Капотен при підвищеному тиску і сумісність з алкоголем при гіпертонії

Зміст статті:

 • 1 Чому підвищується тиск?
 • 2 Інструкція по застосуванню препарату
 • 3 Протипоказання і побічні дії
 • 4 чи Можна вживати спиртне під час лікування Капотеном?

Підвищений тиск – це проблема багатьох людей літнього і навіть молодого віку. Найчастіше гіпертонія розвивається поступово, тому мало хто своєчасно звертається до лікаря, щоб йому надали необхідну медичну допомогу, що призводить до тяжких наслідків.

Що робити для усунення ознак захворювання? Щоб вилікувати артеріальну гіпертензію прийому лікарських засобів буде недостатньо.

Тому хворому слід повністю переглянути свій спосіб життя: стежити за харчуванням, зайнятися спортом і звичайно ж відмовитися від шкідливих звичок. Адже тютюнопаління, алкоголь і гіпертонія збільшує ймовірність підвищення тиску, з-за чого захворювання може перейти в критичну форму.

Багато таблетки можуть ефективно знизити ПЕКЛО. Одним з кращих засобів є Капотен, прийом якого можна поєднувати з таким ліками, як Пентовіт (ціна від 108 рублів).

Однак перш ніж приймати такі кошти, потрібно ознайомитися з інструкцією, протипоказаннями, можливими побічними ефектами і дізнатися в якому випадку можна або не можна поєднувати ліки з іншими препаратами та алкоголем.

Чому підвищується тиск?

Капотен при підвищеному тиску і сумісність з алкоголем при гіпертоніїАртеріальний тиск збільшується із-за багатьох причин. Так, виникнення гіпертензії сприяють порушення у функціонуванні нервової системи. Для нормалізації стану у цьому випадку можна приймати Пентовіт.

Крім того, скачків артеріального тиску сприяють збої в метаболічних процесах і розбалансування іонного обмета в клітинах. Також артеріальна гіпертензія часто розвивається, якщо в крові відзначається підвищений вміст натрію, коли серце викидає за одне скорочення більшу кількість крові.

Крім того, підвищений вміст кальцію призводить до спазму гладкої мускулатури, яка підтримує судинні стінки, що відображається на рівні АТ.

В ? випадків артеріальна гіпертензія виникає з-за атеросклерозних утворень на судинних стінках. Так, для оптимізації кровопостачання організму, коли судини звужені, серце працює в інтенсивному режимі, після чого тиск швидко підвищується.

Ще одним фактором, що впливає на рівень АТ, є зайва вага. У повних людей часто присутня атеросклероз, що також відбивається на показниках тиску.

Захворювання нирок призводять до виділення активних речовин, провокують виникнення артеріальної гіпертензії.

Психічне перенапруження і алкоголь при гіпертонії сприяють посиленому виробленню гормонів стресу (серотонін, адреналін). В результаті серце починає часто битися, перекачуючи великий об’єм крові, з-за чого збільшується тиск.

У такому випадку потрібно перестати вживати спиртне, а для нормалізації емоційного стану можна приймати таблетки Пентовіт, що містять вітаміни групи В. Відгуки пацієнтів, які приймають це засіб, свідчить, що воно швидко відновлює психоемоційний фон і покращує загальний стан здоров’я.

Пентовіт – це джерело вітамінів групи В. Так, вітамін В 12 позитивно впливає на нервову систему і роботу нирок, що дозволяє попередити розвиток артеріальної гіпертензії на тлі стресів і появі гіпертонічної нефропатії.

Також Пентовіт містить фолієву кислоту, стимулюючу вироблення червоних кров’яних тілець, і вітамін В1, який бере участь у нервово-м’язової регуляції. А вітамін В6 підтримує нормальне функціонування периферичної та центральної НС.

Пентовіт п’ють 3 р. в день по 2-4 таблетки. Курс терапії – не менше 21 дня.

Пентовіт не можна пити з алкоголем, адже він зменшує всмоктування вітаміну В1, а сумісність алкоголю з В6 знижує активність леводопи.

Крім Пентовита для підтримки серцево-судинної системи можна приймати наступні вітаміни:

 • Вітрум Кардіо Омега-3 (ціна від 350 рублів);
 • Антиокс (вартість від 76 рублів);
 • Направить (ціна від 130 рублів);
 • Максі-ос та інші.

Інструкція по застосуванню препарату

Капотен при підвищеному тиску і сумісність з алкоголем при гіпертоніїІнструкція по застосуванню свідчить, що таблетки призначають при високому тиску і гіпертонічному кризі. Діючий компонент препарату – каптоприл – інгібітор ангіотензинперетворюючого ферменту.

Ліки пригнічує процес утворення ангіотензину, після чого знижується викид альдостерону. На тлі цього знижується артеріальний тиск, розширюються судини, підсилюється кровотік і зменшується навантаження на серце, тому його можна приймати навіть при гіпертонічному кризі.

Також відбувається зниження деградації брадикаркинина і підвищення освіти Pg. При цьому ишемизированный міокард починає інтенсивно забезпечуватися кров’ю, а агрегація тромбоцитів знижується.

Але як швидко і скільки діє Капотен? Зменшення тиску відзначається через 1 годину після прийому засобу. Тривалість ефекту залежить від дози препарату, вона стає оптимальною протягом 2-3 тижнів.

Варто зауважити, що клінічні дослідження довели хорошу переносимість ліків при легкій і середньої гіпертензії та при кризі, що підтверджують відгуки більшості гіпертоніків.

Таблетки Капотен мають білий колір з кремовим відтінком, їх форма квадратна, а округлі краю. У одній пігулці міститься:

 • каптоприл – 25 мг;
 • лактози моногідрат – 25 мг;
 • мікрокристалічна целюлоза – 40 мг;
 • стеаринова кислота – 3 мг;
 • кукурудзяний крохмаль – 7 мг;
 • лактози моногідрат – 25 мг.
 • Таблетки потрібно приймати правильно: всередину і робити це потрібно за 60 хвилин до їжі. Дозування встановлює лікар, враховуючи вік, перебіг, характер хвороби та інші індивідуальні особливості пацієнта. Ціна препарату коливається від 137до 300 рублів.

  Для лікування гіпертонії мінімальна доза препарату – 12.5 мг, яку слід пити двічі на добу. У разі потреби дозу збільшують через кожні 2-4 тижні до отримання необхідного результату.

  Коли артеріальна гіпертензія м’яка або помірна, то необхідна підтримуюча доза становить 25 мг двічі на добу. Максимальна кількість Капотена на добу – 50 мг 2 р. на день.

  При важкій АГ і гіпертонічному кризі мінімальна доза – 12,5 мг два рази в день. Кількість препарату можна поступово збільшувати до 150 мг на добу, при цьому дозу потрібно розділити на три прийоми по 50 мг.

  Інструкція по застосуванню Капотена свідчить, що ці таблетки, крім артеріальної гіпертензії, п’ють при:

  • діабетичної нефропатії;
  • порушення функціонування ЛШ після інфаркту міокарда;
  • серцевої недостатності.

  Протипоказання і побічні дії

  Незважаючи на те, що Капотен – це добре переносимий та високоефективний препарат, який застосовують навіть при гіпертонічному кризі, існує низка протипоказань до його використання:

 • гіперкаліємія;
 • набряк Квінке;
 • двосторонній стеноз ниркових артерій;
 • збої в роботі печінки і нирок;
 • вік до 18 років;
 • непереносимість складових компонентів засобу;
 • вагітність і період лактації;
 • стеноз гирла аорти.
 • Крім того, інструкція по застосуванню повідомляє, що Капотен може спровокувати виникнення побічних реакцій:

  • біль у животі, діарея;
  • периферичні набряки;
  • висипання на шкірі, еритема;
  • гепатит;
  • гіпотензія;
  • сонливість;
  • тахікардія;
  • припливи крові до обличчя.

  Також після лікування Капотеном може з’явитися стоматит, сухість у роті, кашель, порушення смакових відчуттів. Крім того, відгуки пацієнтів вказують на виникнення запаморочення, бронхоспазму та набряку легень.

  Чи можна вживати спиртне під час лікування Капотеном?

  Капотен при підвищеному тиску і сумісність з алкоголем при гіпертоніїТак як таблетки сприяють розширенню судин, то тиск істотно знижується. Разом з тим, вино також надає подібний ефект.

  Так, гіпертонія і алкоголь в деяких випадках навіть сумісні, так як після вживання спиртного через незначний час розширюються судини, завдяки чому кров добре циркулює, що дозволяє домогтися зниження тиску. Отже, в деяких випадках Капотен і алкоголь може зробити сильний антигіпертензивну дію, що підтверджують відгуки гіпертоніків.

  Варто зауважити, що сильною небезпеки, якщо вживати невелику кількість спиртного після прийому ліків немає. Але запивати таблетки алкоголем не варто, адже в такому разі може знадобиться швидка допомога.

  Якщо Капотен, алкоголь приймати одночасно, то буде надано дуже сильний гіпотензивну дію, що може призвести до гіпотонії. Тому через нетривалий час після прийому може з’явитися нудота, блювання і головний біль. При цьому порушиться функціонування нирок, внаслідок чого з’явиться набряклість.

  Крім того, відгуки лікарів і пацієнтів вказують, що іноді спільне застосування Капотена і спиртного викликає гостру ниркову недостатність. Тому, щоб не знадобилася швидка допомога краще не поєднувати ліки з алкоголем.

  Якщо Капотен, як і Пентовіт, був виписаний пацієнту в якості насичення організму корисними елементами (калій, вітамін В), то поєднання цих препаратів з вином або горілкою нейтралізує їх дію. В такому разі не вдасться добитися зниження артеріального тиску.

  Якщо гіпертензія розвивається на фоні захворювань судин і серця, то поєднання: «гіпертонія + алкоголь» абсолютно протипоказано. Адже навіть мінімальна доза спиртного призведе до різкого збільшення ПЕКЛО, що трапляється при гіпертонічному кризі і гострої серцевої недостатності, тому доведеться викликати швидку допомогу.

  Однак, коли тиск підвищується під час похмілля, то можна приймати таблетки Капотен. Але тільки при відсутності серцевої або ниркової недостатності.

  Таким чином, в більшій частині випадків Капотен і алкоголь несумісні, що підтверджує інструкція до препарату. Але в деяких ситуаціях, наприклад, коли тиск підвищується рідко і незначно, а кількість випитого спиртного мінімальне, антигипертензивыне таблетки приймати все-таки можна. Але слід проявити крайню обережність, щоб потім не довелося викликати швидку допомогу.

  Відео до цієї статті покаже, як діє Капотен.