Фуцикорт: відгуки та рекомендації по застосуванню

Шкірні покрови – це основна захисна оболонка організму людини, але деколи вона сама потребує допомоги і захисту. Будь-які пошкодження є відкритими дверима для інфекції повинні бути усунуті. Впоратися з більшістю з них допоможе крем Фуцикорт з антибіотиком – синтетичне комбінований засіб.

Зміст:

 • 1 Опис і склад препарату
 • 2 Правила застосування
 • 3 Побічні ефекти Фуцикорта і передозування
 • 4 Відгуки пацієнтів і лікарів

Опис і склад препарату

Фуцикорт – це крем білого кольору з однорідною структурою. Препарат розроблений на основі двох діючих компонентів:

Фуцикорт: відгуки та рекомендації по застосуванню

Бетаметазон

 • Бетаметазону – гормонального речовини, що має протизапальну та протисвербіжну дію.
 • Фузидової кислоти – антибактеріального засобу, що надає негативний вплив на безліч різних мікроорганізмів: нейсерій, клостридій, деякі види коків, серед яких ентеро-, стрепто – і стафілококи.
 • Крем Фуцикорт надає активну протизапальну та протимікробну дію, відмінно знімає свербіж. При попаданні на запалені великі ділянки шкірних покривів Бетаметазон добре всмоктується, оклюзійні пов’язки здатні посилити системний ефект і підвищити навантаження на печінку, де речовина метаболізується, і нирки, через які вона відображається. При нанесенні на шкіру, позбавлену ушкоджень, системне всмоктування обох діючих компонентів вважається незначним.

  Країнами виробниками є Данія та Ірландія. Крем надходить в аптеки в алюмінієвих тубах по 60, 30 і 15 грам і відпускається за рецептом лікаря. Без консультації з фахівцем застосовувати Фуцикорт не рекомендується.

  Правила застосування

  Препарат широко використовується в лікуванні:

  • всіх видів дерматиту
  • екземи
  • хронічного лишаю
  • червоної дискоїдний вовчак

  Крем застосовується як в терапії дорослих людей, так і в педіатрії. Однак маленькі пацієнти, які не досягли п’ятирічного віку, повинні проходити лікування Фуцикортом під контролем і наглядом лікаря, так як підтверджених і офіційних даних про подібної практики не є.

  Фуцикорт: відгуки та рекомендації по застосуванню

  Дерматит

  Фуцикорт наноситься на уражені ділянки тоненьким шаром двічі або тричі на день. Після нанесення на мокнучу шкіру, з якої сочилася сукровиця, особливо коли після цього доведеться виходити на вулицю, рекомендується захистити її пов’язкою. В інших умовах у пов’язках немає необхідності.

  Курс лікування визначає лікар індивідуально. Його тривалість, як правило, становить сім або десять днів. Згідно інструкції, вона не повинна перевищувати двох тижнів, однак у важких випадках лікар може її продовжити до п’яти, що, звичайно, небажано.

  Побічні ефекти Фуцикорта і передозування

  В цілому Фуцикорт добре переноситься пацієнтами. Однак при тривалому або неправильному застосуванні можливі деякі побічні ефекти:

  • З боку шкірних покривів: почервоніння, печіння, свербіж, висип і подразнення. Рідше: акнеподобные вугри, фоллікулез, гіпопігментація, стриї та атрофія окремих ділянок шкіри.
  • З боку ШКТ можна спостерігати: нудоту і блювоту, порушення стільця, ознаки інтоксикації і відсутність апетиту.
  • Нервова система може відреагувати запамороченнями, болями в м’язах і суглобах, сонливістю і апатичними станами.

  Всі ці явища виникають досить рідко і, як правило, оборотні. При їх наявності слід звернутися до лікаря та припинити терапію.

  Як у будь-якого лікарського засобу, у крему є деякі протипоказання. До цього переліку можна віднести реакції після вакцинації і індивідуальну непереносимість. Також Фуцикорт не призначається пацієнтам з:

  Фуцикорт: відгуки та рекомендації по застосуванню

  Крем Фуцикорт

  • на вітряну віспу
  • вірусні та грибковими інфекціями
  • відкритими кровоточить ранами
  • розацеа
  • дерматологічними проявами сифілісу та туберкульозу
  • трофічними виразками

  Дослідження, які підтверджують безпеку Фуцикорта для вагітних, офіційно не проводилися, а при лактації крем дозволяється використовувати на будь-яких шкірних покривах, за винятком молочних залоз. Слід уникати попадання засобу на слизові оболонки і відмовитися на час лікування від алкоголю.

  Надмірно тривале лікування Фуцикортом, як і значне перевищення зазначених доз, може призвести до розвитку многосимптомного захворювання під назвою гіперкортицизм та порушень в роботі надниркових залоз.

  Відгуки пацієнтів і лікарів

  Більшість відгуків про препарат Фуцикорт носить позитивний характер. Ефективність засобу досить висока і становить у середньому 85%, при розумному і правильному застосуванні побічні явища спостерігаються вкрай рідко. Ось кілька відгуків про препарат:

  Фуцикорт: відгуки та рекомендації по застосуванню

  Думка про Фуцикорте

 • Застосовуючи Фуцикорт при лікуванні екземи, досить скоро помітила позитивні результати. Висип зникла, стан шкіри покращився. Для мене головним його достоїнством стала можливість застосування при вагітності. Зрозуміло, що користуватися в цей період чимось подібним небажано, але мій стан змусило зайнятися пошуком ліки, для зниження дискомфорту і болю.
 • Поспішаю поділитися своїми враженнями про кремі Фуцикорт. Все почалося з якихось висипів на тілі, у вигляді декількох плям. Спочатку не надала цьому значення, виявилося даремно. На наступний день плями почали свербіти. Звернулася до лікаря-дерматолога, після чого був викарбуваний діагноз — алергія. Доктор призначив комплексне лікування — вугілля і антигістамінний препарат всередину, а зовнішньо – крем Фуцикорт. Лікуватися почала негайно і вже на ранок цятки значно зблідли і більше не свербіли. І до моєї радості зовсім зникли днів через п’ять. Мазала Фуцикортом 2 рази в день, що дуже зручно (вранці і на ніч).
 • Фуцикорт просто шикарний! Доводиться боротися з екземою років вісім, на ногах вже фактично відкриті рани, а цей крем їх поступово підсушив, не сказати, звичайно, що повністю вилікував, але шкіра виглядає набагато пристойніше, ніж раніше. Погано тільки одне: при контакті зі здоровою шкірою він її висушує до лущення.
 • Чоловік довго страждав від стрептодермії, випадково лікар, навіть не дерматолог, підказала мазь Фуцикорт. Вже роки 4 не згадуємо, до цього мучився років 10.
 • Проте багато пацієнтів пишуть про те, що при деяких захворюваннях застосування крему не призводить до повного виліковування, а лише полегшує симптоматику. Крім того, тривале використання препарату заборонено, тому терапія, як правило, складається з комплексу процедур і заходів, де кожний лікарський засіб доповнюється або з часом замінюється іншим.

  У будь-якому випадку засіб потрібно використовувати строго за призначенням лікаря, в іншому випадку можна не тільки не досягти ефекту, але і ще більше нашкодити своїм багатостраждальним покривом. Довіра до фахівців і виконання їх рекомендацій – єдиний шлях до здорової і красивої шкіри.