Торакальна хірургія в Москві: операції та методи діагностики

Більшість операцій, що проводяться торакальными хірургами це операції пов’язані з лікуванням пухлин легенів, грудної стінки і метастазів у легенях.

Зміст:

 • 1 Що таке торакальна хірургія і чим займаються торакальні хірурги?
 • 2 Клінічні методи діагностики в торакальної хірургії
 • 3 Відділення торакальної хірургії в Москві, інформація для пацієнтів

Що таке торакальна хірургія і чим займаються торакальні хірурги?

Торакальна хірургія в Москві: операції та методи діагностики

Торакальна хірургія

Торакальний хірург – грудної хірург. Діяльність цих лікарів поширюється на органи грудної клітини і грудну стінку.

Оперативне втручання проводиться на легенів, трахеї, бронхах, плеврі і на органах середостіння. Середостіння – це серце з перикардіальної сумкою, великими судинами і стравоходом. До цих судин відносяться аорта з дугою, легеневі вени, артерії, грудної лімфатичний проток і стовбури порожнистих вен. Також в середостінні знаходиться велика кількість нервових сплетінь і лімфатичних вузлів. З — за безлічі анатомічних утворень і складності проведення операцій з цієї галузі медицини вийшли такі вузькі спеціалізації як кардіохірурги, хірурги молочної залози і судинні хірурги.

Травми грудної клітини, наприклад:

 • гемоторакс (накопичення крові в плевральній порожнині)
 • хилоторакс (лімфа в плевральній порожнині)
 • пневмоторакс (проникнення в порожнину плеври повітря)

Ці патології вимагають термінового хірургічного втручання, так як ставлять під питання процес дихання і нормальну роботу легенів.
Лікують також аномалії розвитку грудях, наприклад килевидную або воронкоподібні груди.

Специфіка оперативних втручань цієї галузі полягає в тому, що оперативний доступ забезпечується торакотомией – розкриттям грудної клітини, також складність в проведенні операцій в безпосередній близькості від серця.

Клінічні методи діагностики в торакальної хірургії

Для успішного проведення операції лікар зобов’язаний провести повну діагностику. Починається все зі збору анамнезу – опитування, і фізичного огляду – перкутирования грудної клітини.

Торакальна хірургія в Москві: операції та методи діагностики

Торакальні методи

 • Метод перкусії – простукування грудей, дозволяє по звуку визначити вид і локалізацію деяких патологій легенів і серця.
 • Рентгенологічне дослідження – це класичний метод обстеження органів грудної клітки в торакохирургии. Метод дозволяє з великою точністю діагностувати патології легень, так як будь-яке ущільнення легеневої тканини проявляється на рентгенівському знімку.
 • Ультразвукове дослідження (УЗД) – особливо часто використовується для діагностики патологій і пухлин в області плеврального мішка.
 • Комп’ютерна томографія грудної клітки – незамінна в торакальної хірургії, дозволяє отримати об’ємне зображення органу або області, даючи лікаря просторову орієнтацію, що дозволяє більш точно визначити характер патології та етапи операції.
 • МРТ – на відміну від комп’ютерної томографії та рентгенологічного дослідження метод магнітно – резонансної томографії є абсолютно безпечним, виключаючи радіоактивне опромінення пацієнта. Перевага також у більш якісної візуалізації м’яких тканин. Це дає можливість лікарю максимально точно визначити локалізацію запальних процесів, пухлинних вогнищ та інших патологій. Магнітно – резонансна томографія застосовується не тільки для діагностування перед операцією, але і для постоперационного, подальшого спостереження.
 • Торакоскопия – є ендоскопічним дослідженням, використовується лапароскоп – прилад у вигляді трубки з камерою і джерелом світла, оснащений пристроєм для аспірації і промивання. Прилад вводиться безпосередньо через грудну стінку в плевральну порожнину. Метод торакоскопії дозволяє взяти біопсію і оперувати в плевральній порожнині і на листках плеври, також на прилеглих до ребер легеневих поверхнях.
 • Мета всіх діагностичних маніпуляцій: визначити локалізацію і масштаби хвороби, тільки так можна грамотно спланувати втручання і врахувати можливі ризики.

  Відділення торакальної хірургії в Москві, інформація для пацієнтів

  Торакальна хірургія в Москві: операції та методи діагностики

  Лікарня ім. Н.Ф. Філатова

  Відділення торакальної хірургії в Москві надають повні пакети послуг з лікування та діагностики захворювань грудної порожнини. В цьому напрямку працюють провідні грудні хірурги, які добре володіють малотравматичними методами оперування.

  Сучасне обладнання та інфраструктура дозволяють з успіхом діагностувати і лікувати захворювання органів середостіння, трахеї, легенів, перикарда, грудної стінки і діафрагми. Забезпечити в ході лікувального процесу найменший дискомфорт та забезпечити пацієнту ефективне післяопераційне лікування. Пацієнти мають можливість ознайомитися з переліком захворювання, при яких потрібне виконання операцій у відділеннях торакальної хірургії, і обговорити з лікарем лікувальний процес.

  У Москві послуги такого роду надають:

  • Міська лікарня ім. С. В. Спасокукоцька
  • Відділення дитячої торакальної хірургії ім. Н.Ф. Філатова
  • Відділення торакальної хірургії в Російському національному медико–хірургічному центрі ім. Пирогова.

  Зараз, в Москві напрямок торакальної хірургії досить поширене і загальнодоступно.