Онкології грудної залози: симптоми, загальні та особливі ознаки

Рак молочної залози – одне з численних захворювань онкологічного характеру. Особливу небезпеку хвороба являє тим, що тривалий час може ніяк не проявлятися. Симптоми можуть виникати вже на пізніх стадіях, з-за чого значно знижується імовірність успішного лікування. Зважаючи на це, дуже важливо знати основні симптоми онкології грудної залози, а також причини, за якими відбувається розвиток даної хвороби.

Зміст:

 • 1 Провокуючі фактори
 • 2 Основні симптоми
 • 3 Діагностика хвороби
 • 4 Методи лікування

Провокуючі фактори

Точні причини раку грудей в даний момент не відомі. Вважається, що онкологічне ураження органів відбувається з-за генетичних аномалій у клітинах, через що вони перероджуються в патологічні. При цьому основним провокуючим фактором вважається спадковість, так як хвороба дуже часто зустрічається у людей, об’єднаних родинними зв’язками. Однак збільшувати ризик онкології може і ряд інших аспектів.

Провокуючі фактори:

Онкології грудної залози: симптоми, загальні та особливі ознаки

Поява вузликів

 • Патологічні новоутворення. Онкологія грудної залози часто виникає у жінок, у яких до цього діагностувалися доброякісні пухлини молочних залозах. При цьому перехід доброякісного утворення в злоякісне може відбуватися під дією ряду супутніх факторів, серед яких низький імунітет, несприятлива екологічна обстановка, неправильне харчування.
 • Шкідливі звички. Вживання алкогольних напоїв та куріння істотно збільшує ризик розвитку онкології, в тому числі і раку молочної залози. Це пов’язано з тим, що спиртне та цигарки містяться канцерогени. Вони негативно впливають на організм, роблячи його значно чутливіші до різних подразників.
 • Гормональні збої. Ймовірність розвитку онкології значно вище у жінок з підвищеним рівнем естрогену в організмі. Крім цього, хвороба часто розвивається у людей з різними ендокринними розладами, у тому числі цукровий діабет. Тут же слід зазначити, що ризик захворювання підвищує відсутність вагітності або годування груддю протягом усього життя. Це істотно позначається на стані молочних залоз.
 • Присутність раку інших органів. Онкологія молочної залози може виникнути на тлі інших ракових захворювань. Як правило, це відбувається на пізніх стадіях хвороби, коли патологічний новоутворення вражає лімфатичну систему, забезпечуючи таким чином поширення ракових клітин по всьому організмі.
 • Застосування оральних засобів контрацепції. Тривале використання протизаплідних препаратів збільшує ймовірність виникнення раку молочної залози. Це пов’язано з тим, що дані містять у своєму складі ряд гормонів, які перешкоджають природним процесам в організмі жінки. При цьому гормональний дисбаланс створює сприятливі умови для розвитку онкологічних клітин в певних органах.
 • В цілому, розвиток раку молочних залоз відбувається за впливу безлічі несприятливих факторів, однак слід пам’ятати, що навіть якщо виключити їх, ймовірність хвороби повністю не виключається.

  Основні симптоми

  Забезпечити ефективне лікування онкології можна лише при своєчасному виявленні. З-за того, що симптоми часто виявляються лише на пізніх, не піддаються терапевтичному впливу стадіях, багато пацієнти надто пізно звертаються за медичною допомогою. Симптоми раку, у більшості випадків, мають загальний характер, однак для захворювання характерні і місцеві прояви.

  Ознаки раку молочної залози:

  Онкології грудної залози: симптоми, загальні та особливі ознаки

  Лімфовузли болючі

  • Ущільнення. На першій стадії розвитку хвороби жінки можуть помітити на навпомацки присутність невеликих опухлість або вузлів у грудях. Однак такий симптом не завжди вказує безпосередньо на онкологічне захворювання. Незважаючи на це, при виявленні вузликів в грудях необхідно пройти діагностичні процедури.
  • Патологічні виділення. У нормі при відсутності вагітності або годування які-небудь виділення з сосків повинні бути відсутніми. При онкологічної хвороби вони можуть бути жовтими або прозорими, іноді зі згустками крові або гнійного речовини.
  • Зміна стану шкіри. При розвитку раку грудей відбувається ураження шкірних покривів. Це пов’язано з тим, що виникнення ракових клітин перешкоджає нормальним обмінних процесів в тканинах. Шкіра на грудях може покритися невеликими виразками. Одночасно з цим відзначається зміна її кольору.
  • Деформація грудей. Зміна форми відбувається, як правило, вже на другій стадії хвороби. Деформація викликана збільшенням розміру пухлини, за рахунок чого вона чинить тиск на розташовані поблизу тканини. Зміни можуть стосуватися як безпосередньо всій грудей, так і тільки соска.
  • Збільшення лімфовузлів. На другій стадії раку молочної залози ракові клітини проникають у лімфатичні вузли. Це пов’язано з тим, що вони досить близько розташовані до грудним залоз. Вузли стають твердими на дотик, хворобливими, і можуть викликати дискомфорт при русі.
  • Загальне нездужання. При розвитку раку відзначається погіршення самопочуття пацієнта. Він відчуває слабкість у м’язах, швидко втомлюється, страждає від постійної сонливості. Крім цього, значно збільшується ступінь роздратованості.

  Існує цілий ряд симптомів, що вказують на ймовірність раку грудної залози, однак для постановки точного діагнозу необхідно пройти ряд процедур.

  Діагностика хвороби

  Зараз діагностика раку грудної залози проводиться з використанням достовірних та інформативних методів. На першому етапі здійснюється вивчення тривожать пацієнта симптомів, які можуть вказувати на наявність захворювання. Надалі здійснюються допоміжні методи, що дозволяють підтвердити або спростувати передбачуваний діагноз.

  Способи діагностики:

  Онкології грудної залози: симптоми, загальні та особливі ознаки

  Виявлення раку на рентгені

  • Огляд. Як правило, проводиться мамологом. Необхідно для виявлення зовнішніх змін, наявності яких-небудь новоутворень. В ході огляду звертається увага на форму і розмір грудей і сосків.
  • Мамографія. Апаратний метод діагностики, який передбачає дослідження молочних залоз за допомогою рентгенівського випромінювання. Даний спосіб дозволяє виявити пухлину, визначити її розміри, форму. У разі, якщо онкологічний діагноз не підтверджується, мамографія проводиться для виявлення причини симптомів.
  • Ультразвукове дослідження. УЗД є найбільш поширеним методом, який дозволяє не тільки визначити факт наявності пухлини, але й отримати ряд відомостей про неї. При цьому результати обстеження можна одержати відразу ж після виконання процедури.
  • МРТ. В більшості випадків використовується тільки в якості допоміжного методу діагностики. Найчастіше застосовується при необхідності уточнення даних, одержаних при виконанні інших видів обстеження.
  • Біопсія. Передбачає вивчення зразка тканини грудної залози, отримання якого здійснюється хірургічним способом. Даний метод дозволяє точно визначити характер новоутворення. Вивчення зразка також дозволяє призначити найбільш ефективне для лікування конкретного пацієнта.

  Важливо пам’ятати про те, що діагностика раку повинна здійснюватися відразу після появи симптомів. Своєчасне виявлення хвороби дозволить значно знизити негативний ефект від лікування і ймовірність летального результату.

  Для виявлення онкології грудної залози може використовуватися ряд діагностичних методів, що дозволяють визначити характер новоутворення.

  Методи лікування

  Онкології грудної залози: симптоми, загальні та особливі ознаки

  Найбільш ефективне лікування

  У разі підтвердження діагнозу лікування онкології грудної залози повинно здійснюватися без будь-яких зволікань. Зараз існує кілька способів, які при сприятливих умовах можуть привести до повного виліковування або ж тривалої ремісії.

  Найбільш поширеним способом є радикальне лікування. Воно полягає у виконанні хірургічної операції з видалення пухлини. З грудей повністю усуваються уражені раковими клітинами тканини. Даний спосіб в більшості випадків призводить до лікування, проте він ефективний виключно на ранніх стадіях, коли ракові клітини ще не потрапили в лімфовузли.

  Крім операції лікування може здійснюватися за допомогою інших способів. Досить ефективною є хіміотерапія, яка використовується в якості самостійного терапевтичного методу або виконується в комплексі з хірургічним втручанням. Аналогічним чином при раку грудної залози може застосовуватися імунотерапія або променева терапія.

  При раку грудей може використовуватися медикаментозне лікування. Дія препаратів спрямовано на блокування генів, які провокують збільшення ракової пухлини. За рахунок цього її зростання значно сповільнюється або припиняється.

  У разі, якщо захворювання було виявлено занадто пізно, і воно вже не піддається яким-небудь методів лікування, пацієнту призначається симптоматична терапія. Вона дозволяє значно знизити прояв негативних симптомів хвороби, і в деяких випадках продовжує термін життя.

  В цілому, для лікування онкології грудної залози можуть використовуватися різні методи, залежно від стадії хвороби і характеру її перебігу.

  Онкологія грудної залози – дуже серйозне захворювання, здатне викликати смерть хворого за короткий відрізок часу. Саме тому слід звертати увагу на потенційні симптоми хвороби і вчасно звертатися за допомогою фахівців.