Сигарети підвищують або знижують тиск: як нікотин впливає при гіпертонії

Зміст статті:

 • 1 Тютюновий дим і смоли, вплив на організм
 • 2 Синдром відміни
 • 3 Як кальян впливає на організм?

В організмі людини, кожен внутрішній орган та системи, щільно взаємопов’язані між собою. І навіть найменший проникнення шкідливих речовин, розподіляється по всьому організму.

Кожен з людей знає, наскільки шкідливо курити сигарети, як згубно впливає нікотин на організм людини. Тютюновий дим і смоли несприятливо впливають на судини, легені, серце, шкірні та слизові покриви, нігті і зуби, печінку та інші органи.

У курців знижується імунітет, удвічі зростає ймовірність виникнення серцево-судинних патологій, і навіть онкологічних хвороб.

У сучасному світі, куріння і гіпертонія – це практично синоніми. Рано чи пізно, кожен завзятий курець відчує на собі всі «принади» такого діагнозу, а також його наслідки.

У зв’язку з цим, варто з’ясувати, куріння підвищує або знижує тиск? А також дізнатися, що буде, якщо курити кальян, а не сигарети?

Тютюновий дим і смоли, вплив на організм

Сигарети підвищують або знижують тиск: як нікотин впливає при гіпертоніїНікотин включає в свій склад міріади складових, переважна більшість яких, надають негативний вплив на функціонування півкуль мозку.

Якщо в деталях, то пригнічується вироблення одних гормонів, активізується синтез інших, при цьому, в організмі людини порушується природний баланс.

Позначається згубний вплив на ту область головного мозку, яка відповідає за повноцінну роботу судин, активізуються адренорецептори судин, внаслідок чого вони швидко стискуються, розвивається спазм судин.

Як результат, відбувається різкий стрибок ПЕКЛО після закінчення невеликого часу після викурювання сигарети. Повертаючись до питання: куріння підвищує або знижує тиск? Відповідь повною мірою очевидна.

Але, все вищеописане відбувається тільки за однієї сигарети. А як бути з курцями, які продовжують палити по пачці в день?

 • В результаті того, що нікотин щодня надходить в організм, судинні стінки втрачають свою еластичність, більше схильні різних травм.
 • Курці часто відчувають головний біль, яка є вірною ознакою того, що артеріальний тиск підвищився, а спазм може довести до інсульту.

Однозначно, краще відмовитися від такої шкідливої звички, як куріння, і бажано, якомога швидше.

Важливе питання, що цікавить пацієнтів, які ще не готові кинути палити, як швидко зношуються судини від куріння? Насправді, точний час назвати не представляється можливим. Справа в тому, що все залежить від індивідуальних особливостей людини.

Природна еластичність судин, кількість і якісні показники крові, функціонування серця – все це впливає на уповільнення процесу зносу.

Абсолютно здорові люди, можуть тривалий час чинити опір згубних наслідків. А для людини, у якого патологія серця, куріння при гіпертонії призведе до летального результату.

Нікотин, також надає наступне вплив на організм людини:

 • Він підвищує адреналін, внаслідок сильного стрибка цієї речовини, людина відчуває себе спустошеним і загальмованим.
 • Крім цього, нікотин з плином часу, сприяє утворенню холестеринових бляшок, що перекривають судини і затрудняють циркуляцію крові.
 • Паління при гіпертонії може згубно позначатися на лікуванні захворювання, так як саме тютюновий дим може послаблювати дію медикаментозних препаратів.
 • Як показують вищенаведені пункти, звичка дійсно мало того, що шкідлива, але й дуже небезпечна.

  Синдром відміни

  Сигарети підвищують або знижують тиск: як нікотин впливає при гіпертоніїТі люди, які твердо вирішили кинути курити або, хоча б знизити кількість викурених сигарет в день, можуть зіткнутися з проблемами ПЕКЛО.

  Як правило, в найбільш частих випадках, артеріальний тиск крові підвищується – це таким чином спрацьовує синдром відмови, коли людина кинув палити.

  Кинувши згубну звичку, потреба в тютюновому димі залишається, як на фізичному, так і на психологічному рівні.

  Якщо в психологічному плані відзначається сильна неврастеничность, запальність і надмірна сприйнятливість, то на фізичному рівні здійснюється спазм судин, без зовнішнього впливу – організм «просить» сигарет. Спостерігається наступна картина:

  • Відтворюється механізм їх впливу, але без шкідливих речовин, як нікотин і смоли, дискомфортний стан стає занадто явним.
  • Якщо раніше, коли людина ще не кинув шкідливу звичку, він не помічав підвищення тиску, то на даному етапі, такий стрибок уже не пройде непоміченим, і буде дуже чутливим.

  Чому так відбувається, адже людина кинула палити, але його самопочуття залишає бажати кращого?

  Як вже зазначалося, тютюновий дим і смоли, що містяться в ньому, активізують одні рецептори, але при цьому, пригнічують інші. Ті рецептори, які пригнічені – барорецептори, відповідають за м’яке і поступове регулювання тиску крові в судинах.

  У курця зі стажем, їх активність мала або дуже мала, тому, коли він кинув палити, вони приходять у нормальний стан поступово, отже, і будуть такі скачки артеріального тиску.

  Як кальян впливає на організм?

  Сигарети підвищують або знижують тиск: як нікотин впливає при гіпертоніїКоли людина кинула палити, він шукає заміну шкідливою звичкою. Хтось віддає перевагу жуйки або льодяники, деякі лускають насіння, а є люди, для яких кальян замінює сигарети.

  При цьому повсюдно вважається, що кальян ніяк не шкодить здоров’ю. Чи це Так? Насправді, все не так. Кальян сприяє підвищенню артеріального тиску. Дане патологічний стан викликається наступними причинами:

 • По-перше, кальянний дим містить нікотин.
 • По-друге, вдихання чадного газу.
 • Потрібно зазначити таке поняття, як «фортеця тютюну», який закладається в кальян. Кожен виробник тютюну в основу бере різні тютюнові листи.

  Після, специфіка випуску готового продукту полягає в тому, що на нього наносяться ароматизатори. Власне і на цій фазі, виробник продукту, вміст нікотину призводить до затребуваною нормі, за допомогою промивання і сушіння за етапами.

  Однозначно, вміст нікотину в тютюні для кальяну, в рази менше, але факт залишається фактом, він там присутній.

  Однак найбільш важлива причина, що впливає на підвищення тиску – це чадний газ, який утворюється при горінні вугілля:

  • Коли людина курить кальян, в головний мозок і кров надходить менше кисню, що може призвести до мігрені, напади нудоти.
  • При тривалому палінні кальяну, від кількох годин і більше, не виключається глибокий непритомність. На 1000 мл вдихуваного диму, припадає 1,8 мг чадного газу.

  На закінчення варто сказати, що єдиний спосіб, який дозволить зберегти здорове стан судин – це відмовитися від шкідливої звички, не замінюючи її кальяном або електронною сигаретою, до речі, її рідину, також містить нікотин. Про те, якої шкоди завдає куріння, відео розповість в цій статті.