Розлад особистості, реакція армії на дане відхилення

Кожному юнакові знаком весняний і осінній призов і пов’язані з ними турботи, в тому числі медкомісія, де оцінюється не тільки фізичне, але й психічне здоров’я. Військкомат надає відстрочку або звільнення від призову тим, у кого діагностовано. Армія передбачає досить жорсткі умови для психіки, які можуть виявитися небезпечними для і без того хворої особистості.

Зміст:

 • 1 Розлад особистості
 • 2 Стаття 18: звільнення від призову

Розлад особистості

Розлад особистості, реакція армії на дане відхилення

Патологічний стан психіки

Розладом особистості, або психопатією, називається такий патологічний стан психіки, що виявляється неадекватною поведінкою, змушує страждати і самого пацієнта, і людей навколо нього. У людей, які страждають розладом особистості, не виникає марення або галюцинацій, але є досить специфічний набір симптомів, характерний для кожного виду психопатії.

Виділяють кілька типів розладів особистості в армії:

  • Шизоїдний. Відрізняється вкрай скупими емоціями, утрудненням встановлення емоційного контакту з оточуючими аж до повної неможливості його (але може бути сильна прихильність до тварин). При цьому такі пацієнти часто відрізняються неабияким розумом.
  • Параноїдне. Пацієнти відрізняються необґрунтованою підозрілістю і недовірою, постійно підозрюють оточуючих в бажанні їм нашкодити. Не здатні прощати образи і проявляти терпимість.
  • Істеричне. Звертає на себе увагу надмірна виразність, театральність поведінки, награні емоції. Пацієнт відчуває постійну потребу в увазі, і відчуває дискомфорт у його відсутності.
  • Емоційно-нестійкий (збудлива психопатія). У таких пацієнтів ослаблена або повністю відсутня здатність контролювати свої емоції. Реакції невдоволення або гніву бурхливі і руйнівні, з-за чого відносини з близькими різко конфліктні.
  • Диссоциальное (антисоціальна). Передбачає несприйняття пацієнтом суспільних норм, агресивна поведінка, повна байдужість до власної безпеки та безпеки оточуючих. Пацієнти безвідповідально ставляться до своїх обов’язків і не відчувають з цього приводу жалю.

 • Ананкастное (обсесивно-компульсивний). На відміну від попереднього, пацієнт надміру совестлив і відповідальний. Планування своєї діяльності забирає багато часу і сил, так що результат не може бути досягнутий. У таких пацієнтів немає гнучкості в питаннях моралі, вони постійно невпевнені в собі.
 • Тривожне (що уникає). Крайня невпевненість в собі і чутливість до критики, з-за чого пацієнти уникають будь-якої відповідальності і рідко досягають авторитету.
 • Розлад типу залежної особистості. Схоже на попередній тип тим, що хворі уникають відповідальності, але при цьому вони не самодостатні, у відносинах з оточуючими приймають відому позицію, часто принижується заради того, щоб бути прийнятими.
 • Нарциссическое. Такі хворі переконані у своїй унікальності, важливості та впливовості, вимагають від оточуючих незаслуженого захоплення їх уявними здобутками. Часто не здатні проявляти співчуття, тому що переконані, що їм заздрять навколишні.
  Розлад особистості, реакція армії на дане відхилення

  Розлади особистості в армії

 • Пасивно-агресивне. Хворі відчувають постійне невдоволення своїм становищем, особливо погано ставляться до тих, кому змушене підпорядковані, але при цьому не намагаються звільнитися від свого залежного становища. Заздрісні і злобні, часто таке розлад особистості поєднується з алкоголізмом.

Розлади особистості в армії дуже різноманітні і вносять значні корективи в життя пацієнта та його близьких.

Стаття 18: звільнення від призову

Глибоке розлад особистості може стати причиною для звільнення від призову в армію. Коли призовник проходить медкомісію, фахівці уважно вивчають його особиста справа, відгуки з місць навчання і роботи, після чого приходять до висновку про його психічної адекватності.

Якщо молода людина виявляється не придатний або обмежено придатний до військової служби з причини психічної неадекватності, це зазначається у його військовому квитку. Стаття 18, позначає розлад особистості і як наслідок звільнення від призову, має два розділи.

Стаття 18а вказує на наявність у призовника важких психічних захворювань, при яких він не здатний контролювати свою поведінку. Такий призовник не може адаптуватися в суспільстві, його патологічні реакції небезпечні для нього самого і оточуючих, тому служба в армії для нього абсолютно неможлива.
Стаття 18б передбачає наявність у молодої людини менш серйозних розладів:

 • Розлади особистості
 • Порушення сексуальних уподобань
 • Розлади захоплень і звичок
 • Періодично трапляються афективні розлади і проходять порушення поведінки
  Розлад особистості, реакція армії на дане відхилення

  Розлад особистості може бути небезпечним

Ці порушення можуть велику частину часу не заподіювати скільки-небудь помітних незручностей, але вони небезпечні непередбачуваними зривами. Навмисна демонстрація симптомів розладу особистості не вважається захворюванням і не дає приводу для відстрочки від армії.

Наявність у військовому квитку статті 18 означає, що призовник не придатний або обмежено придатний до призову, але ця ж стаття може стати перешкодою для отримання водійських прав або роботи в державних і фінансових організаціях.