Порушення овуляції: лікування, симптоми, ознаки та діагностика

При передчасному порушення овуляції яєчники не виробляють достатню кількість естрогенів, незважаючи на високі рівні циркулюючих гонадотропінів у жінок у віці до 40 років.

Передчасне порушення овуляції має різні причини. Генетичні порушення пов’язані з наявністю у пацієнток Y-хромосоми, що призводить до збільшення ризику розвитку раку гонад, який зазвичай зустрічається у віці після 35 років.


Порушення овуляції: симптоми, ознаки та діагностика

Як правило, зустрічаються аменорея або нерегулярні кровотечі, або симптоми дефіциту естрогенів, такі як остеопороз, атрофічний вагініт, зниження лібідо.

Діагноз можна запідозрити у жінок з наявністю зазначених симптомів порушення овуляції у віці до 40 років. Необхідно провести тест на вагітність, щотижня протягом 2-4 тижнів визначати рівні гонадотропінів і естрадіолу. Порушення овуляції підтверджується, якщо рівні ФСГ високі, а рівні естрадіолу низькі. В залежності від підозрюваної причини проводять подальшу діагностику. Якщо у жінок підтверджується порушення овуляції віком менше 35 років, необхідно визначення каріотипу.

Порушення овуляції: лікування

Жінкам у віці до 51 року, які не планують вагітність, призначають естроген-прогестероновую замісну терапію. Якщо пацієнтки зацікавлені у вагітності, їх направляють на штучне запліднення з пересадкою ооцитів на тлі призначення екзогенних естрогенів і прогестинів, які сприяють підготовки ендометрія до імплантації та утриманню ембріона. Жінкам з наявністю Y-хромосоми призначають хірургічне лікування порушення овуляції: лапаротомія або лапароскопія і видалення гонад.