Скільки пити води при гіпертонії: можна випивати багато?

Зміст статті:

 • 1 Наслідки нестачі води в організмі людини
 • 2 Загальні правила вживання рідини
 • 3 Корисні характеристики води при гіпертонії
 • 4 Користь водної дієти
 • 5 Режим споживання води при підвищеному тиску

Будь-яка людина, який стикався з високим артеріальним тиск та супутніми проблемами, задається питанням, скільки пити води при гіпертонії для поліпшення свого самопочуття.

Потрібний об’єм рідини в організмі людини сприяє нормальному функціонуванню кровоносної системи і внутрішніх органів.

Оптимальний баланс води в організмі людини допомагає очищатися від:

 • шлаків,
 • токсинів,
 • мікроорганізмів,
 • шкідливих бактерій.

При підвищеному артеріальному тиску слід стежити за станом капілярів і судин, роботою серця, складом крові для уникнення негативних наслідків.

Достатнє споживання питної води допоможе контролювати процеси всередині організму:

 • вимивання накопичилася солі в організмі,
 • розрідження крові.
 • Для людей з підвищеним артеріальним тиском оптимальну кількість води в організмі на постійній основі, є кращим засобом для зниження неприємної симптоматики.

  Наслідки нестачі води в організмі людини

  Скільки пити води при гіпертонії: можна випивати багато?Як відомо, людини на 55% складається з води. При нормальній кількості води в організмі, людина відчуває приплив сил, у нього гарна шкіра і немає сильного стомлення навіть при сильних розумових або фізичних навантаженнях.

  Навіть якщо бракує 1% рідини, то людина починає відчувати спрагу. При порушенні водного балансу, в першу чергу, починають страждати шкірні покриви людини, що проявляється в лущення і сухості.

  Такі ознаки свідчать про необхідність терміново збільшити кількість рідини в організмі, оскільки це може спричинити проблеми із кровоносною системою, особливо у людей з підвищеним артеріальним тиском.

  Організм влаштований таким чином, що при відсутності однієї речовини замінює його аналогічним елементом. При недостатньому обсязі рідини, організм починає затримувати виведення натрію, щоб не допустити зневоднення.

  Рівень натрію при цьому буде поступово зростати, що прямо пов’язано зі збільшенням артеріального тиску. Таким чином, людям з високим артеріальним тиском можна пити багато рідини, щоб уникнути загострення захворювання.

  Звичайній людині потрібно випивати не менше півтора літрів води в добу. Якщо людина хвора на гіпертонію, то добова норма споживання рідини збільшується, оскільки потрібний об’єм води допоможе знизити артеріальний тиск.

  Неправильний водний режим часто призводить до зневоднення клітин і закриття капілярів. Якщо є тривалий процес зневоднення, то виникають додаткові захворювання, оскільки внутрішні органи не можуть нормально працювати без достатнього об’єму рідини. Істотно збільшується можливість загострення гіпертонії.

  Збільшення артеріального тиску досить часто виступає реакцією на недостатню кількість рідини в організмі. При довгому відсутності потрібного об’єму води – судини починають звужуватися.

  У гіпертоніків, судини не можуть звузитися для того, щоб дати повністю заповнити кровоносну систему рідиною, тому з’являються скачки тиску.

  Щоб уникнути погіршення ситуації при гіпертонії, внаслідок нестачі води в організмі, потрібно дотримуватися питний режим.

  Загальні правила вживання рідини

  Лікарі стверджують, що воду потрібно споживати, ґрунтуючись на наступних правилах:

  • Пити, коли є бажання. Терпіти спрагу вкрай не рекомендується,
  • При серцевій і нирковій недостатності, надлишок рідини провокує серйозні наслідки. Постійне перекачування великих об’ємів крові, зношує м’яз серця й нирки,
  • Якщо вживання рідини в нормі, але вранці є набряклість обличчя і ніг, а ввечері ступні не можуть вийти з взуття, необхідно звернутися до лікаря і тимчасово знизити споживання води,
  • Вибирати правильну воду. В день, крім води потрібно пити сік, чай і супи. Фруктові соки можуть стати причиною гіперстимуляції підшлункової залози, цитрусові соки – призведуть до алергії,
  • Не можна вживати тільки мінеральну воду,
  • Не можна заміняти повноцінний прийом їжі, великими кількостями води.

  Корисні характеристики води при гіпертонії

  Скільки пити води при гіпертонії: можна випивати багато?Дієтичний режим для гіпертоніків передбачає насичення організму фруктами і овочами, у яких міститься маса мікроелементів і мінералів. Також потрібно пити мінеральну воду, оскільки кава, трав’яні настоянки і міцні чаї не вважаються водою.

  Про можливості вживання зеленого чаю можна дізнатися у лікаря, оскільки цей напій підходить не всім людям з гіпертонією.

  Щоденне споживання мінеральної води має кілька позитивних властивостей:

  • висновок шлаків,
  • зволоження кисню,
  • виведення шкідливих токсинів і шлаків,
  • зниження артеріального тиску,
  • стимуляція обміну речовин,
  • стабілізація загальної температури тіла,
  • поліпшення роботи внутрішніх органів і суглобів.

  Крім корисних мікроелементів, необхідних організму, вода покращує його стан в цілому. При підвищеному артеріальному тиску, вода володіє масою корисних властивостей.

  Люди із зайвою вагою особливо важко переносять гіпертонію, правильний режим споживання води сприяє стимуляції метаболізму, тому вага знижується, що позитивно позначається на артеріальному тиску.

  Гіпертонічна хвороба, у більшості випадків, загострюється у жарку і суху погоду. Вода допомагає регулювати температуру тіла, що знижує дискомфортні відчуття при збільшенні артеріального тиску.

  При гіпертонії рекомендується випивати від 8 і більше чашок чистої води в добу, щоб зберегти правильний водний баланс і нормалізувати артеріальний тиск. Доведена максимальна користь при вживанні склянки води натще, до прийому їжі.

  Вода, що вживається таким чином вранці, запускає роботу внутрішніх органів і сприяє їх нормальній роботі протягом дня.

  Користь водної дієти

  Різні дієти при лікарському контролі приносять відчутну користь для всього організму. На сьогоднішній день є безліч дієт, але однією з найбільш ефективних і доступних вважається водна дієта. Один день в 7 днів необхідно приймати тільки багато негазованої мінеральної води.

  З допомогою водної дієти можна:

 • прискорити обмін речовин,
 • очистити організм,
 • оптимізувати роботу внутрішніх органів.
 • Цю просту дієту лікарі рекомендують гіпертонікам середнього віку. Однак, водна дієта досить важко переноситься, тому слід враховувати вікові обмеження і стан здоров’я в цілому.

  Наявність додаткових фізіологічних особливостей пояснює відмову від такого методу очищення організму. Звикнути до дієту досить важко, оскільки організм постійно буде повідомляти про нестачу їжі. Найкраще дотримуватися водної дієти влітку, коли у людини немає нестачі вітамінів.

  Дієта протипоказана при:

  • незадовільний стан здоров’я,
  • дитячому і літньому віці.

  Виконуючи ці рекомендації можна значно поліпшити стан здоров’я, оскільки функціонування організму стане ефективніше, коли він позбудеться від шкідливих речовин.

  Робити розвантажувальний день можна не частіше, ніж раз на місяць. Через місяць, осіб з гіпертонією в більшості випадків, відчуває прилив сил і збільшення активності.

  Режим споживання води при підвищеному тиску

  Скільки пити води при гіпертонії: можна випивати багато?Найбільш простим, але ефективним методом боротьби з високим тиском є споживання чистої води. Для ефективності способу слід дотримуватися встановлений режим, не ситуативно випивати велику кількість рідини.

  Лікарі радять випивати 250 мл мінеральної води натщесерце за 20 хвилин до прийняття їжі. Краще всього пити воду перед їжею, а не після обіду. Багато води натщесерце повноцінно засвоює організм, тим самим приносячи більше користі.

  Також перед сном бажано випивати одну склянку води. Якщо складно одноразово спожити таку кількість рідини, можна випити півсклянки води і чашку чаю. Не треба пити каву, оскільки при гіпертонії цей напій сприяє подальшому збільшенню тиску.

  Якщо у людини є захворювання нирок, то йому слід призначити більш конкретний режим споживання рідини. Підвищений об’єм води в організмі може ускладнити перебіг захворювання. В такому випадку важлива золота середина, щоб підтримувати нормальне функціонування нирок і зменшувати артеріальний тиск.

  Людина, займаючись питанням визначення своєї норми споживання води, повинен обговорити проблему з лікарем. На кінцеву цифру впливає безліч факторів. Наявні супутні захворювання та вік є основними чинниками для визначення норми води в день.

  Скільки можна пити води на добу при підвищеному артеріальному тиску, може встановити тільки лікар. Підтримувати оптимальний водний баланс вкрай необхідно, проте не потрібно забувати про індивідуальні особливості людини. Цікаве відео у це статті розповість, що робити при гіпертонії.