Можна пити пиво після видалення зуба: заборонені дії

Видалення зуба досить неприємний і болісний процес, який супроводжується певними обмеженнями та дієтами. Дотримання цих правил особливо важливо для здоров’я гігієни зубів.

Зміст:

 • 1 Найбільш поширені причини видалення зуба
 • 2 Що не рекомендується робити після видалення зуба?
 • 3 Збереження гігієни порожнини рота
 • 4 Вживання алкоголю після видалення зуба
 • 5 Вживання антибіотиків після видалення зуба

Найбільш поширені причини видалення зуба

Стоматологічна процедура під назвою «экзодонтия», що дослівно означає «видалення зуба з коренем», застосовується в стоматології досить часто. Про экзодонтии люди знали ще кілька тисячоліть тому, коли не було ніяких антибіотиків і засобів для лікування зубів, і єдиним виходом позбавлення від зубного болю ставало видалення зубного кореня. З тих часів багато що змінилося. Відтепер лікарі докладають усіх зусиль, щоб допомогти зберегти пацієнту красиві і здорові зуби. Але в деяких випадках це просто неможливо, і доводиться вдаватися до крайніх заходів — видаляти зуб.

Основними причинами экзодонтии зуба є:

Можна пити пиво після видалення зуба: заборонені дії

Запалений болючий зуб

 • Запалення ясен, з наявністю гнійного виділення. Найчастіше ця недуга зустрічається у дітей при зміні зубів, коли молочний зуб не може сам випасти, а на зміну йому вже поспішає вилізти дорослий зуб. В даній ситуації вирвати молочний зуб необхідно як можна швидше, тому що гнійне запалення може перейти на сусідній зуб або ж новий зуб буде неправильно рости. В інших випадках, гнійне запалення ясен відбувається при попаданні інфекції в десну.
 • Найбільш приватної причиною экзодонтии є неправильне розташування зубів мудрості, які не тільки заважають рости іншим зубам, але і створюють неправильний прикус.
 • Карієс. Пошкодження зубів карієсом може призвести до розвитку інфекції в десні, яка в свою чергу призводить до швидкої втрати зуба.
 • Вирівнювання зубів. У деяких випадках ортодонти заявляють, що для повноцінного вирівнювання зубів необхідно позбутися від зуба, який росте неправильно, тисне на сусідні зуби, заважаючи правильному розташуванню зубів у ротовій порожнині.

Перераховані причини экзодонтии є основними і найбільш часто зустрічається в стоматології. Видалення зуба здійснюється під наркозом: загальним або місцевим, а він може в деяких випадках викликати не тільки алергію, але й сумні наслідки. Тому перед даною процедурою просто необхідно зробити алергенну пробу на анестезію.

Що не рекомендується робити після видалення зуба?

Після процедури видалення зуба висококваліфікований лікар зобов’язаний проконсультувати пацієнта щодо подальшого догляду за порожниною рота. Отже, після процедури экзодонтии не рекомендується:

 • Робити теплі компреси і полоскати порожнину рота йодом, содою і травосодержащими розчинами.
 • Приймати гарячі ванни і відвідувати лазні, сауни.
 • Заняття спортом також необхідно відкласти до більш вдалого часу. Справа в тому, що під час занять спортом підвищується тиск, і збільшується сила кровообігу. Тим самим, може початися кровотеча на місці вирваного зуба, і підвищиться рівень попадання інфекції в ротову порожнину.
  Можна пити пиво після видалення зуба: заборонені дії

  Видалення зуба

 • Чистити зуби в ураженій області ясен раніше півдобові проміжку з часу зупинки кровотечі.
 • Категорично забороняється чіпати лунку руками і предметами. Можна не тільки занести інфекцію в кров і ясна, але і пошкодити інші зуби.
 • Протягом перших 3 годин нічого не їсти і не пити. У цей момент рана ще вважається найбільш запаленої.
 • Передчасно прибирати марлевий тампон з місця вирваного зуба, де кров трохи кровоточить. Даний тампон повинен бути вимоченим в спеціальному розчині, який виконує антисептичну роль у свіжій рані і перешкоджає попаданню якої-небудь інфекції. Відсутність даного тампона загрожує зубної порожнини рота придбанням інфекції (навіть повітряно-крапельним шляхом) або виникнення запального процесу. Даний марлевий компрес повинен перебувати на місці вирваного зуба півгодини. Не варто лякатися, якщо разом з марлевим компресом пацієнт отримає невеликий згусток крові.
 • Без рекомендації лікаря приймати болезаспокійливі препарати. Після наркозу кожен компонент препарату може викликати алергічне вплив на організм.

З даним переліком нерекомендовані заходів пацієнта зобов’язаний ознайомити лікар-стоматолог перед проведенням операції.

Збереження гігієни порожнини рота

Після экзодонтии необхідно підтримувати гігієну порожнини рота, але варто почекати добу з часу операції для початку заходів, спрямованих на гігієну ротової порожнини.

Можна пити пиво після видалення зуба: заборонені дії

Після видалення

Зуби необхідно чистити м’якою щетиною, щоб не пошкодити ясна, яка в даний момент ще збуджена і виснажена після недавньої процедури. Якщо є можливість, зуби краще прочистити зубною ниткою, обережно, не натискаючи на ясна.

Перші кілька діб бажано виключити використання різних ополіскувачі для ротової порожнини. Після чого обполіскувати порожнину рота бажано звичайним аптечним ополіскувачем, не допускаючи попадання на запалену ділянку розчинної рідини. Після ополіскування необхідно перші кілька годин утримуватися від прийому їжі з метою уникнення попадання їжі в відкриту лунку.

Рекомендується після процедури экзодонтии 3-4 рази на день полоскати ротову порожнину розчином фурациліну або розчином хлоргексидину. Дані розчини мають антисептичний характер і допомагають уникнути нагноєння, попадання інфекції і розкриття абсцесу.

Вживання алкоголю після видалення зуба

Нерідко пацієнти задають свого лікаря-стоматолога питання: чи можна пити пиво після видалення зуба? В основному це питання задають чоловіки, але відповідь стосується як чоловіків, так і жінок.

Можна пити пиво після видалення зуба: заборонені дії

Ніякого алкоголю

Одноголосно лікарі забороняють вживати пиво та інший будь-який алкоголь після процедури з метою уникнення післяопераційних ускладнень і запалень. Навіть ополіскувачі рекомендується підбирати з мінімальним вмістом спирту в них.

Від вживання пива особливо рекомендується утриматися і ні в якому разі не використовувати його як антисептичний засіб. У пиві міститься не тільки чимала доза алкоголю, але і тремтіння. Попадання дріжджів в кров десни збільшить шанси на відновлення кровотечі та виникнення інфекційного захворювання, а дріжджі з моментальною швидкістю розмножать інфекцію з порожнини рота. Дані процеси можуть супроводжуватись підвищеною температурою, запаленням ясен, посиленням набряку, болем і нагноєнням. Вино і шампанське діє так само, як і пиво.

Також необхідно тимчасово відмовитися від енергетиків, так як там міститься великий відсоток кофеїну, який викликає сильне кровотеча.

Перед процедурою з видалення зуба також рекомендується відмовитися від спиртних напоїв. Наявність алкоголю в крові може перешкоджати дії анестезії, і процес видалення зуба стане дуже болючим, аж до больового шоку. Больові імпульси ще довго даватимуть про себе знати, а кров з лунки не буде припинятися. Не виключена також інтоксикація у разі вживання спиртного перед операцією.

Потрапляння спирту на відкриту лунку може привести до сильного больового шоку. Якщо це трапилося, необхідно терміново викликати швидку допомогу і зв’язатися з лікарем! Ні в якому разі не займатися самолікуванням! Це може ще більше погіршити ситуацію.

Вживання антибіотиків після видалення зуба

Лікар-стоматолог призначає своєму пацієнтові антибіотики в таких випадках:

Можна пити пиво після видалення зуба: заборонені дії

Прийом антибіотиків

 • Після видалення зуба почався запальний процес, що супроводжується гнійними виділеннями. Не виключено присутність головного болю, нудоти і підвищеної температури.
 • В процесі экзодонтии були порушені кісткові тканини, які пошкодили інші зуби або десну.
 • Після видалення зуба тривалий час не припиняється йти кровотеча із запаленої лунки.
 • Видалення «мудрого» зуба. Часто воно супроводжується рясним і тривалим виділенням крові.
 • Видалення зуба з деформованою щелепи.
 • Якщо зуб віддалявся внаслідок зубний травми. Внаслідок травми уламок зуба здатний потрапити в десну і зачепити відсталу тканина, тим самим зашкодить сусідні зуби. Щоб уникнути запалення і гоніння десни лікар працює перед операцією антибіотик.

Перед проведенням операції лікар знайомить пацієнта з даним препаратом. Якщо у пацієнта не виявляються побічні дії, лікар вводить високу концентрацію антибіотика перед операцією, що значно захищає організм від проникнення в нього бактерій.

Як правило, дані антибіотики призначаються у вигляді таблеток, ін’єкцій, мазей і засоби для полоскання рота. При слабкою імунною системою застосування антибіотиків супроводжується виникненням хронічних захворювань. З цієї причини разом з антибіотиками лікар виписує вітамінний комплекс і антиалергенні.

Застосовуючи дані поради та рекомендації, похід до стоматолога стане радісним і приємним для кожного пацієнта. Бережіть свої зуби змолоду, тоді вони відмінно відслужать в старості!