Кавінтон дітям: відгуки батьків та рекомендації педіатрів

Кавінтон є досить ефективним серйозним препаратом з групи ноотропів. Він призначається при різних неврологічних патологіях, а в інструкції прописано, що засіб протипоказаний дітям і підліткам до вісімнадцяти років. Тому хвилювання і сумніви батьків, коли малюкам прописують Кавінтон, цілком зрозумілі. І все ж, як вчинити, довіритися лікарю або шукати альтернативні методи лікування?

Зміст:

 • 1 чи Можна давати Кавінтон діткам до року?
 • 2 Кавінтон для маленьких пацієнтів: показання до застосування
 • 3 Способи застосування і дозування
 • 4 Протипоказання і побічні ефекти
 • 5 Відгуки про препарат

Чи можна давати Кавінтон діткам до року?

Діти, особливо немовлята – дуже тендітна категорія, їм протипоказано більшість лікарських засобів. Однак залишати без належної уваги розвиваються у них хвороби не менш небезпечно. Тому Кавінтон використовується в медичній практиці для лікування малюків вже з першого місяця життя, незважаючи на численні суперечки і дискусії.

Кавінтон дітям: відгуки батьків та рекомендації педіатрів

Малюки до року

Препарат призначається дітям у виключно рідкісних випадках, коли, на думку лікаря, користь від нього значно переважає над ризиком побічних ефектів, а відсутність лікування загрожує важкими наслідками. Треба сказати, роблячи такий висновок і призначення, лікар бере на себе дуже велику відповідальність і повинен постійно контролювати стан маленького пацієнта.

Багато проблем зі здоров’ям у дитячому віці пов’язані з кисневим голодуванням головного мозку, клітини якого просто не можуть правильно розвиватися при нестачі кисню та інших поживних речовин. Це захворювання отримало назву Енцефалопатія, якщо воно діагностується при внутрішньоутробному дозріванні плоду або в перший тиждень після пологів, її називають перинатальної.

При грамотному і своєчасному лікуванні серйозність наслідків може бути зведена до мінімуму. Без нього у дитини можуть залишитися на все життя такі симптоми, як головний біль, приглухуватість або проблеми із зором, неврологічні розлади та інші проблеми аж до епілепсії та церебрального паралічу.

Таким чином, перед призначенням Кавінтону немовляті, невролог ретельно зважує всі «за» і «проти», співвідносить можливі ризики від лікування та його відсутності. Батькам же в цій ситуації можна порадити: зверніться до лікаря причину його рішення і точний діагноз дитини. Якщо ступінь довіри до лікаря не занадто висока, варто проконсультуватися у декількох фахівців.

Кавінтон для маленьких пацієнтів: показання до застосування

Перш ніж міркувати про цілях застосування Кавінтону слід вивчити його склад і механізм дії. Препарат виробляється на основі природного компонента, що отримується з рослини барвінок, випускається у формі таблеток та розчину для внутрішньовенних ін’єкцій. У нього чимало аналогів: Вінпоцетин, Цинаризин, Мексидол, більш економний і безпечний Пірацетам і т. д.

Кавінтон, впливаючи на гладку мускулатуру судин головного мозку (ГМ), розслаблює їх і покращує кровообіг. В результаті мозкові клітини отримують більше кисню і поживних речовин, починають працювати і розвиватися активніше. Препарат призначається в дитячому віці при наступних станах і патологіях:

Кавінтон дітям: відгуки батьків та рекомендації педіатрів

Кавінтон

 • Гіпоксії мозку у новонароджених в результаті родової травми або внутрішньоутробного кисневого голодування.
 • Енцефалопатії. Кавінтон сприяє відновленню функції мозкових тканин, постраждалих від нестачі кисню.
 • Приглухуватості і зниження зору, викликаними поганою мозковим кровопостачанням.
 • Підвищений ризик судомного синдрому при травмах головного мозку.
 • Епілепсії в якості додаткової терапії, що дозволяє збільшити проміжки між нападами, і знизити інтенсивність судом і конвульсій.

Найбільш частими симптомами таких відхилень є головні болі і запаморочення, судоми, порушення сну, гіперактивність, порушення пам’яті, недостатність мозкової діяльності, нервові і психічні розлади.

Основною особливістю Кавінтону вважається те, що він стимулює приплив крові до пошкодженим відділах мозку і практично не впливає на здорові тканини. Крім того, препарат надійно захищає клітини і тканини ГМ новонародженого від безлічі пошкоджуючих факторів: впливу токсичних продуктів обмінних процесів або елементів розпаду уражених клітин і тканин.

Лікування новонароджених за допомогою Кавінтону може бути розпочато ще в пологовому будинку і продовжено в амбулаторному або стаціонарному режимі. Безумовно, внутрішньовенні ін’єкції проводяться виключно в лікарнях, під пильним контролем лікаря. Така терапія вважається більш ефективною, отже, і побічні дії можуть бути більш вираженими.

Способи застосування і дозування

Методику лікування та дозування підбирає досвідчений лікар, враховуючи стан і індивідуальні особливості маленького організму. Давати препарат дитині без призначення лікаря або самовільно замінювати його аналогами вкрай не рекомендується, це може привести до досить серйозних наслідків.

Кавінтон випускається в таблетках по 5 мг і в ампулах по два, п’ять і десять мілілітрів. В цілому спосіб застосування залежить від діагнозу, а доза-від маси тіла дитини.

Кавінтон дітям: відгуки батьків та рекомендації педіатрів

Правила дозування

Для попередження судомних синдромів Кавінтон призначається внутрішньовенно, розведений 5%-м розчином глюкози. Добова доза становить від 8 до 10 мл на кожен кілограм ваги дитини, курс лікування два або три тижні. Після цього препарат може бути призначений перорально з розрахунку 0,5-1мг на кілограм маси тіла. Тривалість такої терапії визначає лікар.

При патології ЦНС (центральної нервової системи) Кавінтон теж застосовують внутрішньовенно, розводячи в розчині глюкози або натрію хлориду. Добова доза 10-20мл, введення проводиться тільки краплинно, струменеві ін’єкції неприпустимі. Курс лечения10-20 днів з переходом на наступний пероральний прийом.

Весь період лікування дитина перебуває під пильним лікарським контролем, так як препарат має ряд протипоказань і побічних ефектів. Тому дуже важливо дотримуватися встановленої дози і виконувати всі приписи лікаря.

Протипоказання і побічні ефекти

Згідно з доданою інструкцією Кавінтон протипоказаний при:

 • Індивідуальної непереносимості і підвищеної
  Кавінтон дітям: відгуки батьків та рекомендації педіатрів

  Вагітним протипоказано

  чутливості до компонентів препарату, у тому числі до Винпоцетину.

 • Важких формах аритмії та ішемічної хвороби серця.
 • Непереносимості лактози.
 • Вираженої ниркової і печінкової недостатності.
 • Вагітності та лактації.
 • Вік до вісімнадцяти років теж значиться в списку протипоказань, але це не означає, що засіб неодмінно зашкодить дитині. Просто дослідні дані про таку практику офіційно відсутні, тобто повна безпека не гарантована.

  У переліку побічних дій присутні:

  • загальна слабкість, головні болі і запаморочення, порушення сну (від підвищеної сонливості до безсоння)
  • відчуття сухості в роті, можливі нудота або печія
  • зниження артеріального тиску і тахікардія
  • алергічні реакції, шкірний висип, кропив’янка

  Як показує медична практика, більшість малюків добре переносять препарат, побічні ефекти спостерігаються дуже рідко. Якщо засіб підходить дитині, доза та режим лікування підібрані правильно, побоюватися негативних наслідків не варто.

  Відгуки про препарат

  В цілому відгуки про препарат та застосування його в лікуванні маленьких пацієнтів носять позитивний характер. Батьки і педіатри стверджують, що перші поліпшення спостерігаються вже через 10-12 днів після початку терапії.

  Відомий педіатр Комаровський вважає даний препарат досить ефективним, а його обґрунтоване і адекватне застосування серед малюків допустимим і виправданим.

  Якщо говорити про відгуки батьків, то вони дуже різняться. Деякі мами чекають моментального ефекту, інші бояться побічних ефектів, навіть при повній їх відсутності. Ось відгук одного з досвідчених матусь:

  У моєї дитини в 2 місяці діагностували підвищений внутрішньочерепний тиск (ВЧТ), від якого малюк щодня почував себе гірше і гірше. Постійно кричав, перериваючись тільки на їжу та на неспокійний короткочасний сон. Пологи були, здавалося б, не дуже важкі, але була гіпоксія невелика, як наслідок діагноз ПЕП (перинатальна енцефалопатія).

  Після УЗД лікар прописав Кавінтон, який для дітей готують у вигляді особливого порошку в суміші з білою глиною. Він продається вже дозованим, і кожна доза упакована в окремий пакетик.

  Приймати Кавінтон потрібно було після їжі, я розводила його в грудному молоці. Давала дитині його два рази в день, перший раз вранці, другий раз потрібно до 18:00 встигнути прийняти. Якщо не встигаєш, то краще на наступний день перенести. Так як у дитини при пізньому прийнятті ліки може порушитися сон в результаті перезбудження.

  Приймали протягом 2 місяців, покращення вже намітилося через тиждень, а через місяць наші крики припинилися, дитина стала спокійніше, і ми нарешті почали спати по ночах. Ще через місяць ми зовсім забули, що це таке ВЧТ, і досі (дитині вже 2 роки) у нас з неврології немає ніяких проблем.

  Таких відгуків на сторінках інтернету набагато більше, ніж негативних. Батькам же слід пам’ятати одне золоте правило: при сумнівах в компетентності дитячого лікаря та його призначення, потрібно консультуватися у інших фахівців. Скасовувати ж лікування не можна самовільно, це тільки погіршить стан малюка, який відчайдушно потребує допомоги.