Лазерне лікування гіпергідрозу або підвищеної пітливості

Проблема високого рівня потовиділення турбує як чоловіків, так і жінок, незалежно від віку. І у тих і у інших на появу її впливає цілий ряд причин, починаючи від способу життя і ваги і закінчуючи гормональними змінами в організмі. Так чи інакше, але надмірна пітливість заважає жити, завдаючи відчутний дискомфорт, встаючи на шляху до гармонійної соціалізації. Сучасні методи дозволяють провести лікування гіпергідрозу лазером за один сеанс. Коли процедура виправдана, з якими ризиками пов’язана і у скільки обійдеться?

Зміст

 • Кому рекомендують і які переваги має процедура
 • Кому протипоказано лазерне лікування
 • Як проходить лікування — основні принципи лазеротерапії
 • Рекомендації для пацієнтів після процедури
 • Ціна питання — у скільки обійдуться сухі пахви
 • Про можливі наслідки — ризики і ускладнення

Кому рекомендують і які переваги має процедура

Потрібно навчитися відрізняти підвищену пітливість, як ознака захворювання і гіпергідроз хронічний, викликаний особливостями організму. У першому випадку рішенням стане лікування безпосередньо причини, що викликає пітливість. У другому впливають на організм з метою впливу на роботу потових залоз для зниження рівня гіпергідрозу.

Лазерне лікування гіпергідрозу або підвищеної пітливості

Процедуру лікування лазером рекомендують проводити при локальному і генералізованому гіпергідрозі, який вражає окремі ділянки тіла:

 • стопи;
 • долоні;
 • пахвові западини.

Також лазерне вплив показано людям, які страждають підвищеним потовиділенням не внаслідок хвороби, а через спадковості, зайвої ваги та ін.

Сучасне лазерне лікування гіпергідрозу пов’язано з цілим рядом позитивних моментів:

 • мінімальною травматичністю;
 • відсутністю слідів лікування (рубців, опіків, гематом);
 • тривалим стійким результатом;
 • відсутністю ризику потрапляння інфекції;
 • прискореної реабілітацією (не більше 10 днів);
 • безболісністю;
 • уповільненням росту волосся в оброблених ділянках;
 • можливістю проведення за межами клініки.

За бажанням записатися на лікування лазером можна в спеціалізовану клініку, або ж запросити майстра на будинок для проходження процедури в комфортних і звичних умовах.

Лазерне лікування гіпергідрозу або підвищеної пітливості

Кому протипоказано лазерне лікування

Як будь-яка інша процедура лазерне вплив дозволяється застосовувати не завжди. Якщо гіпергідроз (лікування можливо починати тільки після обстеження) є симптомом якого-небудь захворювання, усувати потрібно саме його, а не наслідки. Протипоказане лікування лазером в наступних випадках:

 • при наявності проблем з роботою ендокринної системи;
 • при діагностуванні онкологічних захворювань;
 • при хворобах нирок;
 • під час клімаксу і менопаузи;
 • під час перехідного періоду у процесі лікування залежності від наркотиків, алкоголю, психотропних засобів;
 • при порушеннях психічного характеру.

Допускається застосування лазерної терапії тільки при повному відновленні організму після можливого захворювання, включаючи хронічне.

Лазеротерапію можна проводити, якщо:

 • виявлені запальні процеси;
 • проявилися алергічні реакції;
 • діагностовано слабка згортання крові;
 • жінка вагітна або годує груддю;
 • призначений прийом антибіотиків;
 • пацієнту менше 12 років.

У всіх інших випадках підвищена пітливість досить просто і ефективно лікується лазером за один прийом.

Як проходить лікування — основні принципи лазеротерапії

На потові залози впливають спеціальним неодимовим лазером, промінь якого проникає максимально глибоко, з усуненням їх з шкіри. Незважаючи на протимікробні властивості лазера, проводять лікування в стерильному приміщенні, таким чином зводячи нанівець можливість занесення інфекції через оброблювану ділянку шкіри.

Починають лікування гіпергідрозу пахв, стоп або долонь з визначення ділянки впливу. Для цього проводять пробу Мінору або йодокрахмальный тест, підтверджуючи з допомогою його результатів скарги пацієнта на ту чи іншу проблемну частину тіла. Ділянка з найбільш активно працюють потовими залозами після змазування розчином і обробки крохмалем почне вичинити підвищену кількість поту, який забарвиться в синій колір.

Лазерне лікування гіпергідрозу або підвищеної пітливості

Перед початком впливу лазером, пахвові зони, долоні або ступні знеболюють з допомогою місцевої анестезії. На підготовленому, що втратила чутливість ділянці виконують невеликий розріз (не більш 2 мм), куди вводять оптико-волокно до 300 мікрон. Таким способом сприяють руйнуванню клітин, які після обробки лазером виходять з організму природним шляхом.

Дія лазера на потові залози блокує їх активність, методом впливу на нервові імпульси, що йдуть від симпатичного ядра. Вцілілі залози після відновлення нервів продовжать працювати, але рясна пітливість пацієнта вже не турбує.

В цілому лазерна терапія покликана придушувати імпульси нервової системи, що провокує активну роботу залоз з виділенням поту. Результатом стають сухі пахвові западини, долоні, ступні та інші проблемні зони.

В цілому операція займає близько години. Пацієнти в процесі проведення процедури не відчувають болю і дискомфорту, страху та занепокоєння. Терапія здійснюється без нагрівання навколишніх тканин, що контактують з променем, тому некрози, опіки або гематоми виключені.

Лазерне лікування гіпергідрозу або підвищеної пітливості

Зони тіла після обробки лазером заклеюють антисептичної наклейкою, або накладають пов’язку для обмеження рухів. Носити її знадобиться не більше декількох днів. А через декілька годин після проведення терапії пацієнт може займатися звичайними повсякденними справами, дотримуючись деякі приписи лікаря протягом тижня після лікування, необхідній організму для повної реабілітації.

Відразу ж після операції висока пітливість перестане бути проблемою. Кількість виділюваного поту скоротиться на 80%, знизиться активність волосяних цибулин в обробленій ділянці.

В особливо важких випадках з посиленим гіпергідрозом лазерне лікування повторюють через кілька місяців.

Рекомендації для пацієнтів після процедури

Лікувати лазером підвищене потовиділення просто і безпечно, але тільки при дотриманні рекомендацій лікаря протягом ще деякого часу після проведення процедури. Фахівці наполягають на виключенні лазні або сауни з життя після лазерного впливу як мінімум на тиждень. Крім того в період відновлення категорично заборонено користуватися антиперспірантами і духами.

Якщо порівнювати лазерну терапію з ботоксом, не менш популярним методом боротьби з підвищеною пітливістю, то можна відзначити абсолютну рівність у відношенні ефективності. Так само, як і ботокс, лазер допомагає блокувати роботу нервових закінчень як мінімум на півроку. Для тих, хто готовий лікувати пітливість обидва варіанти стануть реальним виходом із складної ситуації, коли відчуття невпевненості і дискомфорту ускладнює життя.

Лазерне лікування гіпергідрозу або підвищеної пітливості

Ціна питання — у скільки обійдуться сухі пахви

Вартість процедури лікування пітливості лазером визначається в кожному випадку в індивідуальному порядку. У чому ціна буде залежати від ділянки, що підлягає обробці, від особливостей, які має організм пацієнта.

В середньому лікування ботоксом коштуватиме 18-25 тисяч, тоді як лазеротерапія буде коштувати в два рази дорожче.

З усіх способів боротьби з гіпергідрозом, вплив на залози лазером вважається найдорожчим.

Про можливі наслідки — ризики і ускладнення

Лазер знищує хвороботворні інфекції, тому ризик зараження ділянки обробки зводиться до нуля. Незважаючи на це певні проблеми після втручання такого роду все ж бувають. Найчастіше вони пов’язані з чутливою шкірою особливо в області пахвових западин. Навіть незначний вплив на ділянки в цій зоні може в окремих випадках призвести до появи синців, які досить швидко зникають без додаткового лікування.

Іноді можлива тимчасова втрата чутливості в області оброблюваної ділянки. В цілому ж лазерне лікування не небезпечно, а враховуючи, що хвороба після такого роду втручання більше не буде впливати на якість життя, можна вважати його єдино правильним рішенням.

Лазерне лікування гіпергідрозу або підвищеної пітливості

Втім, наскільки ефективною лазеротерапія є на практиці і чи варто витрачати такі великі суми на боротьбу з гіпергідрозом допоможуть визначитися реальні відгуки пацієнтів:

Оксана, 21 рік: «З дитинства страждала рясну пітливість пахв. Комплексувала, носила з собою змінний одяг, шарами втирала антиперспіранти. Як тільки виповнилося 18, вирішили зробити лазеротерапію. Нарешті мій кошмар закінчився. Спасибі тим, хто придумав цей диво-метод, можу тепер повноцінно гуляти по жарі, піднімати руки в громадських місцях і нічого не соромитися.»

Єлизавета, 32 року: «Проблемою сильного потовиділення страждав чоловік. Разом з ним наслідки такої особливості переносила на собі і я. Прання щодня було по кілька комплектів одягу, не кажучи вже про запах, подразненнях, комплексах. Вирішили спробувати лікування лазером. Знайшли клініку, обстежувалися, призначили час. Вийшло дорого, але, повірте, воно того варте! Всього годину і проблема вирішена назавжди — сухі пахви, настрій відмінний!»

Катерина, 26 років: «Лікувала лазером гіпергідроз. Зробила дві операції. Результату нуль. Пахвові западини постійно мокрі, більш того, здається, що пітливість навіть збільшилася. Чому так? Ніхто толком пояснити не може.»

Як видно з відгуків, лікування лазером дає свої результати і дійсно допомагає впоратися з проблемою. В окремих випадках відсутність поліпшення може бути пов’язано з неякісно проведеної процедурою, особливостями організму пацієнта.