Показання та протипоказання магнітотерапії

Магнітотерапія — це використання магнітних полів низької частотності у безперервному або імпульсному режимі. Як метод лікування досить широко застосовується для позбавлення організму людини від різного роду недуг. Але це далеко не новинка. Багато століть тому лікарі з Індії, Китаю, Єгипту і Греції звернули увагу на цілющі властивості магніту і успішно застосовували їх для лікування. Показання та протипоказання до застосування магнітотерапії, а також її користь і шкоду досить вивчені сучасною медициною. Вона є складовою частиною фізіотерапевтичних процедур, повсюдно призначаються пацієнтам.

Показання та протипоказання магнітотерапії

Зміст

 • 1 Ефективність методу
 • 2 Як відбувається лікування магнитотерапией?
 • 3 Користь і шкода магнітотерапії
 • 4 Захворювання, при яких може допомогти магнітотерапія
 • 5 Застосування магнітотерапії при захворюваннях хребта, суглобів і кісткового апарату
 • 6 Магнітотерапія в гінекології
 • 7 Протипоказання до застосування магнітотерапії

Ефективність методу

Усунення симптомів захворювань, при яких застосовується магнітотерапія, спостерігається у досить великого числа хворих. Багато в чому цей ефект можна пояснити тим, що люди самі володіють магнітним полем і при застосуванні цього методу лікування просто відбувається коригування його порушених частин. Давайте познайомимося ближче з цим методом лікування, дізнаємося, які від нього користь і шкоду.

Як відбувається лікування магнитотерапией?

Для цього застосовують стаціонарну апаратуру, що включає в себе електромагнітні індуктори. Встановлюються на вибране для лікування місце спеціальні аплікатори являють собою магнитоносители, зроблені з полімерів і феррокомпозитов. Вони генерують струм низької частоти 50 Гц і різного діапазону індукцію, що безпосередньо впливають на хворий орган, що піддає магнітного впливу. Найбільш прогресивним вважається апарат, що генерує магнітне поле, постійно обертається навколо пацієнта і змінює свій напрямок.

Сила струму підбирається строго індивідуально в залежності від захворювання. Природно, однією процедурою не обійтися, тому зазвичай призначають курсове лікування (10-15 процедур). Сам сеанс триває не більше півгодини.

Магнітотерапію зазвичай поєднують з лікарськими препаратами і традиційними методами лікування (в тому числі фізіотерапевтичними процедурами). Зараз у продажу з’явилися прилади, в яких активно використовується магнітотерапія в домашніх умовах. Їх можна застосовувати при найбільш поширених захворюваннях, наприклад, остеохондрозі хребта.

Вартість однієї процедури зазвичай невелика. Для Москви і області ціна за один сеанс починається від 60 гривень залежно від обраної клініки, застосовуваного апарату і самого захворювання.

Показання та протипоказання магнітотерапії

Користь і шкода магнітотерапії

Спосіб лікування безболісний, дуже комфортний і зручний у застосуванні. Він не вимагає дорогих приладів і додаткових вкладень. Так як заряджені частинки безперешкодно проникають крізь будь-який матеріал або поверхню, магнітотерапія чудово підходить пацієнтам із дуже ослабленим здоров’ям з різних причин (вік, період ремісії після оперативних втручань та ін). Дуже високу ефективність показала магнітотерапія в гінекології і для лікування захворювань хребта, зокрема при остеохондрозі.

Ефект магнітотерапії заснований на утворенні вихрових струмів низької частоти, які безпосередньо впливають на процеси, що відбуваються в організмі, на фізико-хімічному і біохімічному рівні. При цьому поліпшуються обмінні процеси, поліпшується циркуляція крові, підвищується тонус судин. На клітинному рівні знижується проникність мембран і змінюється потенціал еритроцитів, що в підсумку веде до збільшення активності клітини.

Захворювання, при яких може допомогти магнітотерапія

Хвороби, при яких магнітотерапія ефективна:

 • нервової системи (неврит, невралгія, порушення сну, наслідки травм різного характеру: черепно-мозкових, хребта і спинного мозку);
 • периферичних судин і серця (венозна недостатність, гіпертонія 1-2 ступенів, ішемія, дистонія);
 • травлення (виразка шлунку, гастрит, коліт, холецистит);
 • бронхів і легенів (астма, бронхіт);
 • суглобів і опорно-рухового апарату (полиостиоартозе і артриті суглобів, остеохондрозі хребта, переломах кісток);
 • гінекологічного характеру (запалення придатків, кольпіт, ендометрит, непрохідність маткових труб, ерозія шийки матки та ін);
 • сечостатевої сфери (цистит, уретрит, простатит та ін);
 • ЛОР-органів (фарингіт, тонзиліт, синусит та ін);
 • зубів і ясен (гінгівіт, стоматит, пародонтит, травми і запалення щелепно-лицьового характеру);
 • очей (гипертический кератит, виразка рогівки);
 • шкіри та алергічні прояви (дерматит, екзема, нейродерміт та ін).

Показання та протипоказання магнітотерапії

Як видно, перелік показань для лікування магнітним полем досить великий. Розглянемо детальніше застосування магнітотерапії для лікування деяких видів захворювань, які користь і шкода від цього методу.

Застосування магнітотерапії при захворюваннях хребта, суглобів і кісткового апарату

Для будь-яких хвороб суглобів (при остеохондрозі хребта, артрозі, остеопороз, артрит, бурсит і т. д.) лікування полягає у підвищенні обміну речовин в м’яких тканинах, усунення вогнища запалення і набряків. Магнітотерапія прекрасно справляється з цим завданням. Вона має знеболюючу дію, відбувається відновлення суглобів до початкових розмірів, після чого вони стають рухомими. Магнітний імпульс блокує нервові закінчення, які надсилають мозку сигнал, і суглоби перестають хворіти. Після цього відновлюється правильний метаболізм хрящової тканини суглобів, нормалізується кровообіг. Користь магнітотерапії при остеохондрозі велика і шкоду мінімальний.

При лікуванні магнитотерапией захворювань хребта поліпшується мікроциркуляція крові, клітини починають нормально харчуватися киснем і корисними речовинами, відбувається регенерація пошкоджених тканин. Особливо позитивне дію метод має при остеохондрозі хребта, остеохондроз шийних суглобів, грижі, остеопорозі, артрозі міжхребцевих суглобів, хвороби Шейермана та ін.

Лікування електромагнітним полем дуже ефективно при переломах кісток і наслідки травм суглобів і хребта, особливо глибоко розташованих у тканинах. Магнітні імпульси активізують рух іонів корисних речовин (Ca, K, Na, Mg) і зрощення пошкоджених кісток значно прискорюється.

Магнітотерапія в гінекології

Для будь-якої жінки лікарське втручання в інтимну сферу бажано мінімізувати. Магнітотерапія чудово справляється з гінекологічними проблемами, велика її користь, і шкоду для організму практично відсутня. При цьому такий метод можна використовувати як при хронічному захворюванні, так і при легкому загостренні. Вона лікує запальні процеси в яєчниках, розсмоктує спайки і рубці після операцій, знімає біль і регулює менструальний цикл.

Для бажаючих завагітніти магнітотерапія підходить як не можна краще. При ендокринному або трубному безплідді використання магнітного поля дає прекрасні результати. Таке курсове лікування подарував радість щасливого материнства багатьом жінкам.

Показання та протипоказання магнітотерапії

Протипоказання до застосування магнітотерапії

Користь і шкода від будь-якого обраного методу лікування завжди ходять поруч, тому існує категорія певних станів, при яких магнітотерапія протипоказана і може завдати шкоди організму:

 • порушення кровотворення, схильність до частого кровотечі, тромбоз;
 • епілепсія;
 • серцево-судинні хвороби в стадії загострення (атеросклероз, стенокардія, аневризма, аритмія та ін), наявність кардіостимулятора;
 • порушення психіки, підвищена збудливість центральної нервової системи;
 • онкологія;
 • інфекційні захворювання (туберкульоз, пневмонія, грип та ін). Не можна застосовувати магнітотерапію при підвищеній температурі тіла;
 • знижений імунітет після перенесених хвороб;
 • знижений артеріальний тиск, гіпертонія 3-го ступеня;
 • «цікаве положення»;
 • малолітній вік (до 1,5 років).

Магнітотерапія допоможе позбутися від проблем, якщо буде призначена лікарем і проводитися правильно.

Показання та протипоказання магнітотерапії