Луїза Хей: високий тиск і гіпертонія

Зміст статті:

 • 1 Що таке гіпертонія і чому вона з’являється
 • 2 Луїза Хей про причини гіпертонії
 • 3 Як лікувати гіпертонію за методом Луїзи Хей
 • 4 Таблиця Луїзи Хей – що це
 • 5 як резюме

Згідно з останніми статистичними даними, від гіпертонічної хвороби страждає більше 20% дорослого населення земної кулі. Мова йде про тих, хто вже звернувся за лікарською допомогою і отримав подібний діагноз.

Однак не виключено, що ще стільки ж людей продовжує жити звичним життям, навіть не підозрюючи, яка хвороба розвивається в їх організмі і чим небезпечна гіпертонія – головний біль, запаморочення, прискорений пульс, тривожний стан і агресивність більшість звикли заглушати таблетками, списувати на втому і стрес, замість того щоб йти до лікаря, обстежитися і почати ефективне лікування.

Незважаючи на фантастичні досягнення в галузі сучасної медицини і її постійний розвиток, досі дослідники не можуть точно сказати, скільки ж все-таки починає розвиватися гіпертонія. Адже певні групи людей живуть в приблизно однакових умовах, однак тиск підвищується далеко не у кожного, а лише в деяких з них.

Луїза Хей розробила цілу теорію, яка пояснює, чому і у кого відзначається підвищений тиск і з яких причин починає розвиватися гіпертонія. Нервовий стрес, незадоволення своїм місцем у житті, емоційне потрясіння – ось, на її думку, винуватці всіх хвороб, і гіпертонія не виняток.

Таблиця, яку склала Луїза Хей, досить чітко диференціює, який орган при якій душевної проблеми уражається – переглянути її напевно буде цікаво кожному.

Що таке гіпертонія і чому вона з’являється

Луїза Хей: високий тиск і гіпертоніяГіпертонія – це стан людини, при якому відзначається стабільно підвищений артеріальний тиск, при цьому воно може супроводжуватися різними порушеннями з боку органів-мішеней – головного мозку, серця, легенів, нирок, органів зору.

Підвищеним вважається тиск, при якому показники тонометра піднімаються вище позначки 135/80 мм рт.ст. при послідовному триразовому вимірюванні протягом двох тижнів. Оптимальним для хорошого самопочуття і працездатності людини вважається артеріальний тиск 120/80 мм. рт.ст.

Гіпертонія часто буває результатом інших хвороб, її можуть спровокувати:

 • Ожиріння;
 • Цукровий діабет;
 • Серцеві патології;
 • Атеросклероз;
 • Остеохондроз.

В той же час і сама артеріальна гіпертензія може стати причиною інших хвороб і суттєво погіршити якість життя пацієнта. Найбільш небезпечні ускладнення гіпертонічної хвороби – це інсульт та інфаркт міокарда. Хоча навіть якщо до цього не дійде, все одно усвідомлювати, що тепер до кінця життя доведеться дотримуватися дієти, постійно вимірювати тиск, приймати ліки щодня, відмовлятися від занять спортом і активного відпочинку, досить сумно.

Але оскільки гіпертонія не вважається хворобою як такого, ліки, яке могло б повністю її вилікувати, теж немає. Можна лише контролювати артеріальний тиск з перемінним успіхом. І продовжувати шукати універсальний метод лікування, який допоміг позбавитися від неї назавжди.

Луїза Хей вважає, що знайшла його. На її думку, причина всіх хвороб – це нереалізовані мрії і прагнення людини. Виходячи з цього, вона і розробляє власну методику лікування гіпертонії.

Луїза Хей про причини гіпертонії

Луїза Хей: високий тиск і гіпертоніяАртеріальний тиск створюється, коли по венах і артеріях людини циркулює кров. Як стверджує Луїза Хей, кров людини – це символ радості і бажання жити. Якщо він живе одноманітним, сірим життям, у нього немає ніяких перспектив, кожен новий день схожий на попередній і не приносить ніякої радості і надії (як здається пацієнту в депресії), починаються застійні процеси.

При цьому вони зачіпають не тільки духовний світ людини, але і його організм. Кров в буквальному сенсі слова починає циркулювати повільніше – в цьому переконана Луїза Хей. Світ навколо людини вирує і живе стрімкої життям, у ньому багато нового цікавого, радісного і світлого. Але поглинений похмурим побутом і щоденними клопотами, пацієнт не замечет цього.

Він не може самостійно вирватися з цього замкнутого і дуже небезпечного кола, часто і не хоче. Луїза Хей вважає: емоційні травми, психічна неврівноваженість, незадоволеність, затаєна образа навіть не обов’язково на конкретну людину, а просто на свою долю і весь світ викликають підвищений тиск і артеріальну гіпертензію.

Коли пацієнт переступає 40-річний рубіж, він починає оцінювати минуле життя, аналізувати, чого він добився і як живе – і розчаровується, бо ні одна мрія не стала реальністю. І, як він вважає, вже й не стане. Такі думки пригнічують, призводять до глибокої депресії. А депресія – до формування хвороб серцево-судинної системи, говорить Луїза Хей.

Відбувається спазм судин під впливом психо-емоційного стресу. Кров не може нормально циркулювати по венах і артеріях, внаслідок чого підвищується тиск і виникає артеріальна гіпертензія.

Всі хвороби, які виникають в людському організмі, на підсвідомому рівні програмує він собі сам – ось у чому впевнена американська письменниця і дослідниця. Якщо людина захворіла – значить, він сам так захотів на даному життєвому етапі, йому це потрібно. Таким способом він привертає до себе увагу, так як іншими способами свої внутрішні нерозв’язані проблеми вирішити не може.

Щоб почати лікування, пацієнт повинен спочатку зрозуміти свою хворобу, усвідомити той факт, що створив він її собі сам. А після цього розібратися в собі і знайти справжню причину, по якій він це зробив.

Ось її рішення і починається лікування гіпертонії за методом Луїзи Хей.

Як лікувати гіпертонію за методом Луїзи Хей

Луїза Хей: високий тиск і гіпертоніяЩо ж пропонує Луїза Хей, щоб не допустити прогресування гіпертонії і відновити показники артеріального тиску? Які ліки, на її думку, буде ефективним від судинних хвороб? Все дуже просто.

Досить просто кожен день повторювати подумки або вголос: «Я з радістю прощаю минулі образи. В моїй душі завжди панують мир і гармонія». Єдиний вихід позбутися від хвороб – це знову зуміти відчути радість життя. Потрібно озирнутися навколо і навчитися помічати позитивне і гарне, а не концентруватися на негативі.

Свій метод лікування гіпертонії Луїза Хей будує на таких моментах:

 • День потрібно починати з щирої подяки всім оточуючим людям і світові за те, що дана можливість жити в ньому і серед них. Якщо здається, що це дуже складно, варто згадати про всіх інвалідів та людей з обмеженими можливостями, які віддали б багато чого просто за те, щоб всі ходити на двох ногах, мати дві руки, самостійно пересуватися, працювати, жити і любити.
 • Потрібно намагатися займатися тільки тим, що дійсно подобається, навіть якщо для цього доведеться докорінно змінити своє життя, змінити місце роботи і коло знайомих.
 • Бувати тільки з тими людьми, які приємні і улюблені. З тими ж, хто неприємний, категорично не спілкуватися.
 • Не відмовлятися від відпустки і вихідних на роботі. Їх треба брати обов’язково хоча б іноді, хоч один день присвячувати тільки собі, своїм захопленням і думкам.
 • Неодмінно слід висипатися, кожен день. Дорослому активній людині для того, щоб повністю відновитися і відчувати себе бадьоро, спокійно потрібно не менше 8 годин повноцінного сну.
 • Якщо потрібно, можна записатися на прийом до психотерапевта. Деякі пацієнти не можуть навіть самим собі зізнатися в своїх справжніх бажаннях і прагненнях. Професійний лікар допоможе в цьому і суттєво полегшить існування.
 • На завершення слід написати список з 100 пунктів, кожен з яких буде потаємним бажанням. Перш ніж вносити в цей список своє бажання, слід добре обдумати і проаналізувати, чиє воно в дійсності. Дуже багато бажання людям нав’язують батьки з дитинства, друзі, колеги, начальство, суспільство. Про таких бажаннях думати не варто, тому що вони не принесуть щастя і спокою.
 • Луїза Хей переконана – щастя і позбавлення від хвороб можливі тільки тоді, коли будуть здійснені всі бажання, що йдуть з глибини душі і серця. Або, принаймні, людина буде на шляху до їх здійснення.

  Таблиця Луїзи Хей – що це

  Луїза Хей: високий тиск і гіпертоніяТаблиця американської дослідниці досить обширна і привести її у даній статті не представляється можливим. У таблиці наведено найпоширеніші хвороби людини, психологічні причини, що викликали їх, на думку Луїзи Хей, і установки, які людина повинна запам’ятати і постійно повторювати, якщо хоче одужати.

  Гіпертонія і проблеми з артеріями – всього лише маленькі графи цієї таблиці. Але оскільки артеріальна гіпертензія дуже рідко буває ізольованим, як правило, її супроводжують і інші патології, гіпертонікам буде цікаво ознайомитися з цією таблицею повністю. Знайти її в інтернеті нескладно. А краще купити одну з книг Луїзи Хей, якщо її теорія всерйоз зацікавила.

  Як було вже сказано вище, артерії Луїза Хей вважає джерелом радості. І якщо з ними виникають проблеми, відбуваються порушення артеріального тиску в ту або іншу сторону – значить, пацієнт втратив смак до життя, навколишній світ перестав його цікавити. Наскільки ефективними в даному випадку будуть одні лише установки – сказати складно.

  Артеріальна гіпертензія дійсно часто буває викликана нервовим перенапруженням. Тому якщо пацієнта заспокоять установки Луїзи Хей і налаштують на позитивний лад, гірше від цього однозначно не буде – внутрішнє рівновагу на користь всім, не тільки гіпертонікам.

  Втім, медики не заперечують шкоди, який переживає організм людини при постійному придушення емоцій. Якщо стримувати своє розчарування, злість, образу, рано чи пізно це призведе до нервового зриву. У кожної людини він відбувається по-різному. Хтось дійсно влаштовує істерики з биттям посуду і криками. А деякі мовчки переносять його, втрачають сон і апетит.

  Все це дуже погано позначається на роботі серце, змушуючи працювати його в екстремальному режимі. Воно перестає справлятися зі своїми функціями, і звідси виникають додаткові ускладнення. Так що не варто дивуватися, якщо у цілком здорового та благополучного для всіх з боку людини раптово настає гіпертонічний криз або інфаркт.

  Згідно теорії Луїзи Хей, він просто дуже довго придушував свої емоції і жив не тим життям, яким бажав би жити.

  В якості резюме

  Коли пацієнту ставиться такий діагноз, як артеріальна гіпертензія, всі методи лікування гарні – тільки б при цьому пацієнту не ставало гірше і стан залишалося стабільним. Але при цьому треба віддавати собі звіт в тому, що якщо хвороба вже торкнулася органи-мішені і відбулися незворотні зміни в тканинах, без традиційної медицини і спеціальних ліків вже не обійтися.

  Навіщо ж тоді взагалі потрібна методика Луїзи Хей? Все дуже просто. З її допомогою можна зупинити прогресування хвороби і не допустити розвитку нових ускладнень. А це вже багато. Крім того, у спокійного, затишного, позитивно налаштованого пацієнта завжди більше шансів на одужання, ніж у похмуру і озлобленого.

  Спокійний і радий кожному новому дню людина готовий відволікатися від своєї хвороби, йому не так складно переносити дієту і відмова від багатьох життєвих задоволень, він цікавиться оточуючими і прагне жити як усі здорові люди, а не як невиліковно хворий.

  Отже, методику лікування гіпертонії за методом Луїзи Хей і всі її книги можна рекомендувати тим пацієнтам, які схильні до депресій, помисливості, неспокійного стану, агресивності або, навпаки, до апатії. Але при цьому пацієнт не повинен забувати про медикаментозному лікуванні регулярних відвідинах лікаря. Такий комплексний підхід неодмінно дасть свої результати дуже скоро. У відео у цій статті Луїза Хей розповість, що робити з собою і своїм здоров’ям.