Сода від печії: як розводити, чи пити, чи шкідливо це

Складно знайти людину, не зустрічався з нападами печії. Її причини розрізняються: порушення харчування, занадто важкі фізичні навантаження, нервові зриви. Печія – це зовнішній прояв більшості хвороб, що вражають печінку, органи шлунково-кишкового тракту. Просте народний засіб боротьби – питна сода. Хоча фармацевтична промисловість ХХІ століття пропонує лікарські засоби за прийнятними цінами і безпечні для здоров’я в питанні позбавлення від печії, гидрокарбонату натрію довіряє значна частина населення. Допоможе при печії гашене сода? Яку дозування використовувати, щоб не завдати шкоди? Володіє речовина терапевтичними властивостями?

Люди з хронічними захворювання органів травлення нерідко страждають від подібної реакції організму. Хворі тримають при собі необхідні лікарські засоби для лікування кислотозалежних захворювань. З допомогою таких засобів вирішується завдання купірування нападу. Якщо це не систематичне явище, коштів в аптечці може не виявитися. Тоді і згадують про відомому «помічника», не замислюючись, чи безпечно застосовувати соду при печії.

Сода від печії: як розводити, чи пити, чи шкідливо це

Сода: користь чи шкода?

Чітко усвідомлюйте, що пекучий симптом – не захворювання. Це супутній ознака збою органу травлення. У випадку частого повторення нападів при звичному раціоні розвивається патологія. Боротися, використовуючи воду з содою, безглуздо. Ймовірну причину здатний встановити лікар, який визначає згодом терапевтичний курс, спрямований на усунення основного захворювання.

Постійна печія супроводжує пацієнтів з прогресуючими захворюваннями: хронічний гастрит, запалення підшлункової залози, наявність жовчі в порожнині шлуночка, виразка дванадцятипалої кишки, жовчнокам’яна хвороба, онкологічні захворювання. Якщо в організмі присутні перераховані патології, сода завдає непоправної удар хворого тіла. Для довгострокової допомоги слід застосовувати виключно препарати, що нейтралізують дію соляної кислоти та не супроводжуються небажаними ефектами.

Застосування соди при печії пояснюється хімічними властивостями:

  • Знижує кількість соляної кислоти. В стравоході при цьому відчувається печіння.
  • Гідрокарбонат натрію знижує вміст пепсину, при надлишку якого людина відчуває печію.
  • Сода при печії нейтралізує реакції, що спостерігаються при лікуванні і профілактиці виразкової хвороби.

Ліки від печії – скільки розчину необхідно випивати

Енциклопедія народної медицини пропонує використовувати як ліки тепле молоко, лляне насіння, ложка картопляного соку, мінералка без газу, ряд лікарських трав.

Сода від печії: як розводити, чи пити, чи шкідливо це

Допускається вживання розчину, коли неприємні симптоми рідкісні і виникають, якщо людина поїв жирне або гостре, вживав алкогольні напої. Але робити це необхідно обережно і правильно. Головне – соду потрібно розбавити водою. В іншому випадку, опиняючись в шлунку, хімікат травмує внутрішню оболонку і стимулює виразки. Оптимальний склад розчину: половину маленької ложки соди розводити в 100 мл води температурою 37 градусів. Зробити розчин і пити невеликими частинами. Осад не вживати!

Щоб домогтися відчутного поліпшення, купуйте свіжий продукт, потім полежте тридцять хвилин, звільнитеся від тісної білизни. Через 15 хв дискомфорт повинен закінчитися. Пам’ятайте, що препарат зуміє випити далеко не кожен, він має неприємний смак і має відштовхуючим ароматом.

Відомий рецепт, іменований «шипучкою». Складовою частиною стає кислота, що надає розчину властивості газованої води.

Способи приготування в правильній пропорції:

  • На склянку з водою беремо половину чайної ложки соди і аналогічна кількість яблучного оцту.
  • Чверть чайної ложки соди погасити однією третиною ложки лимонної кислоти або соком лимона, розведеному в 80 мл води; для смаку можливо додати трохи цукру.

Антацидний дія виникає, якщо кислоти додано менше, ніж соди. Обов’язкова умова – вода кип’ячена, свіже речовина.

Сода від печії: як розводити, чи пити, чи шкідливо це

Будь-який з перерахованих розчинів матиме результат, але довго використовувати його шкідливо. Сода заборонена в організмі у великій кількості. Слід чітко пам’ятати, що засіб вважається ліками не більше двох тижнів, потім виявляться побічні ефекти такої терапії.

Шкоду, яка здатна завдати харчова сода

Потрапляючи в організм людини, сода вступає в реакцію з соляною кислотою, що міститься в шлунку. Результатом стає вуглекислий газ, що виділилася всередині. Він негайно впливає на стінки шлунка, змушуючи виділяти значну кількість шлункового соку. У підсумку напади постійно повторюються. Подібний ефект медики назвали «кислотним рикошетом». Якщо продовжувати використовувати речовину для терапії печії частіше трьох разів, самопочуття хворого погіршиться.

Причина небажаного споживання соди криється в тому, що вона, подібно кухонної солі – з’єднання натрію, руйнівно впливає на кровоносні судини. Підсумком стає збій у функціонуванні серцево-судинної системи, нирок.

Високий рівень натрію підвищує ризик зниження щільності кісткової тканини, розвивається цукровий діабет, камені в нирках. Лікарі настійно рекомендують зменшити вміст солі в їжі, не навантажувати організм натрієм, використовуючи содовий розчин.

Сода від печії: як розводити, чи пити, чи шкідливо це

Надлишок натрію проявляється високим відділення поту, вічною жадобою, дестабілізацією нервової системи, зменшення, проявом набряклості.

Додаткова причина відмовитися від використання соди – порушення рівноваги в організмі кислотно-лужного балансу, небезпечного для організму.

Недолік калію, спричинений використанням доступного засобу, дестабілізує роботу м’язів, нирок, серця. Він проявляється в м’язовій слабкості, іноді призводить до паралічу, збої серцевого ритму, важкому диханні. Артеріальний тиск падає. Побічними явищами вважаються сонний стан, алергія, нудота, запори.

Щоб поповнити вміст калію, введіть в раціон продукти рослинного походження та рибу. Рекомендують їсти картоплю, в’ялені помідори, квасоля, курагу. Корисні чорнослив, авокадо, лосось, шпинат, гарбуз, апельсин.

Протипоказання до вживання соди

Особливої обережності вимагає використання жінками під час вагітності, для яких у третьому триместрі прояв печії – часте явище. Оскільки майбутні мами схильні до набряків, речовина лише погіршить ситуацію. Безпечне засіб, що надає дієву допомогу – препарат Ренні. Він зніме виник напад, в добу допустимо приймати 16 таблеток. Лікарський засіб не завдасть шкоди дитині та жінці.

Зауважте: нападами печії, хоч не часто, страждають діти. Наскільки небезпечно дитині пити содові розчини або просто гасити соду? Щоб приготувати шипучку, використовують лимонний сік з цукром. Це смачно, малюк вип’є ліки з радістю. Такого не можна допускати. Якщо доросла людина переносить прийом соди без ускладнень, дитина негайно піддасться «кислотного рикошету».

Як лікувати дитячу печію, знає кваліфікований лікар. Лікування в домашніх умовах в даній ситуації ризиковано. Наслідки виглядають сумними.

Є перелік хвороб, які виключають використання соди. У список потрапили гастрит, панкреатит, коліт, виразка, грижа, кишкова непрохідність, ниркова недостатність, збій в роботі серця.

Пам’ятаючи про сказане, зважте «за» і «проти» до початку використання розчину соди проти печії: він добре допомагає її прибрати. Але замість саморобного ліки непогано мати під рукою будь-антацидний засіб і приймати його, як тільки печія втручається в звичайне життя.

Слід своєчасно звертатися за медичною допомогою, залишити домашнє лікування і дотримуватися порад лікаря. Лікуйте безпосередньо захворювання, що викликають печію.