Що таке Протеїнурія, причини, обстеження та тести

Що таке Протеїнурія?

Протеїнурія — це наявність білку, зазвичай альбуміну в сечі. При багатьох ниркових порушеннях вона зустрічається разом з іншими сечовими розладами . Ізольована протеїнурія — це наявність білку в сечі без інших симптомів або розладів.


Причини протеїнурії

Причини протеїнурії класифікують на гломерулярные, канальцевые, протеїнурію перевантаження або фізіологічні. Протеїнурія фізичної напруги іноді з гематурією, гемоглобинурией або міоглобінурією є протеїнурією невідомої природи, яка може зустрічатися у бігунів, боксерів та інших людей з інтенсивним фізичним навантаженням.

Протеїнурія може бути тимчасовою, ортостатичної або постійною. У більшості пацієнтів з фізіологічними причинами є минуща протеїнурія; пацієнти з Л Щ скороминущої або ортостатичною протеїнурією зазвичай виділяють <1 г білка в добу без порушення ниркової функції, і протеїнурія дозволяється спонтанно.

Обстеження протеїнурії

Анамнез і фізикальне дослідження. Високі концентрації білка викликають появу пінистої сечі, пацієнти, особливо чоловіки, іноді повідомляють про це симптомі. Діагноз протеїнурії вимагає аналізу сечі; і найчастіше протеїнурія виявляється випадково. Анамнез і фізикальне дослідження рідко вказують на причину.

Тести при протеїнурії. Якщо експрес-тест сечі виявляє протеїнурію, він повинен бути повторений 1-2 рази; зникнення протеїнурії передбачає вихідний ложноположитель-вий результат або минущу протеїнурію. Постійна протеїнурія повинна бути охарактеризована кількісно в добовому об’ємі сечі, хоча відношення білок/ креатинін у випадковому аналізі може бути достатнім. Нефротичний синдром визначається як протеїнурія >3,5 г/звг.

Для виявлення циліндрів, ліпідурії та інших симптомів гломерулярних захворювань повинен бути виконаний мікроскопічний аналіз. Ортостатичну протеїнурію в порціях сечі діагностують у 16 год. дня і 8 год ранку .

Лікування протеїнурії спрямоване на причину.