Смак лляної олії і його корисні властивості

Якщо ще в зовсім недалекому минулому асортимент рослинних олій на прилавках магазинів обмежувався одним лише рослинною, то в даний час увазі споживача представлені численні різновиди, з яких кожен може вибрати найбільш прийнятний варіант. Лляне масло отримало визнання вітчизняних покупців порівняно недавно, однак його популярність продовжує стрімко набирати обертів. Одних приваблює його своєрідний смак, інших — корисні для організму властивості.

Зміст:

  • 1 Користь і шкода лляної олії
  • 2 Смакові характеристики
  • 3 Критерії вибору даного продукту

Користь і шкода лляної олії

Смак лляної олії і його корисні властивості

Виділяють ряд корисних властивостей лляної олії

Серед корисних властивостей і доброчинних дій, завдяки яким це масло користується незмінним попитом, найбільшої уваги заслуговують наступні:

  • Високий рівень вмісту омега-3 і омега-6 жирних кислот. В цьому відношенні продукт перевершує навіть всім відомий риб’ячий жир. Щоденне вживання лляного масла в кількості від однієї до чотирьох столових ложок заповнить потреби людини в омега-3 і омега-6 жирних кислотах, необхідних для нормального функціонування організму.
  • Нормалізація жирообмена. Насичення організму поліненасиченими жирними кислотами визначає нормальний жировий обмін, завдяки якому значно легше підтримувати бажаний вагу.
  • Зниження ймовірності розвитку онкологічних захворювань, цукрового діабету та атеросклерозу.
  • Підвищення загальної опірності організму.

Серед негативних впливів продукту виділяють схильність до швидкого окислення при нагріванні і зберіганні у відкритій ємності, втрату якостей під впливом прямих сонячних променів і нетривалий термін зберігання.

Всі недоліки лляної олії втрачають свою актуальність при дотриманні загальних рекомендацій по зберіганню і використанню. При цьому користь продукту для організму людини важко переоцінити.

Смакові характеристики

Незважаючи на специфічний смак лляної олії, не варто відразу ж відмовлятися від його прийому. Як правило, небажання вживати його в їжу викликано невиправданими очікуваннями, оскільки людина підсвідомо готується до звичних смаковими якостями звичного соняшникової або оливкової олії.

Смак лляної олії і його корисні властивості

Ляняное масло характеризується особливою гіркотою

Льняному ж притаманна характерна гірчинка, яку, однак, не варто плутати з прогірклим присмаком. Неприємна гіркота свідчить про неправильному зберіганні продукту: схильності нагрівання, впливу кисню і прямих сонячних променів.

Деякі споживачі помічають схожість між смаковими характеристиками риб’ячого жиру і лляної олії. Це пояснюється подібним складом, про який згадувалося вище.

Пацієнти, які відмовляються вживати риб’ячий жир з етичних міркувань, можуть заповнити дефіцит необхідних речовин з допомогою лляної олії — продукт рослинного походження.

Якщо ж звикнути до смаку цього масла не представляється можливим, рекомендується замінити прийом продукту в чистому вигляді вживанням у складі салатів з різних овочевих культур або соусів з додаванням соняшникової або оливкової олії.

У цьому разі зберігаються всі корисні речовини і згладжується характерний присмак.

Таким чином, смакові характеристики продукту не повинні перешкодити тій користі, яку організм отримує при його регулярному вживанні.

Критерії вибору даного продукту

Смак лляної олії і його корисні властивості

Важливо правильно вибрати лляне масло

Вибираючи лляне масло, слід керуватися декількома визначальними факторами. Перш за все необхідно звернути увагу на колір рідини. Світлова гама продукту варіюється від світло-золотистого до темно-коричневого і визначається ступенем його очищення. Рідина не повинна бути мутною.

Особливої уваги заслуговує спосіб приготування, вказаний на етикетці. Єдиним прийнятним способом вважається холодний віджим.

Якщо на етикетці вказана якась інша технологія виробництва, товар не розрахований на вживання в їжу і призначається для розведення фарбувальних речовин.

Масло повинне продаватися в затемненій тарі, оскільки прямі і непрямі сонячні промені несприятливо впливають на його склад. Розфасовка проводиться в невеликі пляшки, оскільки продукт відрізняється дуже нетривалим терміном придатності.

Як правило, олію, що поставляється на прилавки вітчизняних магазинів, представлено в чистому вигляді.

Проте деякі виробники випускають цей товар з наявністю добавок. Найбільш вдалою вважається комбінація лляного і кукурудзяної олії, оскільки в цьому випадку продукт збагачується вітаміном Е.

Про правила вибору лляної олії дізнайтеся з запропонованого відео.

Якщо ви не впевнені у частоті та дозуванні прийому лляної олії, рекомендується звернутися до кваліфікованого фахівця, який зможе відповісти на всі запитання.