Календарний метод контрацепції, а також метод контрацепції за допомогою протизаплідних свічок

Існує безліч різних методів контрацепції. Просто безліч. І зараз ми з вами розглянемо ритмічний або календарний метод контрацепції. Як ви, напевно, зрозуміли, що це одне і те ж. А також ви докладно познайомитеся з методом контрацепції за допомогою протизаплідних свічок.

Отже, в чому полягає календарний метод контрацепції? (Надалі будемо називати його саме так) Його суть в тому, що пара утримується від сексу в період наближення і закінчення овуляції. Як дізнатися овуляцію, докладно написано тут.

Чи ефективний календарний метод контрацепції?

Взагалі це досить-таки не ефективний спосіб контрацепції, тому що овуляція може бути різною, тобто в один місяць в таке-то число, на наступний місяць — вже в інший день. Вирахувати точно овуляцію може тільки жінка з чітко встановленим циклом. Але і тут є певні похибки, погодьтеся. Овуляція залежить від способу життя, харчування, і навіть може трохи збитися при гормональному збої. Тому я не раджу довірятися такому ненадійному методом.

Які ще існують методи контрацепції?

Зараз давайте розглянемо метод контрацепції — протизаплідні свічки.

Протизаплідні свічки підрозділяються на кілька видів. В одних із видів міститься у складі нонаксиналон, а в інших — хлорид бензалконію. Присутні речовини у протизаплідних свічках сприяють руйнуванню мембрани сперматозоїдів. З-за цього знижується їх активність, внаслідок чого вагітність не настає. Але попереджаю, що цей метод не дуже ефективний. У 20% жінок небажана вагітність все-таки наступає. Також вона може настати і внаслідок неправильного використання препарату або ж з-за неправильного зберігання препарату. Дорогі жінки, до речей, пов’язаних зі здоров’ям, у тому числі і контрацепції, потрібно ставитися дуже уважно і обережно. Адже це ваше здоров’я, і якщо ви хоч трохи не підете інструкції, може статися вагітність. А ви готові стати батьками?

 

 

Також хотілося б відзначити тривалість дії протизаплідних свічок. Більшість виробників перебільшують їх дії, щоб прилягти якомога більше покупців. Але орієнтуйтеся на те, що їх тривалість дії — близько 40 хвилин. І якщо у вас через півгодини намічається другий статевий акт, краще всього скористайтесь другий протизаплідною свічкою, щоб зменшити ризик небажаної вагітності.

Пам’ятайте, що даний метод не настільки ефективний. І якщо ви ведете активне статеве життя, вам такий метод не підходить, він не дасть вам 100% гарантії. Але зате це прийнятний варіант для тих, кому протипоказані внутрішньоматкова спіраль і оральні контрацептиви.

Як і всі методи контрацепції, протизаплідні свічки мають і побічні ефекти. Якщо довго користуватися ними, може виникнути дисбактеріоз піхви, а також печіння, свербіж. Подумайте, чи підійде вам такий метод контрацепції?

Дуже хорошим плюсом протизаплідних свічок є змазка. Під час статевого акту її виділяється досить велика кількість. Це підходить для тих, у кого проблеми з природною мастилом.

Виходячи з вище написаного, можна сказати, що даний метод не підходить для постійного захисту. Кращий варіант — користуватися додатковими методами контрацепції, наприклад, презервативами. Вони в більшій мірі захистять вас від небажаної вагітності, а також дозволять вберегтися від захворювань, що передаються статевим шляхом.

Удачі вам, дорогі друзі!