Свербіж і лущення в паху у чоловіків. Пояснення патології

Як показує практика, лущення шкірного покриву в паховій області і свербіж є частими випадками. Крім незручностей такі патології здатні призвести до самого непередбаченого результату. Пояснюється це тим, що причини подібних симптомів неоднозначні. Вони можуть вказувати на недотримання простих гігієнічних правил, а також на присутність в організмі різних захворювань. Тому, для збереження здоров’я, самим ідеальним виходом тут є звернення до кваліфікованого фахівця.

Зміст:

 • 1 Основна причина виникнення свербежа в паху
 • 2 Руйнівні недуги
 • 3 Фактори, провокуючого характеру
 • 4 Способи лікування
 • 5 Методи запобігання

Основна причина виникнення свербежа в паху

Свербіж і лущення в паху у чоловіків. Пояснення патології

Відсутність правильної гігієни

Свербіж і лущення в паху у чоловіків можуть проявлятися через порушення правил гігієни. Скупчення грязьових скупчень на шкірному покриві засмічують потові залози, що призводить до почервоніння, запалення, паління та свербежу в промежині верхніх кінцівок.

Особливим подразником уражених симптомами ділянок у таких випадках є сеча. Після процесу її випускання деякі її частинки потрапляють на поверхню шкіри, утворюючи подразнення і свербіж. Крім цього, такі патології можуть з’являтися через несприйняття організмом одягу, пошитого з синтетичного матеріалу.

Для локалізації причин появи таких симптомів необхідно строго тримати тіло в чистоті і стежити за якістю білизни. Крім цього, для особливо чутливого шкірного покриву потрібно застосовувати спеціальні підсушуючі засоби у вигляді мазей, а також цілющі компреси, зроблені з лікарських рослин.

Руйнівні недуги

Свербіж і лущення в паху у чоловіків. Пояснення патології

Наявність серйозної патології

Якщо після прийняття зазначених заходів патології в паху не зникають, то причиною їх появи є інші захворювання. Першим з них може бути хвороба передається статевим шляхом.

Венеричні захворювання, а також інші недуги викликають такі прояви:

 • висипання в області паху
 • поява почервоніння в промежині нижніх кінцівок
 • больові симптоми в процесі випускання сечі
 • свербіж верхній частині члена
 • поява відкладень на голівці пеніса
 • некомфортні відчуття в яєчках
 • свербіж в паховій області

Важливо пам’ятати, що наявність перерахованих симптомів можуть вказувати на сифіліс. Він відноситься до категорії тяжких недуг і вимагає ретельного лікування. Крім цього, причинами таких проявів можуть бути інші хвороби – це хламідіоз, герпес геніталій і уреаплазма. Також такі симптоми викликаються присутністю лобкових вошей і кліщів.

До перелічених недуг потрібно зарахувати грибковий кандидоз, сприяє появі зазначених патологій. Особливо для цього захворювання характерне виникнення нальоту білого кольору на голівці пеніса і присутність больового відчуття в процесі виходу сечі.

Не можна забувати при наявності таких симптомів хвороби ендокринної системи. Особливо про цукровому діабеті. Наявність зайвої кількості глюкози в структурі крові призводить до появи свербіння і лущення шкірного покриву в паховій області.

Фактори, провокуючого характеру

Крім зазначених причин, дискомфорт в області паху у чоловіків у вигляді свербежа і лущення шкірної матерії можуть породжувати зовнішні фактори. Головними з них є:

Свербіж і лущення в паху у чоловіків. Пояснення патології

Інші причини роздратування

 • Тісна білизна, пошиті з синтетичних тканин. Тугі елементи одягу сприяють ізобільному виділенню поту, а синтетичні волокна в такому середовищі утворюють запалення і попрілості. Особливо з-за цього страждають люди із зайвою вагою, так як у них відбувається потовое виділення понад норми.
 • Гоління пахової області з допомогою спеціальних засобів. Такі прояви мають тимчасовий характер. Подразнення шкіри з’являється відразу після гоління і зникає після декількох днів. Даний критерій дозволяє визначити наявність патологій інших недуг. Якщо стан шкірного покриву не нормалізується після гоління, то роздратування може бути викликана іншою хворобою.
 • Дії хімічних елементів миючих засобів. До них зазвичай належать туалетне мило, гель для тіла, пральний порошок. Необхідно при появі подразнень і свербіння більш уважно ставиться до вибору таких засобів.
 • Дуже часто печіння і лущення можуть викликати мікроорганізми грибкового типу. Наприклад, прямий контакт тіла з чужим рушником, банними засобами і постіллю безпосередньо може викликати пахову епідермофітію або «жокейский суд». Першими проявами хвороби є почервоніння шкіри і сильний свербіж. Далі червоні плями виростають до 10 см і мають по краях сильно виражений червоний колір. Запалені місця починають лущитися і перетворюватися в пухирці з каламутною рідиною. Після чесання цих місць з’являються гнійні освіти. Розвиток цих патологій супроводжується нестерпним свербінням, що сильно дратує людини, порушує сон і значно знижує апетит.

  Способи лікування

  Щоб позбавиться від свербіння і лущення шкірного покриву та інших проявів, в першу чергу, потрібно встановити першу причину появи такого дискомфортного стану. Після встановлення точного діагнозу потрібно відразу почати проходити курс лікування. Щоб все це правильно здійснити, потрібно звернутися за допомогою до лікаря.

  Свербіж і лущення в паху у чоловіків. Пояснення патології

  Вибір лікування

  Якщо причиною такого стану є кандидоз, то в процесі лікування застосовують систему терапевтичних процедур. Але, в першу чергу, слід почати строго дотримувати правила гігієни. Для лікування хворому приписуються спеціальні таблетки, мазі і креми.

  Коли неприємні симптоми утворює уреаплазма або хламідіозу, етапи процедур спрямовані на знищення інфекції. Паралельно лікуючий лікар призначає прийом антибіотиків та імуномодуляторів. Останні препарати спрямовані на зміцнення імунної системи, так як від її стану залежить ефективність одужання.

  При визначенні генітального герпесу головною причиною появи свербіння і лущення шкіри в паху необхідно приймати сильні противірусні препарати. Тільки вони допоможуть позбутися від таких патологій. Подібні ліки бувають у вигляді таблеток, мазей та ін’єкцій.

  Важливо відзначити, що в процесі лікування перелічених недуг для підвищення захисної функції організму необхідно регулярно приймати вітаміни. Також хворому призначається збалансоване дієтичне харчування.

  Методи запобігання

  Головний крок для запобігання появи інфекційних патологій, що викликають свербіж і лущення в паху – це дотримання правил відвідування громадських місць. Потрібно пам’ятати, що прямий контакт з губкою, рушником та іншими речами особистої гігієни в лазні, сауні або басейні може створити неприємні наслідки.

  Захиститися від грибків можна без особливих труднощів, якщо дотримуватися такі правила:

  • Правильно підбирати білизну. Воно повинно бути зроблено з натуральних тканин.
  • Проводити щоденні гігієнічні процедури. У жаркі дні потрібно їх виконувати кілька разів на день
  • Точне виконання рекомендацій фахівців. Особливо це стосується осіб з ослабленою імунною системою.
  • Уникати випадкових статевих зв’язків.

  Виявивши подразнення в області паху не можна впадати в паніку. Найкращим виходом з такої ситуації є похід в лікувальний заклад. Тільки кваліфіковані фахівці здатні діагностувати захворювання і призначити лікувальні процедури.