання про те, а чи обов’язково фторування молочних зубів?

  Однозначної відповіді на це питання немає. Якісь батьки, спробувавши процедуру, приходять до висновку про те, що їх дитині це зовсім не потрібно, і що ніякого ефекту від неї немає, а хтось, навпаки, довго дякує лікаря за те, що фторування допомогло і допомагає позбавитися від більшості проблем. У будь-якому випадку, ця процедура нешкідлива, тільки тому варто спробувати і вирішити для себе, чи потрібно це.

  Батьків цікавить, як проходить процедура фторування зубів? Відповідь на це питання Ви знайдете вище.

  Яке фторування зубів краще, в домашніх умовах або в спеціалізованій клініці? Лікарі більше схиляються до другого варіанту, так як медпрацівник зможе провести цю процедуру більш грамотно і чітко, уникне багатьох помилок, від яких не застраховані непрофесіонали.

  Таким чином, процедура фторування молочних зубів – це нове слово в сучасній стоматології. Ця процедура коштує того, щоб хоча б раз у житті її спробувати, адже саме вона здатна вирішити безліч серйозних проблем з дитячими зубами.