Соки при виразці шлунка, рекомендації фахівців

Лікування виразки шлунка в домашніх умовах важливий етап підтримання загального стану організму. Крім медикаментів і фізіотерапевтичних процедур хворий дотримується строгої дієти і застосовує народні засоби медицини. Більшість симптомів захворювання пов’язані з порушенням кислотності шлунка, тому нормалізація рН правильними продуктами, напоями дозволяє позбутися від болю і попередити загострення захворювання. На етапі ремісії хворому корисно пити картопляний, буряковий, гарбузовий, капустяний сік при виразці шлунка. Ці продукти м’яко діють на слизову оболонку, обволікаючи і нормалізує травлення.

Соки при виразці шлунка, рекомендації фахівців

При виборі лікувальних напоїв важливо звертати увагу на поточну кислотність, так як вона може змінюватися. У більшості випадках хворі стикаються з підвищеною кислотністю, і в такому випадку з раціону виключаються всі кислі продукти і напої.

Адекватне лікування виразкового захворювання овочевими соками допомагає боротися з нудотою, блювотою, постійної печією і ниючими болями в епігастральній області.

Зміст статті

 • Овочеві соки при виразковій хворобі
 • Картопля в лікуванні виразкової хвороби
 • Капуста при виразці
 • Томати, гарбуз, моркву при виразці
 • Особливості лікування

Овочеві соки при виразковій хворобі

Готувати фреш потрібно безпосередньо перед вживанням, щоб він не втратив корисних властивостей. Це можуть бути, як овочеві, так і фруктові напої, які потрібно пити перед прийомом їжі. Винятком виступає сніданок, так як на голодний шлунок навіть корисний напій може позначитися негативно. Деякі напої, корисні для здорової людини, можуть сильно нашкодити хворому з виразкою, подразнюючи слизову оболонку і провокуючи посилення симптоматичного комплексу. До таких належить апельсиновий, грейпфрутовий, ананасовий сік. Цитрусові краще зовсім виключити з меню навіть при зниженій кислотності шлунка.

Добре проводити лікування овочевими напоями: картопляний сік при виразці показаний практично всім хворим, так як він прибирає печію, нудоту і знижує кислотність. Такими властивостями володіє також капуста, гарбуз, морква, буряк, але в меншій мірі.

Картопля в лікуванні виразкової хвороби

Лікування картоплею при виразковому захворюванні ефективно в період ремісії. Його сік потрібно пити за півгодини до їжі, але протягом 15 хвилин після приготування, так як вже за цей час втрачаються корисні властивості.

Соки при виразці шлунка, рекомендації фахівців

Як проходить лікування картопляним соком?

 • Проводиться два 10-денних лікувальних курси з перервою на три дні.
 • Пити його потрібно до чотирьох разів на день.
 • Картопляний сік можна і навіть потрібно пити на голодний шлунок перед сніданком.
 • Після першого склянки вранці треба трохи полежати, після чого вже снідати.
 • За один прийом можна випивати до 200 мл напою.
 • При виразці шлунка і 12-палої кишки курс продовжується до 21 дня.
 • Картопля для соку повинен бути якісний, без зелених і рожевих плям.

   

  Марно використовувати торішню картоплю, так як він накопичує шкідлива речовина соланін.

  Капуста при виразці

  Вживання капустяного соку може прискорити процес загоєння виразки. Готується напій з стиглого качана, який пропускається через м’ясорубку. Отримана кашка віджимається через марлю, сік випивається відразу. Перед кожним прийомом їжі готується нова порція. Капуста при виразці шлунка застосовується до моменту повного одужання. В день потрібно пити до трьох склянок протягом тижня, потім робиться перерва на три дні. Лікування триває до повного відновлення стану хворого.

  Соки при виразці шлунка, рекомендації фахівців

  У разі зниженої кислотності шлунка, лікування проводиться з додаванням меду. Пити його з медом треба в теплому вигляді по чайній ложці до їжі.

  Томати, гарбуз, моркву при виразці

  При виразковому ураженні рекомендується включати в курс лікування морквяний сік. Щодня його потрібно випивати по 50 мл у період загострення захворювання. У готовий сік потрібно додавати трохи рослинного масла для кращого засвоєння вітаміну С, що міститься в моркві. Є й інші корисні соки, які хворий може пити в період лікування виразкової хвороби.

  Соки при виразці шлунка, рекомендації фахівців

 • Гарбузовий фреш можна пити хворим з виразковою захворювань без обмеження. Він м’яко впливає на слизовий шар, нормалізує травлення і знижує кислотність. Гарбузовий сік на відміну від інших фрешів можна деякий час після приготування зберігати без шкоди для користі. У нього можна додати трохи цукру або меду, а деякі лікарі рекомендують розбавляти його з кагором.
 • Томатний фреш особливо важливо пити при виразці людям із зайвою вагою, при порушенні обмінних процесів та високої кислотності шлунка. Регулярне вживання такого напою знижує ризик переходу виразкової хвороби в злоякісний процес шлунка або дванадцятипалої кишки.
 • Сік алое можна приймати при виражених болях, розбавляючи його з медом. Пити його потрібно протягом декількох місяців по столовій ложці до їжі. При ерозивно ураженні шлунка алое змішується з медом, а в разі запору хворий повинен пити по чайній ложці соку перед їжею протягом трьох днів.
 • Подорожник змішують з медом і кип’ятять 25 хвилин, після чого він остигає, і зберігається в холодильнику. Такий сік потрібно пити аналогічно іншим, перед їжею, але враховуючи, що подорожник підвищує кислотність, а, значить, його раціонально пити при виразці зі зниженим рН.
 • Соки при виразці шлунка, рекомендації фахівців

  Особливості лікування

  Після прийому деяких напоїв може виникати біль, нудота, печія, розлади шлунка, що свідчить про неправильному виборі лікування. Поява будь-яких неприємних відчуттів свідчить про подразнення соком слизової оболонки, тому лікувальний ефект досягнутий не буде. Перед початком самолікування соками потрібно проконсультуватися з лікарем, адже тільки після повного обстеження стає ясно, яке лікування максимально ефективно, безпечно при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки.