Лікування гіпертонії без ліків: як вилікувати простими способами

Зміст статті:

 • 1 Як лікувати гіпертонію без таблеток
 • 2 Як лікувати хворобу: рекомендації лікарів
 • 3 Використання біологічно активних добавок проти гіпертонії

Якими б ефективними не були медичні засоби, багато пацієнти впевнені, що лікування гіпертонії без ліків реально допомагає позбутися від підвищеного тиску.

Цей спосіб терапії в першу чергу підходить для тих, хто здатний вірити в свої сили і готовий до додатка максимальних зусиль, щоб досягнути бажаного результату.

Як запевняють лікарі, при дотриманні режиму та регулярному використанні методу, гіпертонія без ліків лікується досить швидко, і вже через три тижні можна відчути результат.

Головне, необхідно пам’ятати, що лікувати пацієнта без таблеток за допомогою альтернативних методів терапії можна тільки після узгодження з лікарем. Важливо переконатися у відсутності протипоказань, щоб уникнути розвитку ускладнень.

Як лікувати гіпертонію без таблеток

Лікування гіпертонії без ліків за три тижні в першу чергу полягає в усуненні причин, які позначаються на підвищенні артеріального тиску у людини. Існує кілька варіантів, як безпечно позбутися без таблеток від гіпертонії, кожен спосіб є ефективним, але потрібен індивідуальний підхід до вирішення проблеми.

 • Спеціальна лікувальна дієта – це основний спосіб за три тижні вилікувати підвищення тиску, без якого неможливо позбутися від захворювання.
 • Важливо максимально знизити вживання в їжу солі та продуктів, що містять її у великих кількостях. Річ у тім, що поварена сіль значно затримує рідину в організмі, з-за чого відбувається підвищення артеріального тиску.
 • Також потрібно повністю відмовитися від вживання в їжу жирних сортів м’яса, какао, шоколаду, алкогольних напоїв, гострих спецій. В якості альтернативи рекомендується їсти рибні і овочеві страви.
 • Лікування гіпертонії без ліків: як вилікувати простими способамиЕфективно гіпертонію без ліків і таблеток можна вилікувати за допомогою гірудотерапії при гіпертонії. Цей спосіб полягає у використанні п’явок, щоб швидко позбутися від підвищеного артеріального тиску.

  За рахунок вмісту в слині п’явок спеціальних лікувальних речовин, гірудотерапія покращує стан хворого і нормалізує здоров’я за три тижні.

  Головною умовою є регулярне відвідування лікувальних сеансів. Лікувальний спосіб розвантажує регіональний кровообіг, що призводить до антиатеросклеротическому ефекту. Вже після перших сеансів пацієнт відчуває полегшення, показники артеріального тиску знижуються до нормального рівня.

  Не менш ефективним методом вилікуватися від підвищеного артеріального тиску вважається спеціальний самомасаж.

  • Пацієнт повинен виконувати в сидячому положенні, при цьому тіло має бути максимально розслаблені.
  • Масаж починається з легких погладжувань лобової зони, плавно перетікають в потиличну область.
  • Далі руки опускаються нижче і захоплюють шию.
  • Пацієнт починає ритмічно розтирати плечової і променевозап’ястний суглоб, це кращий спосіб позбутися від настирливих головних болів, які характерні для гіпертонії.

  Багато пацієнта воліють лікувати підвищення тиску за допомогою гомеопатичних препаратів. Подібний метод дозволяє ефективно вилікувати гіпертонічну хворобу, до того ж така терапія не має побічних ефектів. Як відомо, у склад гомеопатичних препаратів входять мінерали у вигляді стронцію і барію, тому вони безпечні для здоров’я.

  Перш ніж лікувати гіпертонічну хворобу гомеопатичними засобами, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Щоб вилікуватися від підвищеного тиску, потрібно не менше трьох тижнів безперервної терапії.

  Будь-яке лікування гіпертонії без ліків базується на боротьбі з малорухливим способом життя. Важливо щодня гуляти на свіжому повітрі, як можна більше ходити, робити легку гімнастику, не менш корисним вважається плавання, є і спеціально розроблена лфк при гіпертонічній хворобі.

  Гіпертонія без ліків можна досить ефективно вилікувати, якщо кожен день виконувати дихальну гімнастику. Подібні вправи виконуються щодня по 20 хвилин, вони надають м’який судинозвужувальний ефект без особливих сил і витрат.

  Останнім часом популярними методами лікування підвищеного артеріального тиску є ароматерапія і кольоротерапія. При використанні м’яких і теплих кольорів вдається знизити артеріальний тиск і зміцнити нервову систему пацієнта.

  Як лікувати хворобу: рекомендації лікарів

  Щоб ефективно позбутися від захворювання, лікарі рекомендують дотримуватися певних правил.

 • Варто уникати частих стресових ситуацій, важливо навчитися легко сприймати те, що відбувається і не приймати близько до серця проблеми свої і оточуючих.
 • Необхідно стежити за власною вагою, при необхідності потрібно дотримуватися спеціальної дієти і займатися гімнастикою для схуднення.
 • Гіпертонія без ліків ефективно лікується тільки в тому випадку, якщо відмовитися від шкідливих звичок у вигляді куріння, частого вживання алкогольних напоїв.
 • Важливо регулярно давати організму повноцінно відпочивати і не перевантажувати непосильними фізичними навантаженнями.
 • Рекомендується щодня робити гімнастику, щоб тримати тіло в тонусі. Після фізичних занять корисно прийняти контрастний душ і зробити самомасаж.
 • Лікування гіпертонії без ліків: як вилікувати простими способамиЯкщо всі перераховані вище способи виявилися неефективними і не принесли належного позитивного результату, варто переглянути методику лікування і звернутися за консультацій до лікаря.

  Лікар у свою чергу, на підставі наявних даних по хвороби, проведених аналізів і досліджень, призначить відповідне лікування.

  Щоб підібрати правильний метод терапії, варто відвідати кардіолога, здати відповідні аналізи. Це дозволить з’ясувати точний стан здоров’я пацієнта.

  Тільки після проходження повного дослідження буде ясно, чи варто продовжувати без медикаментозну терапію. Якщо через три тижні лікування без використання ліків не принесло результатів, лікар призначить необхідні лікарські засоби, ґрунтуючись на індивідуальних особливостях організму людини.

  Всім, хто страждає від підвищеного тиску, призначається проходження аналізів крові і сечі. Це дозволить лікарям:

  • Виявити працездатність нирок;
  • Перевірити, наскільки повноцінно працює щитовидна заліза;
  • З’ясувати рівень тригліцеридів, холестерину в крові та інших речовин, що призводять до ризику розвитку захворювання.

  При повторному проходженні аналізів медики мають можливість відстежити зміни в організмі, тому після проходження лікування через два-три тижні пацієнт проходить дослідження. При надмірній вазі проводиться дослідження крові на рівень глікованого гемоглобіну.

  Якщо після проведення дослідження виявляється порушення в роботі щитовидної залози або нирок, гіпертонія без ліків в цьому випадку не лікується. Необхідно звернутися до ендокринолога, уролога або нефролога, в залежності від причини розвитку хвороби.

  Використання біологічно активних добавок проти гіпертонії

  Біологічно активні добавки не є ліками, однак вони можуть зробити певний вплив на організм при нестачі в організмі тих чи інших життєво важливих речовин.

  Головним мінералом при лікуванні підвищеного тиску є магній.

 • Саме брак цієї речовини найчастіше призводить до розвитку гіпертонії.
 • Магній в таблетках нерідко виписують замість препаратів антагоністів кальцію для покращення роботи серця.
 • Дана добавка покращує працездатність кишечника, не викликає набряки і позбавляє від закрепів.
 • Також магній добре впливає на нервову систему.
 • Лікування гіпертонії без ліків: як вилікувати простими способамиВже після другого тижня прийому дефіцит магнію в організмі заповнюється. Щоденна доза препарату розраховується залежно від ваги і зросту пацієнта. Перші чотири тижні рекомендується приймати підвищену дозування добавки, після чого доза знижується до стандартної.

  Вітамін В6 також дозволяє швидко знизити артеріальний тиск при систематичному лікуванні. Дана речовина має сечогінну дію на організм, завдяки чому відбувається виведення зайвої рідини і знижує тиск у кровоносних судинах.

  Внаслідок дефіциту вітаміну В6 може спостерігатися підвищене згортання крові, з-за чого утворюються тромби. При закупорці певних кровоносних судин існує підвищений ризик інфаркту або інсульту. Вітамін В6 відповідає за зміцнення імунної системи, знижує показники цукру в крові у діабетиків, покращує нервову систему, надає сприятливу дію на шкірні покриви.

  Для профілактичних цілей лікарі рекомендують вживати в день 30-50 мг вітаміну В6, при лікуванні хвороби призначається прийом 100 мг на добу. Подібна дозування у деяких людей викликає відчуття легкого поколювання і оніміння кистей і стоп, однак такий стан швидко проходить і не небезпечно для здоров’я. При появі таких симптомів рекомендується прийом повного комплексу вітамінів групи В.

  В якості альтернативних методів лікування широко використовується прийом амінокислоти таурину, це речовина ефективно лікує серцево-судинні захворювання, тому особливо корисно при гіпертонічній хворобі. Таурин впливає на організм аналогічно сечогінну ліків від гіпертонії у вигляді діуретиків.

  Препарат можна вивести з організму зайву рідину, за допомогою чого відбувається нормалізація артеріального тиску. На відміну від традиційних ліків, цей препарат вважається натуральним, тому не завдає шкоди роботі нирок. Таурин м’яко розслабляє стінки артерій, знімаючи спазми, за рахунок чого поліпшується кровотік в судинах.

  Крім того, що препарат знижує артеріальний тиск, зміцнює серцеві м’язи, корисний у разі застійної серцевої недостатності, таурин надає наступну дію на організм:

  • Зміцнює імунну систему;
  • Служить відмінним профілактичним засобом порушення зорового апарату;
  • За рахунок виведення рідини, позбавляє від набряків.

  Лікування гіпертонії без ліків: як вилікувати простими способамиТаурин приймають по 4 грама в день, препарат можна розділити на декілька прийомів. Важливо вживати амінокислоту строго на порожній шлунок, за півгодини до прийому їжі або через дві години після їжі. В іншому випадку таурин «спалюється» разом з їжею і не надає належного лікувального ефекту.

  Якщо у пацієнта спостерігається виразкова хвороба, необхідно проконсультуватися з лікарем, так як амінокислота збільшує концентрацію соляних кислот у шлунку.

  Гіпертонія та інші хвороби серцево-судинної системи можуть розвиватися через брак в організмі жирних кислот групи Омега-3. Заповнити цей недолік можна за допомогою риб’ячого жиру та аналогічних препаратів, що містять відсутні жирні кислоти.

  Гіпертонія без ліків лікується за допомогою риб’ячого жиру, дана речовина прискорює одужання.

 • Риб’ячий жир знижує згортання крові, запобігаючи утворенню тромбів, що призводять до інфаркту або інсульту.
 • Також препарат нормалізує рівень холестерину в крові, не допускає утворення бляшок, тим самим запобігає розвитку атеросклерозу.
 • Завдяки жирним кислотам Омега-3, зменшуються запальний процес в організмі і поліпшується загальний стан пацієнта при артриті або запаленні кишечника.
 • Додатково риб’ячий жир ефективно лікує шкірні хвороби, нормалізує емоційний стан, позбавляє від депресивного стану.
 • Якщо поєднувати риб’ячий жир з таурином, магнієм і калієм, помітно знижується частота нападів стенокардії, стабілізується ритм серця, в два рази зменшується ризик інсульту та інфаркту. Як можна домогтися зниження тиску без ліків, відео розповість в цій статті.