Фурагін це антибіотик чи ні: вибірковість дії

Унікальність препарату полягає в тому, що його можна приймати як зовнішньо, так і всередину. Випускається у вигляді таблеток по 50 мг. В упаковці може бути 10, 30 або 100 таблеток. Вітчизняний Препарат з прийнятною для широкого кола покупців ціною.

Зміст:

 • 1 Області застосування Фурагіну як антибактеріального препарату
 • 2 Механізм протимікробної дії препарату Фурагіну
 • 3 Побічні дії, як уникнути негативних явищ
 • 4 Фурагін: інструкція по застосуванню
 • 5 Превентивне використання Фурагіну
 • 6 Лікування циститу Фурагіном

Області застосування Фурагіну як антибактеріального препарату

Це ліки не рідкість, а тому його можна купити в будь-якому аптечному кіоску. Важливо і те, що термін придатності препарату – 60 місяців, значить можна не побоюватися покупки зайвого об’єму препарату.

Фурагін це антибіотик чи ні: вибірковість дії

Уретрит

Всередину його приймають у вигляді таблеток при захворюваннях сечостатевої системи:

 • гострі та хронічні цистити
 • уретрити будь-якого характеру
 • хронічний нефрит

Зовнішнє застосування у вигляді спеціальних серветок або свіжоприготовлених розчинів ще більш широке:

 • гнійні рани
 • ускладнені інфекцією опіки
 • запалення рогівки очей, кон’юнктивіти
 • вагініти
 • стоматити
 • фарингіти

Тобто область застосування вітчизняного бактерицидного препарату Фурагіну надзвичайно широка.

Механізм протимікробної дії препарату Фурагіну

Фурагін це антибіотик чи ні: вибірковість дії

Дії препарату

Діюча речовина Фурагіну — фуразидин, хімічне азотосодержащее речовина з групи нітрофуранів — володіє здатністю впливати на молекули-переносники водню. Тим самим руйнує оболонку бактеріальної клітини стрептококів і стафілококів. Впливає на грампозитивні коки і грамнегативні палички. Крім того Фурагін порушує окислювальні процеси в аеробних мікроорганізмів. Вбиваючи збудників хвороби, Фурагін не заважає організму далі самому справлятися з проблемами.

Є дані, що нітрофурани не тільки не згубно впливають на бактерії-симбионты людини, а впливають на зміцнення імунітету людини. Тобто препарат, розправляючись з провокаторами хвороби, мінімально впливає на корисні мікроорганізми людини. Тому Фурагін не є антибіотиком в класичному розумінні, але має бактерицидну дію відносно певного кола мікроорганізмів, що викликають перераховані захворювання.

У цього препарату є і аналоги. Це відомий багатьом препарат Фурадонін. Діючі речовини цих препаратів схожі по структурі, але не ідентичні. А ось механізм дії однаковий. Фурадонін — імпортний препарат, а тому коштує дорожче. Але доказів більшої його ефективності немає.

Побічні дії, як уникнути негативних явищ

Як і більшість препаратів, Фурагін може викликати побічні явища.

З боку травної системи:

Фурагін це антибіотик чи ні: вибірковість дії

Печія

 • відсутність інтересу до їжі
 • печія
 • нудота, блювота
 • болі в шлунку і кишечнику.

З боку шкіри:

 • підвищене потовиділення
 • висип, алергічні реакції.

З боку нервової системи:

 • запаморочення
 • головний біль
 • порушення сну

При появі хоч би одного або двох таких ознак не варто одразу відміняти препарат, можна лише знизити дозування. Повторення ознак побічної дії повинно стати сигналом до повної відміни препарату та звернення до лікаря. При відсутності можливості звернення до лікаря у разі появи побічних симптомів, необхідно допомогти собі чи своїм близьким. Для цього виконати наступне:

 • відмовитися від прийому препарату
 • пити якомога більше води, щоб посилити виведення препарату
 • у важких випадках – промити шлунок
 • проводити симптоматичне лікування

Побічних симптомів можна і уникнути, якщо знати, що приймати Фурагін не на голодний шлунок, а незабаром після їжі. Запивати тільки водою, об’ємом не менше склянки, щоб знизити концентрацію препарату в організмі.

Часто лікар разом з Фурагіном призначає та антигістамінні препарати (протиалергічні), що значно знижує ризик прояву побічних явищ. В комплекс лікування включають також препарати вітамінів групи В. Все це дозволить провести успішне лікування до кінця.

Враховуючи все викладене можна сказати, що незважаючи на можливість побічних явищ при прийомі Фурагіну, їх можна уникнути або мінімізувати. Для цього треба лише дотримуватися всі рекомендації.

Фурагін: інструкція по застосуванню

Дозування для дорослих:

На початку захворювання, як правило, у перший день призначають по 2 таблетки 4 рази на добу. Години прийому препарату повинні бути розподілені рівномірно протягом дня. Потім, протягом 6-9 днів приймають 3 рази на день по 1-2 таблетки.

Фурагін це антибіотик чи ні: вибірковість дії

Фурагін

Весь курс лікування не повинен бути більше 7-9 днів. Але і менші терміни неприпустимі, лікування потрібно проводити і після зникнення гострих проявів хвороби. Бактерії викликають запальні захворювання перейдуть в стан суперечки, а з мікроорганізмами в такому стані впоратися складно і вони будуть таїтися в очікуванні свого часу. Повторний курс припустимо, але необхідний двотижневу перерву.

Дотримання всіх тонкощів дозволить не тільки впоратися з гострою формою хвороби, але попередить перехід її в хронічну.

Для дітей:

При призначенні Фурагіну необхідно розрахувати масу препарату на добу. На 1 кг ваги дитини має припадати 5 мг препарату. Отриману масу рівномірно розподілити на 3-4 прийоми на добу.

Слід серйозно поставитися до раціону харчування дитини. В меню повинно бути багато білкових продуктів, особливо добре, якщо вони містять у собі вітаміни групи В. Важливий також достатній обсяг пиття: вода, морси, компоти, неміцний чай, розведені натуральні соки.

Вік дитини, щодо якої допустимо застосування препарат – 3 роки. Але у лікарській практиці відомо і про призначення Фурагіну дітей більш раннього віку. Але самим призначати протимікробний препарат дитині не можна. Таке рішення може прийняти тільки фахівець. Тривалість лікування малюків також не менше тижня.

Лікування дітей процес складний і відповідальний, а значить, дрібниць в ній бути не може.

Для вагітних:

Оскільки Фурагін не є антибіотиком, в повному розумінні цього поняття, то він призначається і для лікування вагітних жінок, але тільки під контролем лікаря. Зволікати з лікуванням майбутньої матері не можна. Чим раніше буде розпочато лікування, тим менше буде потрібно препарату. Будь-яке запальне захворювання сечостатевої системи вагітної жінки загрожує зміною навколишнього середовища плода. Не доводиться говорити про те, що будь-які дії можуть порушити хід розвитку майбутньої дитини.

Таким чином, антимікробний препарат Фурагін підходить дуже широкому колу осіб, включаючи дітей і вагітних.

Превентивне використання Фурагіну

Фурагін це антибіотик чи ні: вибірковість дії

Профілактика циститів

Цей препарат використовують при хронічних хворобах сечостатевої системи у період ремісії, застережливо. Ті, хто періодично стикаються з такими хворобами як цистит або уретрит зі страхом чекають загострення, наприклад, при випадковому надмірному охолодженні. В такому разі доречно вжити Фурагін профілактично. Але повний курс не потрібно, достатньо на ніч випити 1-2 таблетки. При підвищеному нічному сечовиділенні, пов’язаному з певними хворобами органів кровообігу і бруньок, профілактичний прийом краще перевести на ті години, коли виведення сечі, навпаки, знижений.

Профілактичний прийом Фурагіну бажаний і перед проведенням урологічних, гінекологічних та колоноскопических обстежень. При таких обстеженнях високий ризик потрапляння різних видів інфекцій, розвиток яких легше попередити. Таблетки Фурагін приймають у такому випадку за півгодини до процедур.

Значить, протимікробний препарат Фурагін має не тільки лікувальним дією при настала хвороби, але і попереджає її.

Незважаючи на повноту поданої тут інформації, хочеться застерегти від самолікування. Консультація та контроль з боку лікаря необхідні. Тільки досвідчений фахівець зможе правильно розробити схему та тривалість прийому і врахує всі нюанси хвороби і стану людини. Адже кожна людина унікальна і однакові хвороби можу вести себе по-різному. Не варто займатися самолікуванням.

Іншою помилкою застосування Фурагіну може стати одночасний його прийом зі спиртовмісними рідинами. Це неприпустимо, так як призводить до прояву і посилення побічних реакцій, особливо з боку нервової системи. Треба пам’ятати, що розпочате лікування переривати не можна з причин, пов’язаних з прийомом спиртного. Краще відмовитися від алкоголю.

Лікування циститу Фурагіном

Хороші показники дає антимікробний препарат Фурагін при лікуванні циститу — поширеного захворювання сечового міхура. Тому він часто призначається урологами при цій хворобі.

Лікування циститу ускладнюється тим, що інфекція викликає його, ховається в складках ненаполненного сечового міхура. Наповнення ж запалення сечового міхура супроводжується болісними позивами до сечовипускання і людина спорожняє його, не даючи стінок повністю розправитися. Виходить порочне коло. Фурагін більшою своєю частиною концентрується саме в сечовому міхурі і справляється зі збудниками хвороби в ньому. Якщо врахувати той факт, що патогенна мікрофлора легко мутує, а тому набуває стійкість до більшості антибіотиків, стають очевидними переваги Фурагіну.

Адже особливістю нітрофуранів є вибірковість дії і відсутність звикання хвороботворних бактерій до нього. Тому Фурагін можна використовувати повторно, якщо виникне необхідність.

Фурагін використовують не тільки для лікування людей, але і у ветеринарній практиці.

Розглянутий препарат володіє цілим спектром позитивних характеристик і може бути використаний стосовно широкого кола осіб. Призначається для лікування запальних захворювань сечостатевої системи, шкіри, а також для профілактики цих недуг.