Грибкова інфекція сечовивідних шляхів: симптоми, діагностика і лікування грибкової інфекції сечовивідних шляхів

Зміст статті:

  • Симптоми грибкової інфекції сечовивідних шляхів
  • Діагностика грибкової інфекції сечовивідних шляхів
  • Лікування грибкової інфекції сечовивідних шляхів

Грибкова інфекція сечовивідного тракту первинно вражає сечовий міхур і нирки.

Рід Candda, найбільш частий збудник, може бути присутнім в організмі людини і в нормі. Диференціювання колонізації Candda від інфікування вимагає оцінки тканинної реакції. Всі інвазивні гриби можуть інфікувати нирки як частина системного або диссеминированого мікотичної процесу. Тільки їх присутність достатньо для діагнозу. Інфікування нижніх сечовивідних шляхів Candda зазвичай виникає на тлі катетеризації сечового міхура, як правило, після бактеріурії та антибактеріальної терапії, хоча Candda і бактеріальна інфекція часто можуть виникнути одночасно. Кандидозний простатит виникає нечасто у пацієнтів з цукровим діабетом зазвичай після інструментальних втручань.

Кандидоз нирки зазвичай виникає гематогенним шляхом і, як правило, з ШКТ. Висхідна інфекція може розвинутися також, на тлі нефростомических дренажів, катетерів і стентів. В групі високого ризику знаходяться иммунокомпромитированные пацієнти в результаті пухлинних уражень, Сніду, хіміотерапії або впливу іммуносупрессантів. Основним джерелом кандидемії у таких пацієнтів у стаціонарі є внутрішньосудинні катетери. Трансплантація нирки підвищує ризик в результаті комбінації таких чинників, як присутність внутрішньосудинних катетерів, стентів, антибіотиків, неспроможність анастомозів, обструкція і імуносупресивна терапія.


Симптоми грибкової інфекції сечовивідних шляхів

Більшість пацієнтів з кандидурией не пред’являють скарг, але мають легко ідентифікуються фактори ризику. Може Candda викликати симптоматичний уретрит питання спірне. Грибкова Причини цих симптомів у чоловіків може бути прийнята до уваги, коли виключені всі інші причини уретриту. Кандидозний уретрит у жінок зустрічається рідко; однак при кандидозному кольпіті дизурія може виникнути в результаті контакту сечі з запаленими периуретральными тканинами.

Кандидозний цистит виявляється почастішанням, імперативністю сечовипускання, дизурією та надлонной болем. Гематурія часто зустрічається і у пацієнтів з погано контрольованим цукровим діабетом. Більшість пацієнтів з гематогенним нирковим кандидозом мають мізерні ниркові симптоми, але можуть мати антибіотик-резистентну лихоманку, кандидурию і незрозуміле погіршення функції нирок. У рідкісних випадках розвивається папілярні некроз і може формуватися інтра – і перинефральний абсцес. Можуть бути присутні ознаки дисемінації грибкової інфекції в інші органи.

Діагностика грибкової інфекції сечовивідних шляхів

Діагноз заснований на виділенні культури грибів зазвичай з сечі. Межа, при якій ступінь кандидурии відображає справжню кандидозную ІМП, а не тільки колонізацію або контамінацію, невідома. Цистит зазвичай діагностують у пацієнтів групи високого ризику з кандидурией за наявності ознак запалення і подразнення. Цистоскопія УЗД нирок і сечового міхура можуть допомогти виявити безоары і обструкцію.

Лихоманка, кандидурія і іноді пасаж клубків грибкового міцелію припускають висхідний нирковий кандидоз. Хоча ниркова функція часто посилюється, тяжка ниркова недостатність розвивається рідко без инфраренальной обструкції. Додаткові методи візуалізації можуть допомогти оцінити ступінь залучення сечовивідних шляхів. Посіви крові на Candda зазвичай негативні.

Незрозуміла кандидурія повинна спонукати до оцінки структурної патології сечовивідних шляхів.

Лікування грибкової інфекції сечовивідних шляхів

Колонізація катетерів грибами не потребує лікування. Безсимптомна кандидурія рідко вимагає лікування. Кандидурию необхідно лікувати у пацієнтів з характерними симптомами, нейтропенією, трансплантованої ниркою і потребують урологічних маніпуляціях. Стенти і катетери Фолея повинні бути по можливості видалені. Ефективно лікування флуконазолом і амфотерицином Ст. При відсутності ниркової недостатності флуцитозин може допомогти ліквідувати кандидурию, обумовлену не albcans. Однак при монотерапії флуцитозином може швидко розвинутися резистентність. Введення в сечовий міхур розчину амфотерицину В може тимчасово усунути кандидурию, але показано в рідкісних випадках. Навіть при явно успішної місцевої або системної протигрибкової терапії кандидурии рецидиви виникають часто, що ймовірно обумовлено продовженням використання катетерів.

У пацієнтів з нирковим кандидозом амфотерицин В та флуконазол у високих дозах однаково ефективні для первинної терапії інвазивної інфекції С. albcans і tropcals. Навіть якщо амфотерицин В застосовано початково, він повинен бути заміщений прийомом всередину флуконазолу на початку курсу терапії. Однак деякі менш поширені види Candda нечутливими до флуконазолу.