Печія після їжі: причини та легкі способи усунення

Всім знайоме неприємне тепле відчуття в грудній клітці. Людина рідко всерйоз замислюється про небезпеку того, що відбувається. Національна асоціація гастроентерологів вважає, що воно є симптомом розвитку онкологічного захворювання стравоходу. Люди, не звертають уваги на печію, яка мучить організм, ризикують зазнати хвороби при відсутності гарантій одужання.

Уточнимо поняття. У спеціальних джерелах печією іменують печіння, що тривають по-різному і володіють неоднаковою силою. У здорової людини їжа рухається у визначеному напрямку – з ротової порожнини в пряму кишку. За час перебування в організмі їжа трансформується. Якщо він схильний до захворювання, продукти травлення рухаються у зворотному напрямку, що пов’язано з травмуванням тканин і утворенням неприємного відчуття тепла. Зазначений процес може повторюватися часто.

Печія після їжі: причини та легкі способи усунення

Причини появи паління у дорослих

Виділяють дві основних. Перша причина – слабкість сфінктера, м’язової перегородки на межі шлунка і стравоходу. Його мета – не пропустити залишки їжі і кислоту тому. При порушенні рефлюкс виникає часто. Друга – надлишкова вироблення організмом соляної кислоти, результатом чого стає пошкодження внутрішніх тканин. Це характерні симптоми захворювань травного тракту. Важливо пам’ятати, що, незважаючи на схожі принципи лікування, кожен різновид печії володіє власними характерними ознаками. Це потрібно враховувати: симптоми впливають на вибір курсу терапії.

Хвороби органів травлення виникають поступово. Їх поява пояснюється різними причинами:

 • Нераціональне харчування. Здоровий організм не може функціонувати без грамотно підібраного раціону і регулярного прийому їжі. Згубні для шлунка нечасті, але великі за обсягом порції. З’являється відчуття «переїдання».
 • Велике значення набуває поза під час і після їжі. Не лягайте і не сидите, тільки що поївши. Краще прогулятися або просто походити по кімнаті хвилин двадцять.
 • Сон після їжі.
 • Надіті тугі пояси або корсети, ремені тиснуть на сфінктер стравоходу. Харчуватися в тісному одязі не можна.
 • Надмірна вага згубний для людини. Він може стати причиною печії або неприємної відрижки. Ожиріння призводить до підвищення внутрішньочеревного тиску. Результатом стане запалення стінок нижнього відділу стравоходу. Печія після їжі: причини та легкі способи усунення
 • Часті запори.
 • Великі фізичні навантаження.
 • Стреси, нервові розлади.
 • Вживання алкогольних напоїв, куріння.

Усунувши згубні дії, людина в силах запобігти прогресуванню хвороби і погасити симптоми. Часто сильна печія викликана алкоголем або «шкідливою» їжею, фаст-фудом. Якщо больовим нападам схильна область епігастрію, може відбуватися блювота, знижується апетит, спостерігається різка втрата ваги, кров’яні виділення в кале, тоді негайно звертайтеся до лікаря.

Способи діагностики причин печії

Встановіть, чи залежать напади від часу прийому їжі. Для цього проводяться дослідження аналізів крові, сечі; неприємний, але ефективний процес ФГДС, що дозволяє побачити стан стінок стравоходу, діагностувати наявність патогенних мікроорганізмів. Технологія проведення: еластичну трубку з камерою вводять у ротову порожнину, починається рух вниз. До переваг методу належать:

 • тривалість 2-5 хв;
 • швидкий результат;
 • можливість маніпуляції камерою для контролю особливо небезпечних ділянок;
 • проведення біопсії, коагуляції, видалення поліпів;
 • мінімальний ризик ускладнень.

Печія після їжі: причини та легкі способи усунення

Стравохідна манометрія дозволяє оцінити скоротливу активність стравоходу. Вона визначає склад рефлюксів, кислий або лужний. Дослідження проводять цілу добу. Через ніс вводиться крихітний апарат, що виконує всі вимірювання.

Причиною печії можуть стати хвороби серцево-судинної системи, наприклад, ішемія, стенокардія та інші, тому електрокардіограма – необхідна процедура.

Що робити для позбавлення від нападів

Печіння всередині необхідно зняти – думає кожен, зіткнувся з цим. Розроблені медикаментозні засоби групи «Антациди», блискавично ліквідують виникнення проблеми, які нейтралізують активні речовини в стравоході, знімають шлунковий спазм. При взаємодії з кислотами орган покриває особлива плівка, яка захищає його тканини і клітини. Дія препаратів зазначеної групи фактично ідентичне, відмінність полягає в найменуванні, виробника та вартості. Оскільки медикаменти, що містять алюміній, сприяють появі запорів, а містять магній — діареї, доцільно лікуватися гідроокисом обох металів. Побічні дії в останньому випадку нейтралізуються. До ліків відносять Альмагель, Гастал, Фосфалюгель, Ренні, Рутацид та інші. Всі знаходяться у вільному продажу. Припустимо придбати без рецепта. Застосовуються як симптоматичне лікування при дискомфорті, а не для профілактики. Слід пам’ятати, що медикаменти знижують ефективність інших засобів.

Печія після їжі: причини та легкі способи усунення

Як нейтралізатора нападу часто використовується сода, розчинена у воді або змішана з лимонною кислотою. Наскільки це безпечно і дієво? Варто відзначити, що подібний підхід до вирішення завдання не можна назвати раціональним. Використовуючи такий спосіб, ви дійсно відчуєте поліпшення, але воно короткочасно. Через пару годин кислота стане з’являтися у великих обсягах. Така реакція шлунка на луг. Стравохід пошкоджений, в результаті частішають напади печії.

Заходи допомоги

Проблему неприємного тепла в грудній клітці і вгорі живота правильно вирішувати в комплексі: причина – наслідок. Скористайтеся препаратами, дія яких служить зменшення рівня кислоти і забезпечує здорове функціонування. Засоби сприяють реалізації заданої мети шляхом безпосереднього впливу на клітини. Печія проходить. Вони володіють ефективною дією і мінімумом побічних симптомів. Тривалість використання – кілька місяців. Приймають комплексно раз на півроку.

До таких препаратів належать медикаменти, що знижують продукти соляної кислоти за рахунок блокування в клітинах слизової оболонки шлунка протонної помпи (Пантопразол, Омепразол тощо); засоби, що блокують гістамінові (H2) рецептори парієтальних клітин (Ранітидин, Роксатидин); ліки, що стимулюють роботу системи травлення, за рахунок чого кількість закидання їжі стає менше (Ганатон, Итомед). Курс планує гастроентеролог, знаючи патологію хворого. Лікування проводиться вдома, у рідкісних випадках потрібне хірургічне втручання. Це відбувається при розвитку внутрішніх кровотеч, прогресуванні виразкової хвороби.

Печія після їжі: причини та легкі способи усунення

Крім медикаментозних засобів скористайтеся народними засобами.

Додаткове лікування призначається гастроентерологом. Воно визначається діагностованим захворюванням. Завжди самопочуття хворого дозволяє виконувати лікування в домашніх умовах. Госпіталізація у відділення хірургії потрібно тільки при утворенні внутрішніх кровотеч, перфорації виразки.

Профілактика захворювання

Запобігти захворювання ШКТ і напади печіння допоможе раціональний розпорядок дня. Покладається:

 • Схуднути. Щоб визначити кількість зайвих кілограмів, потрібно вага поділити на зріст у метрах у квадраті. Якщо результат більше 30, це говорить про освіту ожиріння. Норма 18-25.
 • Забути про переїданні.
 • Після їжі рухатися, не сидіти і не лежати протягом двадцяти хвилин.
 • Пізній прийом їжі повинен відбуватися за три години до сну, щоб неактивно виділявся шлунковий сік.
 • Виключити алкогольні напої і сигарети.
 • Не носити стягують аксесуари.

Дотримання зазначених вище умов достатньо для профілактики печії. Необхідність застосування лікарських засобів, фізіотерапії не визначена фахівцями, їх використання на даному етапі свідчить про нераціональність терапії.