Припікання ерозії рідким азотом: лікування і відновлення

Ерозія шийки матки – розповсюджене жіноче захворювання, причинами виникнення якого є пологи, інфекційні хвороби, неакуратний секс і т. п. Відмова від лікування загрожує ускладненнями: продуковані клітини модифікують в злоякісне утворення. Позбутися від захворювання можливе тільки в медичному закладі, де використовують сучасні методи і технології. Одним з них є кріодеструкція.

Зміст:

 • 1 Загальні відомості про хвороби
 • 2 Лікування азотом
 • 3 Протипоказання до кріодеструкції
 • 4 Переваги припікання рідким азотом
 • 5 Недоліки припікання ерозії рідким азотом
 • 6 Підготовка до кріодеструкції і післяопераційний період
 • 7 Наслідки операції
 • 8 Відгуки про припіканні ерозії азотом

Загальні відомості про хвороби

Припікання ерозії рідким азотом: лікування і відновлення

Ерозія шийки матки

Ерозія матки – поширена в гінекології патологія, що виражається в ушкодженні слизової оболонки.

Розрізняють кілька видів: вроджена, коли ранка утворюється внаслідок збою або перебудови гормонів; істинна – невеликий дефект на слизовій, швидко заживающий без лікування; неправдива – найбільш небезпечна, при якій епітелій не може зажити без допомоги медичних препаратів. Даний вид зустрічається найчастіше, але сучасні технології і методи дозволяють позбутися від нього за лічені дні, до них відноситься і рідкий азот.

Лікування азотом

Лікування проводиться спеціальним апаратом-кріозондом, який локально впливає холодоагентом (рідким азотом) на пошкоджену слизову оболонку матки і не потрапляє на здорові тканини. У процесі, в порожнині репродуктивної системи, відбувається повна парализация нервових закінчень, що призводить до втрати чутливості на деякий час. Шокова обробка ураженої ділянки низькою температурою (від -90 до -180?С) сприяє швидкому звуження судин, запобігаючи виділення крові.

Методом

Припікання ерозії рідким азотом: лікування і відновлення

Припікання азотом

є заморожування наконечником апарату внутрішньоклітинної рідини, внаслідок чого відбувається руйнування клітинної мембрани і всіх елементів папіломавірусної інфекції.

Процедура одноразова і призначається на 7-10 день циклу місячних. Перші прояви відновлення тканин відбувається з другого тижня, повне заміщення – через 3 місяці.

Протипоказання до кріодеструкції

Процедуру проводять у разі глибокого і обширного пошкодження слизової оболонки матки, оскільки є ймовірність неповного припікання тканин, що призведе до неефективності методу.

До протипоказань відносять також вагітність, менструальний цикл і будь-які запальні процеси в організмі.

Пошкодження шийки матки (механічні, інфекційні) – ще одна причина, по якій лікарі відмовляються проводити дану малоінвазивну процедуру.

Переваги припікання рідким азотом

Лікування ерозії вважається ефективним методом, серед переваг яких виділяють:

Припікання ерозії рідким азотом: лікування і відновлення

Коли вибирають кріодеструкцію?

 • Короткочасність процедури. В залежності від розмірів пошкодженого ділянки на процедуру йде 5-10 хвилин.
 • Відсутність кров’яних виділень.
 • Мінімум наслідків. Після операції відзначають невелику набряклість і виділення лімфатичної рідини протягом 2 тижнів. Ускладнення можливо рідко, за статистичними даними – до 10%.
 • Відсутність рубців, які звичайно утворюються внаслідок регенерації тканин після застосування інших методів лікування ерозії матки.
 • Невелика вартість.

Незважаючи на переваги, деякі лікарі відмовляються від призначення припікання ерозії рідким азотом, оскільки метод має і недоліки, які ґрунтуються на ризик недостатнього промерзання тканин.

Недоліки припікання ерозії рідким азотом

Фахівцями відзначені наступні недоліки кріодеструкції:

 • повільний процес загоєння тканин
  Припікання ерозії рідким азотом: лікування і відновлення

  Чого варто остерігатися

 • ймовірність виникнення різкого болю в момент припікання (залежить від порогу чутливості)
 • непряме судження фахівця про глибині припікання, що призводить до повторної процедури
 • можливість пошкодження здорових тканин у важких випадках, коли великий ділянка має нерівномірну локалізацію, а саме в якихось місцях слизова уражена більше, десь менше
 • заборона на використання тампонів, свічок і заняття сексом

Судячи з недоліків можна відзначити, що припікання не є дієвим методом у разі глибоких і нерівномірно розташованих на слизовій матки ранок. Це відбувається з-за неможливості лікаря оцінювати глибину впливу рідким азотом на пошкоджену ділянку.

Підготовка до кріодеструкції і післяопераційний період

Підготовка до малоінвазивної процедурі відбувається в медичному закладі і не займає багато часу. Попередньо виконуються наступні дії:

 • огляд у гінеколога
 • здача аналізів на статеві інфекції
 • кольпоскопія

Важлива моральна підготовка пацієнтки до такої процедури. Тільки оптимістичний настрій зробить лікування ерозії непомітним.

Після припікання ерозії не рекомендують купатися у відкритих водоймах або громадських басейнах протягом 3 місяців. Заняття спортом слід змінити на розминку, без особливого навантаження на дітородний орган. Від сексу також потрібно відмовитися на місяць, оскільки зона некрозу являє собою відкриту рану.

Наслідки операції

Незважаючи на те, що кріодеструкція не розвиває стенозу цервікального каналу, під час процедури все одно відбувається контакт наконечника апарату з прижигаемыми тканинами, що виключає можливість дослідження тканин на предмет ракових клітин.

До наслідків відносять невелику набряклість в першу добу і виділення лімфатичної рідини, тому рекомендується використовувати засоби особистої гігієни, крім тампонів.

Відгуки про припіканні ерозії азотом

На тематичних сайтах і форумах існують цілі розділи, де дівчата і жінки, які позбавилися від дефекту слизової оболонки шийки матки, висловлюють свою думку про даній малоінвазивної процедурою. Ось деякі з них:

 • Марина, 36 років
  Сама процедура не залишила сильних негативних вражень. Було боляче, але не більше 2-3 хвилин. Після припікання протерли ватними тампонами з рідиною і відпустили додому. Недоліком є регулярне використання прокладки, гідністю – повне позбавлення від захворювання без виснажливих, щоденних процедур в амбулаторних умовах.
 • Катя, 26 років
  У медичній літературі читала про болях, які настають під час впливу рідкого азоту на ерозію, але я не відчула їх, тільки неприємний дискомфорт внизу живота, схожий як під час місячних. У післяопераційний період дотримувалася всі рекомендації лікаря і рана швидко затягнулася. Не раджу займатися сексом, вводити супозиторії і тампони, оскільки вони травмують епітелій.
 • Інга, 25 років
  Підготовка та кріодеструкція зайняла не більше півгодини. Сильної болі не було, але в післяопераційний період дискомфорт виникало, я думаю, це через набряклості, яка спостерігається практично у всіх пацієнток. Через тиждень я прийшла на прийом до свого лікаря і вона просто опрацювала місце, пошкоджене раніше ерозією перекисом водню і ранозагоювальної маззю.

Особливістю припікання ерозії азотом (кріодеструкції) є безболісність процедури, мінімальна втрата крові та відсутність звуження цервікального каналу статевих органів, що при оперативному втручанні – норма.