Що робити, якщо йде кров з носа? Як зупинити її?

Питання, про який піде мова в цій статті, дуже важливий, особливо для дівчат. Вийдуть вони заміж, народять дітей, і вони обов’язково повинні знати, як впоратися з цією проблемою. Отже, зараз я розповім, що потрібно робити, якщо йде кров з носа, як зупинити носову кровотечу, а також поясню його причини.

Причини носової кровотечі

Отже, причини носової кровотечі може бути дуже багато. Перерахуємо деякі з них:

 • Механічний вплив. Напевно, кожен у дитинстві розбивав ніс, наприклад, падаючи з велосипеда. Також кров з носа може піти, якщо колупатися в носі. У багатьох таке в дитинстві було Що робити, якщо йде кров з носа? Як зупинити її?
 • Недолік вітаміну С. Як всім відомо, вітамін С зміцнює стінки судин, і, якщо його не вистачає в організмі, стінки судин стають неміцними. Ця причина є також відповіддю на питання, чому з носа йде кров.
 • Гіпертонія. Також багато страждають кровотечею з носа з-за підвищеного артеріального або внутрішньочерепного тиску. Зазвичай у такій ситуації кров з носа йде вранці, з 4 до 6 годин.
 • Порушення згортання крові. Зазвичай це пов’язано з порушенням роботи печінки або кровотворних органів. У такому випадку буває, що кров йде згустками. Справа в тому, що тромбоцити намагаються заліпити ранки, а кров продовжує текти. Кров витікає і виносить з собою згустки.
 • Спадкова схильність. Так, буває й таке, що з організмом все нормально, але кров все ж йде іноді. Якщо у ваших мам, тат, бабусь, дідусів теж йде кров з носа, велика ймовірність, що це з-за спадкової схильності. Тут нічого не вдієш, хіба що треба знати, як зупинити кров самостійно.
 • Захворювання порожнини носа. Наприклад, алергічний риніт. Коли слизова сильно набрякає, може йти кров з носа. А також викривлення носа може бути причиною частого кровотечі. У такому разі виходу два: або робити операцію, або усувати алерген. Вирішуйте самі, що робити Що робити, якщо йде кров з носа? Як зупинити її?
 • Основні причини кровотечі я вам розповіла, а тепер переходимо до наступної теми, як зупинити кровотечу.

  Як зупинити носову кровотечу

  По-перше, не потрібно панікувати.

   

   

  Як можна швидше посадіть людини на стілець зі спинкою і дайте йому трохи нахилитися вперед, щоб уникнути інсульту.

  Далі покладіть на перенісся лід. Це може бути пляшечку з водою, а також шматок м’яса або олії з морозилки. Холод сприяє звуженню судин, тим самим кров перестає йти.

  Також можна ніздрю, з якої тече кров, просто затиснути пальцем і тримати до тих пір, доки кров не перестане йти.

  Ще один дуже дієвий спосіб – перекис водню. Змочіть шматочок ватки чи ватного диска і всуньте в ніздрю, з якої йде кров, а потім через хвилину потрібно поміняти на нову ватку з перекисом. Тримайте ватку в носі, до тих пір, поки вона не стане чистою, тобто поки кров повністю не зупиниться.

  Тепер ви зможете надати першу допомогу при кровотечі. Сподіваюся, мої поради вам допоможуть. Удачі вам, дорогі друзі!