Педикульоз, ніж лікувати: кращі методи нетрадиційної медицини

Поява вошей – вкрай неприємне явище. Даний вид паразитів негативно впливає на стан шкіри і волосся, і супроводжується різними симптомами. Лікування хвороби можна здійснювати як за допомогою аптечних медикаментів, так і з використанням нетрадиційних методів.

Зміст:

 • 1 Клінічна картина при педикульозі
 • 2 Лікування в домашніх умовах
 • 3 Натуральні засоби від вошей

Клінічна картина при педикульозі

Педикульоз, ніж лікувати: кращі методи нетрадиційної медицини

Воші

Воші – невеликі комахи, які ведуть паразитичний спосіб життя на людській шкірі. Педикульоз – захворювання, що характеризується зараженням вошами. Комахи можуть паразитувати на різних ділянках тіла, найчастіше на голові або в лобкової області. Також існують платтяні воші – комахи, які живуть на одязі.

Зараження відбувається, як правило, при попаданні гнид (яєць вошей) на шкіру. Поява личинок здійснюється протягом одного тижня. Передача педикульозу може відбуватися через використання загальних побутових предметів з зараженим людиною (особливо через гребінці, рушники, косметичні засоби). Також воші можуть потрапити на шкіру голови при використанні головних уборів або одягу хворого.

Основні симптоми педикульозу:

 • Сильний шкірний свербіж шкіри голови
 • Появі подразнень
 • Невеликі сліди від укусів вошей, які можуть знаходитися на шкірі шиї або за вухами
 • Наявність дрібних крупинок білого кольору (яйця вошей)
 • Збільшення лімфатичних вузлів (при важких формах захворювання)

Важливо відзначити, що заселяючи шкіру голови, воші, аналогічно блохам, які паразитують на тваринах, починають живитися кров’ю. При цьому вони виділяють певну речовину, потрапляння в шкіру якого викликає сильний свербіж.

При педикульозі можливий ряд ускладнень. Зокрема, комахи здатні передавати різні захворювання. Супутнім фактором при цьому є те, що шкіра голови постійно роздратована і сі чеше, зважаючи чого істотно підвищується її чутливість до збудників хвороб.

Воші відомі своїм коротким репродуктивним циклом. Комахи здатні відкладати яйця через 12-14 днів після того, як вилупляться. Зважаючи на це, зараження однієї людини може привести до цілої епідемії, особливо якщо він регулярно знаходиться в групі в замкнутому приміщенні.

Активність вошей на шкірі може призвести до розвитку алергічний реакцій, особливо у людей, схильних до гіперчутливості до певних речовин.

В цілому, педикульоз – захворювання, пов’язане з потраплянням і поширенням вошей на шкірі, супроводжується свербінням і рядом інших симптомів.

Лікування в домашніх умовах

Існує різні способи лікування педикульозу. Одним з найбільш ефективних є застосування безпечних для організму людини хімічних речовин. Вони негативно впливають на вошей, викликаючи їх загибель або ж створюють несприятливі умови для їх існування.

Педикульоз, ніж лікувати: кращі методи нетрадиційної медицини

Лікування педикульозу

Способи усунення вошей:

 • Спирт. Відомо, що спирт має негативний вплив на паразитичних комах, через що він часто застосовується для лікування вошивості. Необхідно наносити 96% спиртовий розчин по всій довжині волосся. Після цього слід обмотати голову поліетиленовою плівкою. Протримати його потрібно не менше 30 хвилин, після чого потрібно ретельно вимити голову і розчесатися.
 • Оцтовий розчин. Позитивним ефектом при лікуванні педикульозу характеризується оцет. Його необхідно розбавляти у воді, наносити на шкіру голову. Рідина істотно знижує свербіж, відлякує вошей і сприяє підвищенню місцевого імунітету. Після нанесення на волосся потрібно ретельно розчесатися.
 • Дігтярне мило. Кращим варіантом вважається мило, виготовлене з додаванням березового дьогтю. Такий засіб відрізняється високим лужним показником. До того ж, такий спосіб більш безпечний, ніж застосування спирту, так як він не робить негативний вплив на шкіру, не провокує опіки. Використовувати мило слід шляхом нанесення його на волосся під час миття.
 • Фарба для волосся. Для жінок позитивний ефект при педикульозі надає фарбування волосся. Однак для цього слід використовувати тільки високоякісні барвники, а процедуру найкраще проводити в спеціалізованому салоні.
 • Гас. Даний засіб ефективний для боротьби з дорослими особинами, але може не діяти при наявності великої кількості яєць. Зважаючи на це, нанесення гасу необхідно здійснювати повторно. Наносити гас слід тільки на волосся, так як попадання на шкіру може призвести до термічного опіку. Не рекомендується використовувати для лікування дітей.
 • Існує також радикальний спосіб лікування. Він полягає у повному обстригании голови. Видалення волосся призведе до зниження життєздатності комах, через що лікування можна здійснити звичайним миттям голови стандартними косметичними засобами.
 • Позбутися вошей можна з допомогою різних хімічних речовин, у тому числі гасу і спирту, застосування яких слід здійснювати з обережністю.

  Натуральні засоби від вошей

  Лікування педикульозу з допомогою рослинних лікарських засобів, виготовлених у домашніх умовах – більш безпечний метод. Їх застосування характеризується токсичною дією, не впливає на стан волосся і шкіри голови. Проте лікування може бути більш тривалим.

  Педикульоз, ніж лікувати: кращі методи нетрадиційної медицини

  Безпечне лікування

  Натуральні засоби від вошей:

 • Масло герані. Дана речовина необхідно змішувати з шампунем (приблизно 2 краплі на кожні 10 м косметичного засобу). Отриманий засіб слід втирати в шкіру голови і залишити на 1 годину. Після цього необхідно ретельно розчесати волосся, краще всього гребінцем, у якій дрібні зубці. По завершенню процедури необхідно ретельно вимити голову, не витираючи при цьому рушником.
 • М’ята. Ця рослина має заспокійливу дію на шкіру голову, знижуючи свербіж. Необхідно змішати 2 столові ложки подрібненого листя м’яти і 1 склянку свіжовичавленого соку граната. Отриману рідину потрібно довести до кипіння і поварити 10 хвилин. Коли засіб охолоне, його потрібно нанести на шкіру голови, надалі не змиваючи.
 • Реп’ях. Часто використовується при воші через свого специфічного запаху. Потрібно виготовити відвар з листя і стебла реп’яха. Рідина найкраще настояти протягом півгодини, після чого процідити. Відвар необхідно використовувати для миття голови.
 • Часник і цибулю. З даних антисептичних рослин необхідно зробити густу кашку. Її необхідно втерти у волосся і нанести на шкіру. Голову рекомендується обмотати рушником, і протримати близько 1 години. Після процедури волосся потрібно ретельно вимити проточною водою без використання шампунів чи інших засобів.
 • Журавлинний сік. Даний продукт втирається в шкіру голови. Це сприяє видалення яєць вошей, що істотно знижує популяцію паразитів у волоссі. Використовувати журавлинний сік необхідно протягом 7 днів.
 • Народні засоби при правильному використанні дозволяють повністю позбутися вошей, усунути неприємні прояви та симптоми їх присутності, убезпечитися від можливих ускладнень.

  Педикульоз – хвороба, пов’язана з зараженням вошами і їх життєдіяльністю на шкірі і волоссі. Лікування можна проводити із застосуванням медикаментозних засобів, так і за допомогою нетрадиційної медицини.