Кровотеча після біопсії шийки матки: провокуючий фактор

Біопсія шийки матки – процедура, що застосовується для діагностики різних патологій репродуктивної системи у жінок. Така операція носить інвазивний характер, а тому може спровокувати ряд ускладнень. Кровотеча шийки матки у післяопераційний період – одне з найпоширеніших серед них.

Зміст:

 • 1 Характеристика процедури
 • 2 Негативні наслідки
 • 3 Підготовка до процедури
 • 4 Післяопераційний період

Характеристика процедури

Біопсія – один з гістологічних методів діагностики. Суть операції полягає в хірургічному одержання зразка для проведення лабораторного аналізу – невеликого шматочка тканини маткової шийки. Отриманий матеріал в подальшому обстежується з метою виявлення ознак патологічних процесів.

Процедура використовується для діагностики таких захворювань:

Кровотеча після біопсії шийки матки: провокуючий фактор

Аномалії матки і шийки матки

 • патології, викликані вірусом папіломи
 • ерозійні процеси
 • онкологічні захворювання
 • вроджені аномалії розвитку матки
 • передракові стани
 • безпліддя

Існують різні способи виконання біопсії. Їх відмітними особливостями є локалізація взятого на аналіз ділянки тканини, кількість зразків, метод впровадження в орган.

В деяких випадках проведення біопсії категорично протипоказано. В першу чергу, це відноситься до жінок, які страждають захворюваннями, пов’язаними з порушенням згортання крові. Операція протипоказана до проведення при наявності інфекційних недуг у гострій формі. Також не рекомендується здійснювати біопсію при наявності симптомів розладів, викликаних прийомом гормональних препаратів.

Перед проведенням пацієнту необхідно пройти допоміжні медичні обстеження, що дозволяють визначити факт наявності протипоказань. При необхідності здійснюється їх лікування, і тільки після цього проводиться біопсія.

Негативні наслідки

Різні побічні явища після операції розвиваються практично у кожної жінки. Однак такі недуги мають слабовиражений характер, і в переважній більшості випадків зникають самостійно. Ступінь інтенсивності симптомів у післяопераційний період багато в чому залежить від індивідуальних особливостей пацієнта. На наявність патологічного процесу після процедури може вказувати ряд факторів.

Кровотеча після біопсії шийки матки: провокуючий фактор

Наслідком може служити кровотеча

Симптоми порушень:

 • різкі болі в області таза
 • істотне підвищення температури
 • загальне нездужання, слабкість
 • вагінальні виділення з неприємними запахами
 • виділення згустків крові

В цілому, кровотеча після біопсії шийки матки не завжди носить патологічний характер. У природних випадках кількість виділеної крові незначне, і спостерігається не більше двох днів після діагностики. У разі, якщо кровотеча супроводжується болями, що триває більше 2 днів і поєднується з іншими описаними симптомами, потрібно максимально швидко звернутися за допомогою фахівця.

Біопсія – добре переноситься жіночим організмом процедура, зважаючи на негативні наслідки виникають вкрай рідко.

В більшості випадків їх виникнення свідчить про наявність певних порушень в організмі, супутніх захворювань або інших провокуючих факторів. Причини розвитку кровотечі можуть також бути пов’язані з порушенням технології проведення операції.

Перед виконанням процедури необхідно пам’ятати про ймовірність розвитку ряду побічних явищ і можливості серйозних ускладнень, які потребують медичного втручання.

Підготовка до процедури

Перед проведенням операції необхідно здійснити ряд підготовчих процедур. Це істотно знижує ймовірність побічних явищ і ускладнень, а також позитивно впливає на достовірність результатів діагностики.

Кровотеча після біопсії шийки матки: провокуючий фактор

Вивчення матеріалу

Спеціальна підготовка проводиться тільки в тому випадку, якщо вона буде проводитися під місцевим або загальним наркозом. Під місцевою анестезією процедура здійснюється при зниженому порозі больової чутливості. В даному випадку, пацієнту необхідно за 12 годин до процедури відмовитися від їжі і практично всіх видів напоїв.

При наявності потреби пацієнта можуть бути призначені очисні клізми, необхідні для запобігання мимовільної дефекації. Чистку кишечника можна проводити в домашніх умовах, однак робити це слід безпосередньо перед відвідуванням медичного закладу.

Операція може здійснюватися тільки в певний період менструального циклу. Це пов’язано з тим, що процедура ефективна лише у визначений проміжок, та в інших випадках може дати недостовірні результати через зміни гормонального фону і інших специфічних факторів. Найчастіше матеріал на аналіз забирається на початку нового циклу.

Перед процедурою, в деяких випадках призначаються жінкам аналізи, спрямовані на виявлення в організмі вірусних інфекцій, у тому числі Сніду та гепатиту, які можуть спровокувати ускладнення при ураженні шийки матки.

Правильна підготовка дозволяє істотно знизити ймовірність побічних ефектів, у тому числі крововтрати.

Післяопераційний період

Нерідко кровотечі виникають через порушення реабілітаційного режиму. У післяопераційний період треба дотримувати ряд правил, що сприяє швидкому відновленню організму.

Кровотеча після біопсії шийки матки: провокуючий фактор

Як прискорити процес відновлення

У першу чергу, обмеження стосуються фізичних навантажень. Жінкам не можна виконувати вправи, займатися спортом або забезпечувати своєму організму будь-які інші види фізичних навантажень. Протипоказано піднімати будь-які важкі предмети. В період реабілітації жінкам рекомендується відмовитися від здійснення статевих актів як мінімум в перші 10 днів.

Також не можна використовувати будь-які види лікарських або гігієнічних засобів, що випускаються у формі вагінальних свічок. Таке обмеження викликане не тільки можливим фізичним впливом на уражену ділянку тканини шийки матки, але і ймовірність проникнення інфекції, тим більше що в даний проміжок часу епітеліальний шар даного органу більш чутливий.

Крім вагінальний супозиторій, що жінкам не слід приймати будь-які лікарські засоби, чиї активні компоненти провокують розрідження крові або збільшення артеріального тиску. При порушенні даного обмеження ймовірність розвитку рясних кровотеч підвищується.

Після операції дуже важливо дотримуватися реабілітаційний режим, який передбачає низку обмежень, а його тривалість призначається індивідуально залежно від фізіологічних особливостей пацієнта.

Розвиток кровотеч після біопсії — поширений побічний ефект операції. У разі, якщо виділення крові є рясним, триває більше 2 днів і супроводжується рядом інших симптомів, необхідна допомогою з боку медичних працівників.