Точки для зниження артеріального тиску: акупунктура при гіпертонії

Зміст статті:

 • 1 Механізм впливу акупресури
 • 2 Головні акупунктурні точки при гіпертонії
 • 3 Ситуації, коли акупрессура забороняється
 • 4 Масаж шийного відділу

Гіпертонія – це захворювання, яке характеризується стійким підвищенням артеріального тиску, утрудненням циркуляції крові внаслідок зменшення просвіту судин. У групу ризику входять не тільки літні люди, а й молоді.

Нормальні показники артеріального тиску складають 120/80, а показники понад 140 говорять про високих величинах.

Лікування гіпертонії проводиться за допомогою медикаментозної терапії, нетрадиційної медицини, гомеопатії, а також, з допомогою впливу на акупунктурні точки.

Точковий масаж допомагає знизити артеріальний тиск, покращує загальне самопочуття пацієнта. Найбільш часто, здійснюється послідовний масаж декількох груп точок.

Варто розібратися, де на тілі людини знаходяться точки, що знижують тиск крові? А також з’ясувати, як правильно робити точковий масаж.

Механізм впливу акупресури

Точки для зниження артеріального тиску: акупунктура при гіпертоніїОснова техніки впливу на акупунктурні точки полягає у наукових уявленнях, які взаємопов’язані з анатомічними і фізіологічними особливостями людини.

Ці дані пояснюють ефективність масажу при лікуванні і профілактиці гіпертонії.

Якщо у пацієнта болить потилична і скронева область голови, прискорене серцебиття, безсоння, часто паморочиться голова, для поліпшення загального самопочуття необхідно вплив на акупунктурні точки.

Лікування підвищеного артеріального тиску впливом на певні точки, дає негайний ефект, сприяє зниженню тиску до нормальних показників, проходить головний біль, поліпшується емоційний стан пацієнта.

Головні акупунктурні точки при гіпертонії

Основне правило техніки виконання – це повна розслабленість і зручне положення. Визначивши розташування точки, до неї прикладається, як правило, вказівний палець, закриваються очі, і здійснюється масаж.

Основні точки при гіпертонії:

 • Точка розташовується на відстані 2 см від задньої межі росту волосся. Масажується протягом 5 хвилин з застосуванням легких натискань і обертальних рухів.
 • Ще одна точка є вершиною плечового суглоба. У цьому випадку, знадобиться чиясь допомога, так як розташування точок – це праве і ліве плече. Вплив на точки здійснюється одночасно, достатньо 3-5 хвилин.
 • Розташування симетричних точок, званих «вируючий джерело» обчислюється так: потрібно покласти стопи на рівну поверхню, рівно посередині стопи від п’ятки 10 см вона знаходиться. Одночасне масування на двох ногах 3 хвилини.
 • Кожна точка розташовується на тильній стороні кисті, в проміжках між першої та другої п’ясткової кісткою на вершині узвишшя. Краще одночасний масаж. Якщо немає можливості, то можна по черзі. Досить 1 хвилини впливу.
 • Точки для зниження артеріального тиску: акупунктура при гіпертоніїЛікування підвищеного артеріального тиску за допомогою масажу точок здійснюється кілька разів на день. Також, лікування таким способом не скасовує медикаментозної терапії.

  Обмежити прийом лікарських засобів тільки в тих випадках, коли тиск почне знижуватися. Але, сеанси точкового масажу продовжувати до тих пір, поки показники АТ не стабілізуються.

  Лікування повинно проводитися кількома курсами, досить 3-4 курсу впливу.

  А також протягом всього курсу, необхідно контролювати показники артеріального тиску.

  Ситуації, коли акупрессура забороняється

  Перш ніж робити собі масаж при високому тиску, лікарі настійно радять вивчити протипоказання, які стосуються даної процедури. Виділяють такі випадки, коли лікування таким способом не підходить пацієнту:

  • Гіпертонія 3 типу, гіпертонічний криз.
  • Онкологічні новоутворення.
  • Захворювання крові, кишковий розлад.
  • Активна форма туберкульозу, гнійнички, пошкодження шкірного покриву.
  • Інфекційні та венеричні хвороби.
  • Лихоманка, цукровий діабет у важкій ступеня.
  • Гостра фаза психічних розладів.

  Масаж шийного відділу

  Виділяють ще один метод – регулярний масаж шиї. Проводилися наукові дослідження, які виявили, що масаж шиї сприяє стабілізації артеріального тиску:

 • Хірурги позначають особливу зв’язок серед м’язів шиї і певними ділянками головного мозку, які контролюють рівень тиску крові людини.
 • Лікарі погоджуються з відомостями вчених, що систематичний масаж шиї сприяє зниженню тиску, а також, попереджає розвиток небезпечних наслідків гіпертонії – інфаркт, інсульт.
 • Точки для зниження артеріального тиску: акупунктура при гіпертоніїМасаж шиї можна здійснювати довільними погладжуваннями, протягом 5 хвилин.

  При підвищеному артеріальному тиску, масаж необхідно доповнити правильним харчуванням, прогулянками на свіжому повітрі, оптимальними фізичними навантаженнями.

  Саме комплекс заходів, спрямованих на боротьбу з хворобою, допоможе досягти стійкого результату та уникнути серйозних наслідків у майбутньому. про цікаві способи знизити тиск розповість фахівець у відео в цій статті.